Imprezowy weekend w regionie. Podpowiadamy, gdzie się wybrać

Kinga Siwiec
Kinga Siwiec
Nadchodzący weekend zapowiada się naprawdę intensywnie. Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. archiwum
Nadchodzący weekend zapowiada się naprawdę intensywnie. Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać.

Koncertowy weekend w Motorze
W słupskim Motor Rock Pubie w ten weekend odbędą się trzy koncerty. Jest to kontynuacja muzycznego tygodnia.
W piątek występ Grzegorza Kupczyka, wieloletniego wolkalisty grupy Turbo, a także założyciel i frontman formacji Ceti, z którą jest związany do dziś. Podczas swojego koncertu zaprezentuje przeboje grupy Turbo, a także własne interpretacje klasyki rocka. Wszystko to a aranżacji na gitary akustyczne i harmonijkę. Na scenie oprócz Grzegorza Kupczyka, który będzie grał na gitarze i harmonijce zobaczymy Janusza Musielaka z Non Iron oraz Wojciecha Kubiaka – obaj zagrają na gitarach akustycznych. Start koncertu o godz. 21, bilety w cenie 30-35 złotych.

W sobotę na scenie Motora zaprezentuje się Naledii, wokalistka młodego pokolenia sceny reggea, a także autorka tekstów i tancerka. Jej koncerty w Słupsku cieszą się dużą popularnością. Start koncertu o godz. 20, wstęp 10 zł.
W niedzielę wystąpią trzy zespoły – Rockin`Birds, Underkicks i The Same. Koncert rozpocznie się o godz. 19. Wstęp 20 złotych.

PUMA
Finał 7. Przeglądu Uczniowskiej Muzyki Alternatywnej odbędzie się w najbliższy piątek (21 sierpnia). Muzycy zagrają na scenie, która na tę okoliczność stanie na ul. Nowobramskiej.

Koncert finałowy, podsumowujący 7. Przegląd Uczniowskiej Muzyki Alternatywnej odbędzie się w przestrzeni miejskiej, na rozstawionej w tym celi scenie na ul. Nowobramskiej w Słupsku. Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 21 sierpnia o godz. 17.00. Zagrają laureaci lipcowego koncertu konkursowego - Junon Kyanon, a także grupa Lustrzany Człowiek i Naledii. Koncert uświetni też swoją obecnością i występem Grzegorz Kupczyk, były wokalista zespołu Turbo, jeden z najciekawszych głosów rockowych w Polsce. Wstęp jest darmowy. Teren wydarzenia będzie wygrodzony, z bramkami wejściowymi i stanowiskami do dezynfekcji. Na miejscu rozstawionych będzie 150 krzeseł. Osoby wpuszczane na teren wygrodzony będą miały obowiązek zdezynfekować dłonie oraz założyć maseczkę. Koncert jest objęty honorowym patronatem Prezydent Miasta Słupska.

Nowy na leżakach
W tym tygodniu na pokazach plenerowych w Nowym Teatrze zobaczymy spektakl teatru z Koszalina. „Przyszedł mężczyzna do kobiety” to rosyjska komedia – czyli coś, co słupszczanom powinno się spodobać.

Słupszczanie lubią komedie, lubią też sztuki rosyjskie. Oba te warunki spełnia spektakl Siemiona Złotnikowa „Przyszedł mężczyzna do kobiety” Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina. Przedstawienie odbędzie się 22 i 23 sierpnia o godz. 20 na podwórku Nowego Teatru. Bilety w cenie 35-40 zł. Dla swoich widzów Nowy Teatr przygotował ciekawą promocję. Do każdego zakupionego biletu na spektakl w plenerze, drugi – na inny wybrany spektakl plenerowy - dostaniemy gratis.

Gratisowy bilet będzie można odebrać w kasie teatru tylko pod warunkiem okazania pierwszego zakupionego biletu. Promocja dotyczy również biletów zakupionych online, wystarczy pokazać wydrukowany bilet w kasie teatru. Promocja trwa do końca sierpnia i obejmuje tylko spektakle plenerowe, które odbywają się w lipcu i sierpniu.

Garden Party
W niedzielę, 23 sierpnia, w Parku Jerzego Waldorffa, przy pomniku Karola Szymanowskiego, odbędzie się kolejny koncert plenerowy z cyklu Garden Party u Karola. Wystąpi Kadłub Pawła Stankiewicza. Początek o godzinie 12.

Kadłub to pseudonim Pawła Stankiewicza, znakomitego gitarzysty, którego znamy choćby z zespołu akompaniującemu Michałowi Bajorowi i innym warszawskim artystom. Paweł „Kadłub” Stankiewicz to także kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny.
Tym razem przedstawiony zostanie w nowej, autorskiej odsłonie, jako lidera i wokalistę zespołu Kadłub. Znakomita sekcja rytmiczna: Kornel Jasiński na basie (Mela Koteluk, Gaba Kulka, Sosnowski) i Sławek Kazulak na bębnach (Róże Europy, Kabaret Moralnego Niepokoju, Cytadela) to gwarancja solidnej porcji wysmakowanej muzyki, na fundamencie solidnego groove’u, okraszonego niebanalnymi tekstami lidera. Konieczność obowiązkowa dla fanów dobrego, gitarowego grania.
W kolejną niedzielę, 30 sierpnia, pożegnamy się z tegoroczną edycją cyklu Garden Party u Karola 5 koncertem, podczas którego zagra Słupska Sinfonietta pod batutą Macieja Banachowskiego.

Na koncert Słupskiej Sinfonietty złożą się utwory wokalno-instrumentalne wybrane z różnych programów tej orkiestry. Wszystkie piosenki zaaranżował Maciej Banachowski.
W razie niepogody koncerty przeniesione będą do sali filharmonii Sinfonia Baltica. Obowiązują wymogi związane z epidemią koronawirusa - zakrywanie ust i nosa maseczkami lub przyłbicami, dystans społeczny.

„Garden Party u Karola” to cykl letnich koncertów kameralnych w Parku im. Jerzego Waldorffa. Idea cyklu narodziła się pięć lat temu dzięki możliwości sfinansowania tego przedsięwzięcia ze środków Budżetu Partycypacyjnego (obecnie: Budżetu Obywatelskiego). Cztery razy z rzędu projekt ten został wybrany w głosowaniu mieszkańców Słupska, co wiązało się ze wsparciem finansowym na jego realizację.

Pomysłodawczynią i koordynatorką cyklu „Garden Party u Karola” jest Joanna Kubacka, były pracownik słupskiej Filharmonii. Jego realizatorem Polska Filharmonia „Sinfonia Baltica” im. Wojciecha Kilara w Słupsku.

Koncert organowy
W niedzielę, 23 sierpnia, kolejny koncert z cyklu „Muzyka w kościele”, tym razem w Strzelinie. Wystąpi AcCello Duo. Duet od 2011 roku tworzą akordeonista Konrad Merta i wiolonczelista Piotr Gach. Podczas koncertu będzie można usłyszeć m.in. utwory Richarda Galliano, Beli Bartoka i Astora Piazzolli. Start o godzinie 18, wstęp na wydarzenie jest wolny. Wydarzenie odbędzie się dzięki dofinansowaniu z programu Narodowego Centrum Kultury "Kultura-Interwencje 2020".

Biesiada muzyczna
Na biesiadę muzyczną i targowisko w Karżnicy zaprasza Centrum Promocji Produktu Lokalnego. W sobotę w godz. 11-15 będzie można kupić produkty spożywcze oraz wyroby rękodzielnicze od regionalnych wystawców. Wydarzenie urozmaicą występy lokalnych zespołów muzycznych.

Tęcza wraca do grania
Teatr Lalki Tęcza wraca po wakacyjnej przerwie, ale sobotni spektakl odbędzie się nie w budynku teatru a na dziedzińcu Szkoły Kultury na ul. Banacha. Wystawione zostanie przedstawienie „O trzech zaklętych królewnach, czyli opowieści rozbójników.” Jest to historia o bandzie zbójów, którzy w lesie znajdują dziecko. Nieporadnie próbują opowiadać im znane historie księżniczek, ale w wersjach nieco odmiennych niż te z książek.

Spektakl rozpocznie się o godz. 11. Bilety można zakupić w kasie teatru w tygodniu lub od godz. 10 na miejscu gry.

Letni Jarmark Wakacyjny
W każdą sobotę i niedzielę, do końca sierpnia w godzinach 11-18 trwa Letni Jarmark na ul. Nowobramskiej w Słupsku. Mieszkańcy oraz odwiedzający miasto turyści mogą skorzystać z szerokiej oferty tradycyjnych i regionalnych produktów spożywczych, a także nabyć artykuły wystawione przez rękodzielników, antykwariuszy i lokalnych artystów.

Zakochani w Japonii
Zakochani w Japonii - Słupskie Hanami to festiwal kultury i tradycji Japonii, który trwać będzie ponad miesiąc. Wśród kilkudziesięciu wydarzeń każdy znajdzie coś dla siebie. W piątek, 21 sierpnia, o godz. 18 spotkanie słupskich podróżników, które poprowadzi Monika Stępnik w restauracji Mish Mash na ul. Starzyńskiego. W sobotę w godz. 11-13 w OT Rondo na ul. Niedziałkowskiego odbędą się warsztaty japońskiego masażu twarzy. Obowiązują bezpłatne wejściówki. W niedzielę będzie można nauczyć się robić sushi. Zajęcia z Akademią Kulinarną Kuchrztop rozpoczną się o godz. 16 na al. Maja 82/25. Tu także obowiązują bezpłatne wejściówki, po które można się zgłaszać do Słupskigo Ośrodka Kultury.

Letnie kino samochodowe
Po raz ostatni przed Parkiem Wodnym Trzy Fale będzie można zobaczyć pokaz filmu w kinie samochodowym. Będzie to komedia kryminalna „The World is Yours” w reżyserii Romaina Gavrasa. Start seansu o godz. 22. Wjazd na teren jest możliwy od godz. 21 do godz. 21.45 i tylko samochodem osobowym, w którym zajęta jest nie więcej niż połowa miejsc.

Koncert White Pin w Dom Ówce
W sobotę w Dom Ówce koncert słupskiego trio White Pin w składzie Kamila Bilińska (bas, wokal), Daniel Pisarkiewicz (gitara, wokal) i Tomek Rutkowski (perkusja). Choć muzyczne drogi członków zespołu skrzyżowały się już wcześniej, to White Pin istnieje dopiero od 2016 roku. Grupa ma na swoim koncie wiele koncertów w rodzinnym Słupsku, jak i poza jego granicami. Gościli w Poznaniu, grali w Jarocinie, Kołobrzegu, Koszalinie i innych miastach. W muzyce White Pin znajdziemy ciężkie riffy gitarowe, jak i spokojne ballady. W swoich tekstach poruszają tematy dotyczące ich samych lub spraw dla nich istotnych. Śpiewają więc o sytuacjach, z którymi większość z ich rówieśników może się utożsamiać.

White Pin swój debiutancki krążek „Obudź się” nagrali już po roku od utworzenia zespołu, czyli w roku 2017. Na swoim koncie mają także projekt z orkiestrą symfoniczną, Słupską Sinfoniettą, który zaaranżował dla nich jej szef Maciej Banachowski.
Koncert odbędzie się w Dom Ówce w sobotę, 22 sierpnia. Start o godz. 21.

Słupska Gralnia już działa
Od połowy sierpnia działa Słupska Gralnia przy Mikołajskiej 5, gdzie w planszówki zagramy za darmo, a do wyboru mamy ponad 400 tytułów. Odbywają się tam też cykliczne zajęcia dla dzieci i dorosłych.

Każdego dnia na Mikołajskiej 5 mamy możliwość skorzystania z innej oferty. W piątki Słupska Gralnia zaprasza na gry RPG dla dzieci. Najmłodsi grać będą w system Equestria: Puść Wodze Fantazji – magiczny świat pełen kucyków pony. Dla dzieciaków to świetny sposób na pobudzenie wyobraźni, wcielenie się w postaci bohaterów i przeżycie przygody. Piątki to też dzień, w którym spotykają się miłośnicy gry Magic the Gathering, nad którymi piecze sprawować będzie Łukasz Kołtun.

Sobota to czas na gry edukacyjne dla młodszych dzieci – od 6 do 11 lat. Prowadzone są one już od godziny 14, choć Gralnia dla pozostałych osób czynna jest dopiero od 16. W soboty można też zagrać w planszówki po angielsku. Spotkania poprowadzi Marcin Grędowicz.

Słupska Gralnia czynna jest od wtorku do czwartku w godz. 16-20 oraz w piątki i soboty od 16 do 21. Wstęp na wszystkie zajęcia jest darmowy, choć warto wcześniej zadzwonić i zapisać się. Pełne informacje o ofercie gralni można znaleźć na profilu na Facebooku.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3