III liga: Darzbór Szczecinek - Drutex-Bytovia Bytów 1:1

Tomasz Ciemniewski grał 25 minut.
Tomasz Ciemniewski grał 25 minut. Fot. Łukasz Capar
Drutex-Bytovia nadal nie jest pokonany w rundzie wiosennej. W Szczecinku Darzbór zremisował z bytowskim zespołem 1:1. Właśnie potyczkę z Darzborem wskazywano jako trudną dla podopiecznych Waldemara Walkusza.

Rywal ze Szczecinka rzeczywiście okazał się bardzo wymagający. Bytowskim piłkarzom bardzo mocno zależało na utrzymaniu dobrej passy. Cel swój zrealizowali. Od pierwszych minut goście natarli z wielkim impetem. Raz po raz dochodziło do niebezpiecznych sytuacji na przedpolu bramkowym Darzboru.

Po dośrodkowaniu Jarosława Adamowicza piłka trafiła do Sławomira Pufelskiego, a ten z pięciu metrów umieścił ją w siatce w 7. minucie. Po kwadransie gry coraz odważniej poczynali sobie gospodarze. To oni posiadali przewagę. ale nie mogli jednak znaleźć recepty na sforsowanie defensywy z Bytowa. Starali się, próbowali konstruować skuteczne akcje, ale bez powodzenia.

Dopiero po przerwie w 61. minucie Darzborowi udało się doprowadzić do remisu za sprawą Piotra Pytlarza, który wykorzystał gapiostwo bytowian. Do końca meczu inicjatywa była po stronie miejscowego zespołu. Jednak w jego grze ofensywnej było sporo nerwowości. Obrońcy z Bytowa nie pozwalali na wiele i najczęściej rozbijali wszystkie akcje w samym zarodku. W II połowie goście skoncentrowali się na defensywie i kontrach. Bardzo dobrze bronił bytowianin Mateusz Oszmaniec.

W niedzielę o godz. 17 w Bytowie Drutex-Bytovia spotka się z Bałtykiem Gdynia, liderem. Mecz odbędzie się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Mickiewicza.

Darzbór Szczecinek - Drutex-Bytovia Bytów 1:1 (0:1).

Bramki: 0:1 Sławomir Pufelski (7), 1:1 Piotr Pytlarz (61).

Drutex- Bytovia: Oszmaniec, Cierson, Kasperowicz, Toczek 2xż.k, a w konsekwencji Cz. k. w 90+2, Jóźwiak, Pufelski (81 Kraska), P. Łapigrowski, Kowalski (52 Formela), Maciejewski, Bryndal (66 Ciemniewski), Adamowicz (58 Stanios).