III liga. Bytovia - Dąb 0:0, Gryf Słupsk - Orkan Rumia 1:1

Przy piłce Patryk Pytlak
Przy piłce Patryk Pytlak Fot. Łukasz Capar
W spotkaniach 7. kolejki III ligi, zespoły z regionu słupskiego zdobyły na własnych boiskach po punkcie. Gryf zremisował z silnym Orkanem 1:1, a Bytovia Bytów z Dębem Dębno 0:0
III liga Pomorze. Gryf Slupsk - Orkan Rumia 1:1 (0:1)

Gryf Słupsk - Orkan Rumia 1:1

Gryf Słupsk - Orkan Rumia 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Piotr Fera (32 - rzut wolny), 1:1 Michał Szałek (69 - rzut karny)

żółte kartki: Polakowski, Mytych (Gryf); Fera, Duda (Orkan)

Gryf: Piechota - Batista, Sarna, Szałek, Siarnecki, Kozłowski (81 Mytych), Waleszczyk, Polakowski, Pytlak (89 Oleszczuk), Stasiak (84 Świdziński), Gibczyński.

Orkan: Duda - Skwiercz (85 Laskowski), Fera, Cirkowski, Komorowski, Kłos (70 Kazubowski), Prinz, A. Stępień, Smarzyński, Broner, Siemaszko (60 Urbaniak).

Po słabym spotkaniu w Kołobrzegu tym razem około 900 kibiców zobaczyło walczący od początku do końca spotkania zespół Gryfa. Zwłaszcza dużo z siebie dali trener Wojciech Polakowski i Szymon Gibczyński. Po raz pierwszy w tym sezonie między słupki słupskiej bramki stanął Dariusz Piechota. Nie mogli zagrać kontuzjowani Paweł Kryszałowicz, Adam Pietras i Tomasz Bukowski. Na początku meczu z wolnego strzelał Polakowski, Michał Szałek po strzale głową posłał piłkę nad poprzeczką.

W 20 minucie silnym strzałem postraszył gryfitów Łukasz Kłos. Słupszczanie bramkę stracili po rzucie wolnym z 17 metrów po rzekomym faulu Artura Sarny na jednym z zawodników gości. Piotr Fera strzałem w okienko nie dał szans Dariuszowi Piechocie. Pięć minut potem mógł być remis, ale dobry strzał Polakowskiego z 12 metrów instynktownie obronił Duda. W końcowych minutach dwukrotnie na listę strzelców mógł wpisać się Łukasz Stasiak. Najpierw jednak po akcji Gibczyńskiego posłał piłkę nad poprzeczką, a po wolnym Polakowskiego jego strzał głową w dolny róg wybronił Duda. Pomiędzy 54 i 58 minutą na bramkę gości strzelali Polakowski, Gibczyński i Marcin Kozłowski. Za każdym razem niestety niecelnie.

Ataki gryfitów w końcu jednak powiodły się. Brutalnie przez Dudę był faulowany w polu karnym Gibczyński. Bramkarz Orkana zobaczył za to tylko żółtą kartkę. Pewnym strzałem w lewy róg bramki wyrównał stan meczu Szałek. Gryfici ambitnie walczyli o zdobycie kompletu punktów. Najpierw w 83 minucie źle przyjął podanie od Polakowskiego Michał Mytych, a już w 90 minucie Sarna z 10 metrów uderzył silnie, ale niestety pół metra nad poprzeczką. Goście też mieli niezłą okazję, jednak w 77 minucie Roland Kazubowski fatalnie przestrzelił.

Bytovia Bytów - Dąb Dębno 0:0

Bytovia: Oszmaniec - Kasperowicz, Cierson, Jóźwiak, M. Wirkus (61 Kraska), P. Łapigrowski, Pufelski (77 Ciemniewski), Paraficz, Maciejewski (69 Stanios), Sadzik (69 Markowski), Bryndal.