II liga: Bytovia Bytów pokonała Błękitnych w Stargardzie 3:1

Michael Ameyaw zdobył gola w 1. minucie
Michael Ameyaw zdobył gola w 1. minucie Bytovia Bytów Facebook
Bardzo dobrze spisała się drużyna Bytovii Bytów, która w spotkaniu 26. kolejki II ligi pokonała w Stargardzie Błękitnych 3:1 (2:0).

Mecz ten był niezwykle ważny dla układu tabeli. Spotkały się zespoły zajmujące szóste (Błękitni) i siódme miejsce w tabeli. Jak wiemy, szóste miejsce gwarantuje udział w barażach o I ligę. Zwycięstwo zapewnia Bytovii oddech. Porażka nieco skomplikowałaby sprawę, zwłaszcza, gdy naciskają zespoły z dolnych rejonów tabeli.

Mecz znakomicie ułożył się dla zawodników Bytovii. Już w pierwszej minucie prowadzenie dla zespołu gości zdobył wypożyczony z Widzewa Łódż (wychowanek Polonii Warszawa) Michael Ameyaw, dla którego była to pierwsza bramka zdobyta dla zespołu z Bytowa. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy faulowany w polu karnym był Karol Czubak. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Adrian Bielawski, który również po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w tym sezonie w barwach bytowskiego zespołu.

W 64. minucie na czystą pozycję wyszedł Piotr Giel, który bez problemów pokonał bramkarza gospodarzy i było już 3:0 dla Bytovii. W 82. minucie gospodarze zdobyli honorowego gola po strzale Mateusza Kompanickiego w górny róg bramki.

Błękitni Stargard - Bytovia Bytów 1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Michael Ameyaw (1), 0:2 Adrian Bielawski (36-karny), 0:3 Piotr Giel (63), 1:3 Mateusz Kompanicki (82)

Błękitni: Sasiak - Szrek, Konopski (54 Bochnak), Krawczun, Sitkowski, Sanocki (55 Kompanicki), Łysiakl, Cywiński, Polkowski (68 Bednarski), Fadecki, Paczuk (63 Jabłoński).

Bytovia: Gostomski - Deleu, Piekarski, Rutkowski, Bielawskil, Ameyawl, Lechl, Zawistowskil, Kwiatkowski l(83 Hołtyn), Czubak (83 Szela), Giel (90 Liberacki).

W pozostałych spotkaniach 26. kolejki drugiej ligi: Stal Stalowa Wola - Stal Rzeszów 3:0 (Michał Fidziukiewicz 28, 72, Bartłomiej Ciepiela 80), Pogoń Siedlce - Górnik Polkowice 1:3 (Maciej Firlej 70 - Eryk Sobków 44, 74- rzut karny, 90), Lech II Poznań - Elana Toruń 2:2 (Michał Skóraś 12, Filip Szymczak 41 - Wojciech Onsorge 34, Bartosz Machaj 64), Garbarnia Kraków - Widzew Łódź 1:3 (Kamil Kuczak 37 - Adam Radwański 17, Konrad Gutowski 59, Marcin Robak 87), Legionovia Legionowo - GKS Katowice 2:2 (Patryk Koziara 43-karny, Andrzej Trubeha 69 - Arkadiusz Jędrych 24, 46), Olimpia Elbląg - Gryf Wejherowo 3:1 (Kamil Wenger 26-rzut karny, Cezary Demianiuk 77, Michał Kuczałek 85 - Kewin Przygoda 74), Górnik Łęczna - Znicz Pruszków 1:0 (Bartosz Śpiączka 87) i Skra Częstochowa - Resovia Rzeszów 0:0.

Bytovia powróciła na szóste miejsce w tabeli (40 punktów) gwarantujące grę w barażach o I ligę. Ma dwa punkty przewagi nad Błekitnymi. Prowadzi Widzew - 51 punktów.

Kolejny mecz piłkarze Bytovii Bytów rozegrają w niedzielę o godz. 18.00, a przeciwnikiem będzie Olimpia Elbląg.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0