I liga: Sparta Oborniki Wielkopolskie - Słupia Słupsk 29:25 (13:11)

Katarzyna Cieśla (z piłką) w swoim rodzinnym mieście zdobyła 3 gole.
Katarzyna Cieśla (z piłką) w swoim rodzinnym mieście zdobyła 3 gole. Łukasz Capar
Piątej porażki doznała Słupia Słupsk w sezonie. Przegrała ze Spartą w Obornikach Wielkopolskich 25:29.

Sparta postawiła twarde, a nawet bardzo twarde warunki Słupi. Nie sprawdziły się przewidywania Katarzyny Cieśli. Zawodniczka słupskiego zespołu chciała poprowadzić Słupię do zwycię­stwa w swoim rodzinnym mieście. Na trybunach obecna była jej rodzina.

Nie udało się tego zrealizować, bo w końcowej fazie meczu zabrakło skuteczności w ataku. Od początku rywalizacja była wyrównana. Na tablicy wyników były remisy 2:2 w 7. minucie, 8:8 w 24. minucie, 10:10 w 26. minucie. Od tego stanu pod koniec pierwszej połowy inicjatywę przejęły miejscowe szczypiornistki. Przyjezdne zatraciły rytm gry i zabrakło im koncentracji. Wykorzystała to Sparta, która na przerwę udała się z dwubramkową przewagą 13:11.

W drugiej połowie szybkie i dynamiczne akcje gospodyń przynosiły spodziewane efekty. Sparta odskoczyła na 16:13 w 34. minucie. Ambitne słupszczanki rozpoczęły pościg i sukcesywnie zmniejszały straty. W 40. minucie był remis 17:17. Od tego remisowego wyniku Słupia świetnie broniła i zaczęła wyprowadzać fantastyczne kontry. Nic więc dziwnego, że w 46. minucie przyjezdna ekipa prowadziła 21:19. Sparta nie myślała oddawać pola i wskoczyła na wysokie obroty.

Zawodniczki ze Słupska zgubiły kilka razy piłkę i nie wykorzystały wielu sytuacji w ataku. To spowodowało, że Oborniki Wielkopolskie uwierzyły w swoją szansę na pokonanie Słupi. I tak też się stało. Ostatecznie Sparta wygrała 29:25 i cieszyła się z ósmego zwycięstwa w pierwszoligowych rozgrywkach. Po tej porażce Słupia spadła na piąte miejsce w tabeli i marzenia o superlidze mocno się oddaliły.

- Drużyna popełniła dużą liczbę błędów własnych. Były one w obronie, były one też w ataku. W takiej sytuacji trudno było marzyć o zwycię­stwie - przyznał Michał Zakrzewski, trener Słupi Słupsk.

Sparta Oborniki Wielkopolskie - Słupia Słupsk 29:25 (13:11)

Dla Słupi bramki zdobyły: Agnieszka Łazańska - 6, Małgorzata Trawczyńska - 5, Aleksandra Olejarczyk - 4, Katarzyna Cieśla - 3, Karolina Rolbiecka - 3, Anna Ilska - 3, Natalia Borowska - 1. W bramce grały na zmiany Karolina Wał­cerz i Anna Biernaczyk, a w polu występowała jeszcze Kamila Kaczanowska.

Pozostałe wyniki meczów w 15. kolejce: Polonia - AZS PWSZ Jutrzenka Płock 25:20 (11:8), SMS - AZS AWF 37:32 (19:18), SPR - AZS UMCS 34:10 (17:5).

1. SPR Olkusz 13 24 409-299
2. UKS PCM Kościerzyna 12 19 337-291
3. Polonia Kępno 12 17 336-291
4. Sparta Oborniki Wlkp. 13 16 337-304
5. Słupia Słupsk 12 14 347-345
6. SMS Gliwice 12 11 335-348
7. AZS UMCS Lublin 12 7 226-298
8. Jutrzenka Płock 12 6 276-308