MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Honorowi Dawcy Krwi. Już od 40 lat honorowo oddają krew [zdjęcia, wideo]

maz
W niedzielę uroczyście obchodzono 40-lecie powstania Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy w Dębnicy Kaszubskie, który jest jednym z najstarszych w powiecie słupskim.

Z tej okazji do Gminnego Ośrodka Kultury zaproszono dawnych i obecnych członków klubu oraz jego partnerów i sponsorów. Były odznaczenia i wyróżnienia, wspomnienia oraz wiele ważnych słów o konieczności kontynuowania drogi wyznaczonej przez członków klubu. Niektórzy z nich oddali już ponad sto litrów krwi.

Obecnie do klubu należy przeszło 20 osób. W trakcie spotkania Małgorzata Chmielewska przedstawiła krótką historię klubu, a Mieczysław Wiszniewski, wiceprezesa Oddziału Okręgowego PCK w Gdańsku oraz Krzysztof Kabak, wiceprzewodniczący Rady Okręgowej HDK PCK w Gdańsku, w imieniu Ministra Zdrowia, wręczyli Odznaki Honorowego Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu za zasługi na rzecz honorowego krwiodawstwa oraz propagowanie idei czerwonokrzyskiej. Otrzymali je Tomasz Kolski, Tomasz Simonowicz, i Dariusz Stawicki.

Więcej w piątkowym wydaniu „Głosu Słupska”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza