II Memoriał im. Marcina Borowskiego (zdjęcia)

Sylwia Lis
Zawody w Borzytuchomiu.
Zawody w Borzytuchomiu. UG Borzytuchom
W sali sportowej Zespołu Szkół w Borzytuchomiu odbył się Turniej Piłki Siatkowej pn. II Memoriał Marcina Borowskiego organizowany przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Jutrzenka w Borzytuchomiu przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Bytowie. Turniej zorganizowano ku pamięci zmarłego zawodnika i kolegi Marcina Borowskiego.

W związku z wyjątkową sytuacją spowodowaną pandemią koronawirusa zawody odbyły się w czerwcu a nie jak planowano w kwietniu. Impreza, w myśl obowiązujących przepisów odbyła się bez udziału publiczności oraz przy spełnieniu warunków sanitarnych m.in. środki dezynfekcji rąk.

W zawodach uczestniczyły 3 sołectwa Gminy Borzytuchom: Niedarzyno, Jutrzenka oraz Borzytuchom. Sytuacja epidemiczna nie pozwoliła na uczestnictwo Krosnowa. Na wstępnie kapitanowie ustalili, że turniej zostanie rozegrany systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Za zwycięstwo 2:0 przyznawano 3 punkty. Za wygraną 2:1 następował podział punktów: 2 punkty za zwycięstwo 1 za wygrany set.

W pierwszym meczu zmierzyli się Borzytuchom i Jutrzenka. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 (22:25; 25:18; 15:12). Kolejny mecz rozegrały sołectwa Jutrzenki i Niedarzyna. Zwycięstwo 2:0 zapewniła sobie Jutrzenka wygrywając sety do 18 i 23. W kolejnym meczu zawodnicy Niedarzyna, po chwili odpoczynku podjęli walkę z Borzytuchomiem. Po ostatnim gwizdku sędziego ze zwycięstwa oraz pierwszego miejsca w turnieju cieszyli się zawodnicy sołectwa Borzytuchom, wygrywając mecz 2:0 (17:25; 25:27).

Klasyfikacja końcowa II Memoriału Marcina Borowskiego: Borzytuchom, Jutrzenka, Niedarzyno. W skład zwycięskiej drużyny weszli: Paweł Zaborowski, Waldemar Skórowski, Karol Dziemianko, Dominik Dziemianko, Jakub Błaszkowski, Wojciech Zblewski, Damian Woszczyk.

Po krótkiej przerwie odbyło się podsumowanie imprezy. Udekorowano zwycięzców, wręczono okolicznościowe puchary, dyplomy, medale oraz nagrody. Wręczenia nagród dokonała Wiesława Borowska, mama Marcina Borowskiego.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Anna Stoltman a zawodnikiem Dominik Dziemianko.

W przerwach między meczami na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek, kawa oraz herbata.

Zarząd Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Jutrzenka w Borzytuchomiu dziękuje zawodnikom za uczestnictwo w turnieju oraz wszystkim, którzy mieli udział w przygotowaniu imprezy, Starostwu Powiatowemu w Bytowie za wsparcie projektu. Podziękowania także dla ZS Borzytuchom za udostepnienie sali gimnastycznej oraz Dyrektora GBiOK w Borzytuchomiu za wsparcie medialne. Szczególne podziękowania dla rodziny Marcina Borowskiego.