I liga: Pogoń Szczecin - Słupia Słupsk 29:30 (17:19)

Piłkarki ręczne Słupi (niebieskie stroje) wygrały w Szczecinie.
Piłkarki ręczne Słupi (niebieskie stroje) wygrały w Szczecinie. Fot. archiwum
Słupia Słupsk wygrała w Szczecinie z Pogonią Handball 30:29. Do zwycięstwa Słupię poprowadziła wychowanka słupskiego klubu Agnieszka Łazańska-Korewo, zdobywczyni 9 goli. Najważniejszą bramkę uzyskała Maja Zienkiewicz-Janikowska.

Przed zejściem na przerwę słupszczanki popisały się dwoma skutecznymi kontrami i po trzydziestu minutach Słupia prowadziła 19:17. Również w drugiej połowie bój był niezwykle zacięty i zażarty. Dramaturgii nie brakowało. Często notowano remisy 20:20 w 35. minucie, 26:26 w 55. minucie, 28:28 w 57. minucie. Horror odnotowano w samej końcówce spotkania. W 59. minucie, przy stanie 29:29 szczecinianka Monika Dyszewska nie potrafiła wykorzystać rzutu karnego, bo wspaniałą interwencją popisała się bramkarka Dominika Stroińska. W rewanżu przed wielką szansą na zwycięstwo stanęła Słupia. Do wykonywania rzutu karnego stanęła Maja Zienkiewicz-Janikowska. Ta doświadczona szczypiornistka nie zarzepaściła ogromnej okazji i atomowym rzutem posłała piłkę do siatki. Za chwilę rozległa się ostatnia syrena i nastąpił wybuch radości w słupskiej ekipie. Pierwszy mecz i pierwsze zwycięstwo. Wymarzona inauguracja dla Słupi.

- Moja drużyna pokazała charakter. Nerwówka była do samego końca - wyznał Michał Zakrzewski, szkoleniowiec Słupi. - W naszej grze brakowało rzutów z drugiej linii. Dobrze funkcjonowała kontra. Wysoka stawka meczu udzieliła się obu drużynom.

Pogoń Handball Szczecin - Słupia Słupsk 29:30 (17:19)

Dla Słupi gole zdobyły: Agnieszka Łazańska-Korewo - 9, Aleksandra Olejarczyk - 6, Natalia Borowska
- 5, Maja Zienkiewicz-Janikowska - 4, Anna Pniewska - 2, Anna Ilska - 2, Karolina Szczukowska - 1, Katarzyna Cieśla, - 1. Grały jeszcze bramkarki - Iwona Łoś i Dominika Stroińska oraz w polu Aleksandra Porębska.

Pozostałe wyniki meczów w 1. serii: AZS AWF P. - Start II 20:17 (7:8), AZS AWFiS - AZS -W-wa 32:32 (16:13), Sparta - MTS 45:30 (24:15).

1. Sparta Oborniki Wlkp. 1 2 45-30
2. AZS AWF Poznań 1 2 20-17
3. Słupia Słupsk 1 2 30-29
4. AZS AWF Warszawa 1 1 32-32
6. AZS AWFiS Gdańsk 1 1 32-32
6. Pogoń Handball Szczecin 1 0 29-30
7. Start II Elbląg 1 0 17-20
8. MTS Kwidzyn 1 0 30-45