II liga: Trzy punkty Bytovii. Olimpia Elbląg pokonana 1:0

Bytovia Bytów
W spotkaniu 27. kolejki II ligi, Bytovia Bytów pokonała Olimpię Elbląg 1:0 (0:0).

Sytuacja w Olimpii przed meczem w Bytowie była mocno skomplikowana. Elbląski klub kilka dni temu rozstał się z dotychczasowym trenerem Adamem Noconiem. Obecnie trwają poszukiwania nowego szkoleniowca. Zdecydowano również, że ze względu na rosnące zadłużenie Olimpia rezygnuje z walki o awans i będzie ogrywać młodzież.

Wraz z końcem czerwca może również dojść do sporego wietrzenia szatni w Elblągu. Większość zawodników ma bowiem kontrakty do końca miesiąca i najprawdopodobniej zarząd klubu nie przedłuży z nimi umów. Tak skomplikowana sytuacja klubu nie oznaczała jednak, że Olimpia odda mecz bez walki. Ta walka oczywiście była.

Zaczęło się od groźnej akcji Bytovii. Zaraz po gwizdku w polu karnym znalazł się Giel, lecz piłka po jego strzale minęła bramkę Rutkowskiego.

Drugi raz zrobiło się bardzo gorąco w elbląskim polu karnym. Piłkę z linii bramkowej wybijał głową Kamil Wenger.

Później znowu ładna akcja gospodarzy. Czubak wystawił piłkę przed pole karne, a tam na uderzenie z dystansu pokusił się Feruga, lecz futbolówka padła łupem Rutkowskiego.

W 33. minucie pierwsza zmiana w drużynie gości - boczny obrońca Olimpii zgłosił uraz i nie mógł kontynuować zawodów.‬Przed przerwą zawrzało jeszcze pomiędzy Lewandowskim a Deleu, więc arbiter musiał ukarać dwójkę piłkarzy żółtymi kartkami.

W 57. minucie Lewandowski obejrzał drugą żółtą kartkę za faul, a ten był w polu karnym. Musiał więc opuścić boisko, a jedenastkę wykorzystał Daniel Feruga. Żółtą kartkę obejrzał również trener Bytovii - Adrian Stawski. Po objęciu prowadzenia Bytovia przejęła inicjatywę i spokojnie rozgrywała piłkę na połowie rywala.‬

Bytovia Bytów - Olimpia Elbląg 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Daniel Feruga (60-karny)

Bytovia: Maciej Gostomski - Deleul, Adrian Piekarskil, Michał Rutkowskil, Adrian Liberackil, Michael Ameyaw l(82 Mateusz Szela), Paweł Zawistowski, Przemysław Lech l(90 Krzysztof Bąk), Daniel Feruga, Piotr Giel (90 Norbert Hołtyn) , Karol Czubak.

Olimpia: Paweł Rutkowski - Michał Balewski (34 Daniel Morys), Tomasz Lewandowskilll (58), Kamil Wenger, Tomasz Sedlewski (86 Maciej Rozumowski), Michał Kiełtyka (82 Dawid Jabłońskil), Michał Bednarski, Michał Kuczałek, Oskar Ryk, Eryk Filipczyk, Cezary Demianiuk (73 Jakub Branecki).

Pozostałe wyniki 27. kolejki II ligi: Błękitni Stargard - Pogoń Siedlce 2:3 (Krystian Sanocki 29, Wojciech Fadecki 54 - Marcin Kozłowski I 9, Piotr Marciniec 18, Eryk Więdłocha 80), Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 1:2 (Marcin Burkhardt 86 - Bartosz Śpiączka 19, Aron Stasiak 88), Znicz Pruszków - Skra Częstochowa 2:1 (Dariusz Zjawiński 59, Patryk Czarnowski 61 - Dawid Wolny 31), Resovia - Stal Rzeszów 0:0, Stal Stalowa Wola - Legionovia Legionowo 2:0 (Michał Fidziukiewicz 51, Kacper Śpiewak 61), GKS Katowice - Garbarnia Kraków 2:0 (Maciej Stefanowicz 72-karny, Łukasz Wroński 83), Widzew Łódź - Lech II Poznań 3:2 (Daniel Tanżyna 45, Christopher Mandiangu 57, Marcin Robak 61 - Paweł Tomczyk 10-karny, 30), Elana Toruń - Górnik Polkowice 1:4 (Filip Kozłowski 43 - Michał Bednarski 24, 33, 52, 90).