III liga: Drutex-Bytovia Bytów - Orkan Rumia 0:2 (0:1)

Wczoraj bytowianie stracili kolejne punkty.
Wczoraj bytowianie stracili kolejne punkty. Fot. Łukasz Capar
Wczoraj u siebie bytowianie stracili kolejne punkty: w zaległym spotkaniu ulegli Orkanowi Rumia 0:2. Był to już czwarty przegrany mecz w rundzie wiosennej.

16. Darzbór Szczecinek 19 13 19-46

W pierwszych minutach częściej w posiadaniu piłki byli zawodnicy Orkana. Gospodarze grali asekuracyjnie. Moment nieuwagi i brak koncentracji Tomasza Ciersona spowodował utratę bramki w 18. minucie. Właśnie kapitan bytowskiego zespołu tak niefortunnie interweniował wślizgiem, że skierował piłkę do siatki obok zaskoczonego Mateusza Oszmańca.

Od tego momentu Drutex-Bytovia przejął inicjatywę. Na przedpolu Orkana kotłowało się raz za razem. Jednak bytowscy piłkarze mieli fatalnie ustawione celowniki. Cztery dogodne sytuacje zmarnował Tomasz Ciemniewski. Dwukrotnie słupek przyszedł w sukurs przyjezdemu bramkarzowi Kamilowi Biecke. Bytowianie, atakując, zapomnieli o obronie. Za to ukarał ich Rafał Siemaszko. Orkan mając dwie bramki w zapasie, cofnął się do głębokiej obrony. Pecha miał Zbigniew Oblizajek. Bytowski obrońca grał tylko 25 minut, bo doznał kontuzji barku i dzisiaj będzie miał zabieg w szpitalu.

- Po takim meczu muszę jak najszybciej dotrzeć do głów swoich zawodników, którzy starali się ambitnie grać, ale zawiedli strzelecko - skomentował załamany Waldemar Walkusz, trener Druteksu-Bytovii. - Prześladuje nas straszny pech.

Drutex-Bytovia Bytów - Orkan Rumia 0:2 (0:1).

Bramki: 0:1 samobójcza - Tomasz Cierson (18), 0:2 Rafał Siemaszko (54).

Drutex- Bytovia: Oszmaniec, Cierson, Kasperowicz, Toczek (75 Rekowski), Oblizajek (25 Kraska), Pufelski, P. Łapigrowski, Wirkus, Bryndal - ż.k., Ciemniewski, Bronka (30 Chylewski).