I liga: Sparta Oborniki - Słupia Słupsk 33:27 (19:9)

Słupia Słupsk przegrałą w Obornikach.
Słupia Słupsk przegrałą w Obornikach. Fot. Kamil Nagórek
Mocarstwowe ambicje Słupi zostały surowe zweryfikowane w Obornikach Wielkopolskich. Tamtejsza Sparta dopiero drugi raz grała przed własną publicznością i po raz drugi wygrała.

Słupia zagrała słabo i efektem jest ta porażka. W zapowiedziach przedmeczowych Słupia była pełna wiary w zwycięstwo. Jednak rzeczywistość boiskowa okazała się brutalna dla słupskiego zespołu. W Słupi nie grała Maja Zienkiewicz-Janikowska, która jako trenerka przebywała ze swoją grupą szkoleniową chłopców na turnieju w ramach swojej pracy.

Ubytek tej doświadczonej szczypiornistki był mocno zauważalny. Już w dwóch poprzednich meczach pierwszoligowych słupszczanki zasygnalizowały obniżkę formy i skuteczności, gdyż tylko zremisowały w Gdańsku i Elblągu. Sparta nie pozostawiła żadnych złudzeń podopiecznym Michała Zakrzewskiego. Od początku narzuciła swój styl grania.

- Spodziewałem się trudnej przeprawy, ale nie liczyłem na to, że przegramy - wyznał smutnym tonem Michał Zakrzewski, trener Słupi. - Pierwsza połowa w wykonaniu moich podopiecznych była fatalna. Zabrakło nam siły uderzeniowej z drugiej linii. Słabo spisywała się obrona. Sparta miała za dużo swobody w rozgrywaniu akcji. Do przerwy straciliśmy chyba jedenaście bra­mek po błyskawicznych kontrach. Każdej drużynie zdarza się słabszy dzień.

Sparta Oborniki - Słupia Słupsk 33:27 (19:9)

Dla słupskiej drużyny gole zdobyły: Aleksandra Olejarczyk - 8, Agnieszka Łazańska-Korewo - 6, Katarzyna Cieśla - 3, Anna Ilska - 3, Aleksandra Porębska - 3, Natalia Borowska - 3, Karolina Szczukowska - 1. W bramce na zmiany występowały Iwona Łoś i Dominika Stroińska.

Pozostałe wyniki meczów w 7. serii: MTS - AZS AWFiS 32:30 (14:14), AZS AWF W-wa - AZS AWF P. 34:25 (17:13), Start II - Pogoń Handball 17:31(10:13).

1. Pogoń Handball Szczecin 7 12 217-171
2. Słupia Słupsk 7 10 218-197
3. Sparta Oborniki Wlkp. 7 9 216-194
4. AZS AWFiS Gdańsk 7 8 215-204
5. AZS AWF Warszawa 7 8 220-211
6. AZS AWF Poznań 7 4 168-208
7. Start II Elbląg 7 3 170-195
8. MTS Kwidzyn 7 2 196-240