Hurkacz jak Świątek. Dwójka Polaków w półfinałach w Cincinnati!

Filip Bares
Filip Bares
Dziś na kortach w Cincinnati polscy kibice mają prawdziwą ucztę. Dzień świetnie rozpoczęła Iga Świątek (1.), która w ćwierćfinale ograła triumfatorkę tegorocznego Wimbledonu, Marketę Vondrousovą 7:6 (7-3), 6:1. Następnie podobnej sztuki dokonał Hubert Hurkacz (20.), który pokonał Australijczyka Alexeia Popyrina (58.) 6:1, 7:6 (10-8).

Iga Świątek i Hubert Hurkacz grają o półfinały w Cincinnati!

Plan relacji live: Iga Świątek - Marketa Vondrouseva. Start o godzinie 17:10 Hubert Hurkacz - Alexiej Popyrin. Start nie przed godziną 19:30
20:2918.08.2023

Hubert Hurkacz - Alexei Popyrin 6:1, 7:6 (10-8)

Gem, set, mecz Hurkacz! Polak potrzebował aż siedmiu piłek meczowych do wygranej, ale w końcu to zrobił!

20:2218.08.2023

Hubert Hurkacz - Alexei Popyrin 6:1, 6:6 (6-6)

Niesamowite! Hurkacz zmarnował pięć piłek meczowych i mamy remis w tie-breaku!

Hubert Hurkacz - Alexei Popyrin 6:1, 5:5

Teraz to Hurkacz się rewanżuje! Gem "na sucho"!

20:0818.08.2023

Hubert Hurkacz - Alexei Popyrin 6:1, 4:5

Popyrin znowu dominuje i wygrywa gema do zera!

Hubert Hurkacz - Alexei Popyrin 6:1, 2:3

Australijczyk wygrywa przy swoim podaniu. Tym razem to Hurkacz nie może znaleźć odpowiedzi

19:5518.08.2023

Hubert Hurkacz - Alexei Popyrin 6:1, 2:2

Hurkacz ponownie odpowiada mocnym podaniem

19:5218.08.2023

Hubert Hurkacz - Alexei Popyrin 6:1, 1:2

Australijczyk wygląda lepiej w drugim secie. Jest bardziej agresywny i częściej podchodzi do siatki

19:4818.08.2023

Hubert Hurkacz - Alexei Popyrin 6:1, 1:1

Mocne serwisy Hurkacza zapewniają mu wyrównanie. Popyrin wygrał dwie piłki, ale cały czas prowadził Polak w tym gemie

19:4518.08.2023

Hubert Hurkacz - Alexei Popyrin 6:1, 0:1

Popyrin udanie rozpoczyna drugiego seta i obejmuje prowadzenie

19:3718.08.2023

Hubert Hurkacz - Alexei Popyrin 6:1

To jednak byłoby na tyle w pierwszym secie. Hurkacz do "skończenia" rywala potrzebował tylko jednej piłki setowej, choć miał dwie.

19:3518.08.2023

Hubert Hurkacz - Alexei Popyrin 5:1

W końcu Popyrin odrabia straty i obronił swoje podanie. I to w jakim stylu - "na sucho" z asem serwisowym

19:3318.08.2023

Hubert Hurkacz - Alexei Popyrin 5:0

Drugi dzisiejszego dnia gem do zera dla Hurkacza. Potężny serwis Polaka dominuje Popyrina. Licznik asów zatrzymał się na 2 z pierwszego gema, ale Australijczyk nie radzi sobie z podaniem rywala

19:3018.08.2023

Hubert Hurkacz - Alexei Popyrin 4:0

Polska maszyna się nie zatrzymuje! Kolejny break dla Hurkacza!

19:2418.08.2023

Hubert Hurkacz - Alexei Popyrin 3:0

Australijczyk z kolei nie radzi sobie z podaniem Polaka. Już jest 3:0!

19:2018.08.2023

Hubert Hurkacz - Alexei Popyrin 2:0

No i mamy niespodziewane przełamanie dla Hurkacza! Popyrina chyba zjadły nerwy, bo ma problemy ze swoim podaniem

19:1818.08.2023

Hubert Hurkacz - Alexei Popyrin 1:0

Szybki gem dla Polaka. Dwa asy serwisowe na początek zwiastują dobrze w dzisiejszym meczu

19:1518.08.2023

Hubert Hurkacz - Alexei Popyrin

No i ruszamy!

19:0318.08.2023

A teraz pora na Huberta Hurkacz (20.). W przeciągu 15 minut Polak powinien pojawić się na korcie w Cincinnati, gdzie zmierzy się z Australijczykiem Alexiejem Popyrinem (58.). Stawką jest półfinał imprezy ATP 1000

18:4218.08.2023

Iga Świątek - Marketa Vondrousova 6:1, 7:6 (7-3)

Jest! Iga Świątek melduje się w półfinale turnieju w Cincinnati!

18:3918.08.2023

Iga Świątek - Marketa Vondrousova 5:1, 7:6 (7-3)

Już tylko jeden gem do wygranej!

18:3518.08.2023

Iga Świątek - Marketa Vondrousova 4:1, 7:6 (7-3)

Kolejny break! Świątek idzie po swoje!

18:2918.08.2023

Iga Świątek - Marketa Vondrousova 3:1, 7:6 (7-3)

Świątek utrzymuje przewagę. Wyczerpujący, ale wygrany gem

18:2218.08.2023

Iga Świątek - Marketa Vondrousova 2:1, 7:6 (7-3)

Czeszka będzie walczyć. Wygrywa swojego gema serwisowego i mamy 2:1

18:1818.08.2023

Iga Świątek - Marketa Vondrousova 2:0, 7:6 (7-3)

Gem dla Igi. Polka skutecznie obroniła swoje podanie i prowadzi już dwoma gemami!

18:1518.08.2023

Iga Świątek - Marketa Vondrousova 1:0, 7:6 (7-3)

Dobry początek drugiego seta dla Polki. Szybko objęte prowadzenie 40:15 i wykorzystany drugi break-point. Jest szansa na odskoczenie rywalce