III liga: Gryf 95 Słupsk - Rega Trzebiatów 2:3

Patryk Pytlak (przy piłce) zdobył swojego drugiego gola w barwach Gryfa.
Patryk Pytlak (przy piłce) zdobył swojego drugiego gola w barwach Gryfa. Fot. Krzysztof Tomasik
W ostatnim jesiennym meczu przed własną publicznością, piłkarze Gryfa 95 Słupsk niestety ulegli Redze Trzebiatów 2:3 (0:1).
W ostatnim jesiennym meczu przed wlasną publicznością, trzecioligowi pilkarze slupskiego Gryfa 95, ulegli Redze Trzebiatów 2:3 (0:1).

Gryf Słupsk - Rega Trzebiatów

Mecz rozpoczął się bardzo niepomyślnie dla słupszczan. Już w 4. minucie strzałem z kilku metrów Dariusza Piechotę pokonał Maciej Więcek.

Minutę wcześniej mogło być odwrotnie. Szarżujący Gracjan Szymański dał się jednak dogonić i zablokować obrońcy. Następnie strzał z kąta Wojciecha Polakowskiego, wybił na rzut rożny golkiper gości.

W 11 minucie powinien być remis. Piłkę z wolnego podrzucił Polakowski, a będący sam przed bramką Ernest Matusewicz uderzając z powietrza chybił obok słupka.

Kolejną podobną okazję, tym razem po uderzeniu głową miał Artur Sarna. Trafił dobrze w dolny róg, ale i Jakub Łapczyński ustawił się bez zarzutu wyłapując ten strzał. Wcześniej jeszcze na bramkę strzelał Szymański po zamieszaniu podbramkowym.

Druga odsłona to deja vu ze spotkania sprzed 2 tygodni. 47 minuta i wyrównanie Sarny uderzeniem z prawej strony boiska. Asystę z przewrotki zaliczył Tomasz Bukowski. Wydawało się, że gryfici złapali już wiatr w żagle.

W 51 minucie w słupek trafił Patryk Pytlak. Po chwili dmuchneło jednak w stronę gości i to oni znów cieszyli się z prowadzenia. Piłkę od Piotra Dubieli przyjął wbiegający w środek pola karnego Przemysław Orłowski i pokonał słupskiego bramkarza.

Futbolówka wpadając do bramki odbiła się od słupka. Cóż, trzeba było znów gonić. Do bramki trafił Szymon Gibczyński, ale sędzia Jacek Grzybek odgwizdał spalonego.

W 68 minucie Adam Pietras zagrał do wybiegającego Gibczyńskiego, ten odegrał do środka i Pytlak nie mógł się pomylić mając przed sobą pustą bramkę. To jego drugi gol w 43 ligowym występie.

Kilka minut później ponownie, zamiast kolejnego gola dla Gryfa (strzał Polakowskiego po zagraniu Fursy broni Łapczyński), musieliśmy oglądać radość gości. Z rzutu rożnego zakręcił Łukasz Cebulski, trącił piłkę jeszcze Piotr Hernacki i futbolówka wpadła obok bezradnego Piechoty. Gryfici próbowali, ale nie udało się już wyrównać.

Honorowi kibice

Oprawa meczu zaprezentowana przez kibiców Gryfa.
(fot. Fot. Czytelnik Głosu Pomorza)

Kibice Gryfa 95 Słupsk czują się odpowiedzialni za losy klubu. Dwa dni przed spotkaniem wręczyli Pawłowi Kryszałowiczowi, dyrektorowi sportowemu klubu 2000 zł i komplet czapek zimowych dla drużyny. To zadośćuczynienie za karę, jaką nałożył na Gryfa 95 Pomorski Związek Piłki Nożnej (3000 zł) za bójkę kibiców w trakcie meczu z początku października Dąb Dębno Lubuskie - Gryf 95.

Łukasz Mokrzycki uderzył nad poprzeczką, Bukowski z wolnego również (tu mogło być deja vu nr 2, bo też była 87 minuta jak w meczu z Cartusią), a Polakowski przymierzył przy słupku też z wolnego, ale Łapczyński i tym razem pokazał, że początkowy człon nazwiska nosi nie od parady.

Gryf 95 Słupsk - Rega Trzebiatów 2:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Maciej Więcek (4), 1:1 Artur Sarna (47), 1:2 Przemysław Orłowski (53), 2:2 Patryk Pytlak (68), 2:3 Piotr Hernacki (75)

żółte kartki: Sarna, Bielecki (Gryf 95) - Cebulski, Skórski, Hernacki (Rega)

Gryf 95: Piechota - Sarna, Bukowski, Matusewicz, Bielecki (46 Gibczyński), Pytlak, Waleszczyk (58 Pietras), Świdziński (68 Ł. Mokrzycki), Kozłowski, Szymański (68 Fursa), Polakowski.

Rega: Łapczyński - Murawski, Miązek (6 Jarmoszewicz), Śliwa, Hernacki, Bogusz (68 Zaręba), Orłowski, Dubiela, Kasztelan (83 P. Malinowski), Więcek, Cebulski (76 Skórski).

Pozostałe sobotnie wyniki: Zatoka Puck - Sława Sławno 0:0, Orkan Rumia - Cartusia Kartuzy 1:1, Astra Ustronie Morskie - Bałtyk Gdynia 2:1, Błękitni Stargard Szczeciński - Darzbór Szczecinek 2:0, Olimpia Sztum - Dąb Dębno 0:3.