I liga: Zwycięstwo Bytovii po bardzo długiej przerwie

Sebastian Kamiński
Sebastian Kamiński MKS Bytovia Bytów
Długo przyszło kibicom w Bytowie czekać na zwycięstwo swojego zespołu. W meczu 31. kolejki I ligi, Bytovia pokonała Chojniczankę Chojnice 2:1 (1:0).

Poprzednio Bytovia wygrała 8 września 2018 roku z GKS Tychy.

W 17. minucie niepewność w obronie Chojniczanki zakończyła się straconym golem. Bartosz Wolski był kompletnie osamotniony tuż przed polem karnym i sprytnie podał do Mateusza Kuzimskiego, który z bliska pokonał Radosława Janukiewicza. Znakomicie w bramce spisywał się Andrzej Witan broniąc strzały napastników z Chojnic. Musiał jednak skapitulować na początku drugiej części spotkania. Po rzucie rożnym na trzecim metrze znalazł się nieobstawiony Janusz Surdykowski, były napastnik bytowskiego zespołu. Goście z remisu cieszyli się jednak tylko sześć minut. Łukasz Moneta wyszedł do prostopadłego zagrania, ominął rywali i znalazł się w sytuacji sam na sam z Janukiewiczem. Zawodnik Bytovii bezbłędnie uderzył na bramkę w długi róg. Gospodarze mieli kolejne okazje. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał Kuzimski. W ostatniej minucie meczu do siatki trafił ponownie Moneta, ale gol nie został uznany, gdyż strzelec był na pozycji spalonej.

- Mecze są teraz o życie i każda pomyłka wiąże się ze spadkiem. Najważniejsze, że przyszło w końcu przełamanie. Pewność siebie wróci do nas wszystkich. Trzeba patrzeć w przyszłość. W trzech ostatnich meczach musimy zagrać tak samo jak w sobotę. Chojniczanka miała swoje sytuacje, ale my konsekwentnie graliśmy - powiedział po meczu Sebastian Kamiński, obrońca Bytovii.

Bytovia Bytów - Chojniczanka Chojnice 2:1 (1:0)
Bramki 1:0 Mateusz Kuzimski (17), 1:1 Janusz Surdykowski (54), 2:1 Łukasz Moneta (60)

Bytovia: Andrzej Witan - Sebastian Kamiński, Krzysztof Bąk, Diego Bardanca, Wojciech Wilczyński, Gracjan Jaroch (63 Mikołaj Kwietniewski), Sławomir Duda, Bartosz Wolski, Filip Burkhardt (70 Maksymilian Hebel), Łukasz Moneta (87 Fabian Hiszpański), Mateusz Kuzimski.

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz - Rafał Kobryń, Hubert Wołąkiewicz (77 Paweł Zawistowski), Kamil Sylwestrzak, Jacek Podgórski (88 Krystian Wachowiak), Paweł Żyra (29 Miłosz Przybecki), Oskar Paprzycki, Krzysztof Danielewicz, Piotr Grzelczak - Tomasz Mikołajczak, Janusz Surdykowski.

żółte kartki: Duda - Podgórski, Wołąkiewicz, Surdykowski, Danielewicz.

Pozostałe spotkania: Stomil Olsztyn - Termalica Nieciecza 3:0, ŁKS Łódź - Raków Częstochowa 2:0.

W tabeli prowadzi Raków z 68 punktami przed ŁKS - 62. Bytovia po meczach sobotnich jest na miejscu 15. z 33 punktami.