Horror w Słupsku! Grupa Sierleccy Czarni Słupsk wygrała po dwóch dogrywkach z Rawlplug Sokołem Łańcut [ZDJĘCIA]

Przemysław Wawryk
Grupa Sierleccy Czarni Słupsk pokonała Rawplug Sokoła Łańcut 91:88
Grupa Sierleccy Czarni Słupsk pokonała Rawplug Sokoła Łańcut 91:88 Łukasz Capar
Niesamowite emocje w słupskiej Hali Gryfia. Grupa Sierleccy Czarni Słupsk podejmowała zespół Rawlplug Sokół Łańcut. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebne były aż dwie dogrywki. Ostatecznie gospodarze okazali się lepsi i wygrali 91:88.

W ramach 19 kolejki Energa Basket Ligi, Grupa Sierleccy Czarni Słupsk zmierzyła się z zespołem Rawlplug Sokół Łańcut. Kibice zgromadzeni w słupskiej Hali Gryfia nie mogli narzekać na brak emocji. Już przed meczem było wiadome, że słupski klub czeka bardzo trudna przeprawa. Mecz trwał aż 50min, a do rozstrzygnięcia potrzebne były dwie dogrywki. Ze zwycięstwa jednak mogli cieszyć się Czarni, którzy w drugiej części dogrywki zagrali lepiej w obronie i lepiej egzekwowali rzuty. Wynik na tablicy pokazywał 91:88 dla gospodarzy. Najlepszym graczem Czarnych był Jakub Musiał - zdobywca 20 punktów, 6 zbiórek i 5 asyst. Na wyróżnienie zasługuje również Michał Chyliński, który trafił za 3 punkty na pierwszą dogrywkę. Adam Kemp zdobył dla gości 14 punktów, 9 zbiórek i 7 bloków.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Rawlplug Sokół Łańcut 91:88 (23:15 | 11:24 | 15:11 | 20:19, d. 11:11 | 11:8)
Czarni: Jakub Musiał 20, Billy Ivey 19, De'Quon Lake 16, Michał Chyliński 13, Mikołaj Witliński 10, Jakub Schenk 5, David DiLeo 5, Shevon Coleman 3, Paweł Leończyk 0.

Sokół: Raynere Thornton 18, Delano Spencer 15, Adam Kemp 14, Mateusz Szczypiński 14, James Eads 10, Corey Sanders 9 (12 as), Michał Kołodziej 5, Marcin Nowakowski 2, Przemysław Wrona 1.