Imprezy weekendowe w regionie. Będzie się działo

redZaktualizowano 
Wydarzenia sportowe, religijne i dużo muzyki oraz gwiazdy sceny. Zobaczcie jakie imprezy czekają nas w nadchodzący weekend.

Lęborskie Dni Jakubowe

Piątkowe obchody rozpocznie w południe uroczysta sesja Rady Miejskiej w Lęborku w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku. O godz. 15 rozpoczną się XIII Międzynarodowe Spotkania z Folklorem Muzyka Regionów. Wystąpią: Kaszubski Zespół Regionalny Levino, Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Lęborska, Zespół Regionalny Frantówka, Kaszubski Zespół Redzanie, Zespół Regionalny Mystkowianie, Kapela Góralska Grojcowianie, Zespół Kud Abrać z Serbii, Zespół DFS ze Słowacji. O godz. 18.45 rozpocznie się koncert Orkiestry Dętej Ziemia Lęborska. Na zakończenie tego dnia o godz. 20 rozpocznie się koncert Rock and Fire.

W sobotę o godz. 9 wyruszy pielgrzymka rowerowa do Łeby „Od Jakuba do Jakuba” (start sprzed sanktuarium). Od godz. 10 trwać będzie Jakubowy Turniej Siatkówki Plażowej (boiska przy kortach tenisowych ul. 8 Maja 1). W południe w ramach akcji Ożywiona Staromiejska zobaczymy spektakl „W 7 dni dookoła bajek” w wykonaniu teatru TAK (okolice skrzyżowania ul. Staromiejskiej i Targowej). Natomiast na scenie od godz. 12 zagrają: zespół Hawk, Monika Kitel z zespołem, usłyszymy też największe przeboje Boney M. oraz ABBY. Od godz. 14 trwać będzie Turniej Karciany Lśczi Baszczi (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy).

XIX Bieg Uliczny św. Jakuba otwarty zostanie na scenie o godz. 15.30, start ostry nastąpi o godz. 16 na ul. Armii Krajowej przy skrzyżowaniu z ul. Czołgistów.

O godz. 18 w sanktuarium rozpocznie się msza z kaszubską liturgią słowa, a po niej odbędzie się zabawa przy Domu Parafialnym. O godz. 20 na scenie zagra zespół Zeus. Muzyczną gwiazdą dnia będzie Michał Szpak, który zaśpiewa o godz. 21.30.

Niedzielne uroczystości o godz. 10.30 rozpocznie barwny korowód z pl. Pokoju do sanktuarium. W godz. 11-16 możliwe będzie zwiedzanie Muzeum w Lęborku. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem wikariusza generalnego z Rzymu o. Jana Maciejowskiego rozpocznie się o godz. 11.30.

Od godz. 13 na placu przy sanktuarium trwać będzie festyn odpustowy „Franciszkanie dzieciom”, podczas którego wystąpi zespół A&D oraz Mirek Pawlak. Na godz. 14.30 zaplanowano promocję kalendarza miejskiego na 2020 r. Brama Kaszubskiego Pierścienia (al. Niepodległości 6). W ramach akcji Ożywiona Staromiejska o godz. 15.30 zobaczymy spektakl „Benio w opałach” w wykonaniu teatru TAK (okolice skrzyżowania ul. Staromiejskiej i Targowej).

Na scenie od godz. 15 trwać będą XIII Międzynarodowe Spotkania z Folklorem Muzyka Regionów. Zaśpiewają: Kaszubski Zespół Regionalny Levino, Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Lęborska, Zespół Regionalny Frantówka, Zespół Regionalny Mystkowianie, Kapela Góralska Grojcowianie, Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Sierakowice, Zespół Kud Abrać z Serbii, Zespół DFS ze Słowacji. O godz. 17.30 rozpocznie się koncert z dedykacją „Dwie stegne”, zaśpiewa Weronika Pryczkowska. O godz. 20.20 na scenie wystąpi Igor Konieczny, a gwiazdą wieczoru o godz. 20.30 będzie Anna Wyszkoni.

Bajkowa zagroda

W sobotę i niedziele w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie trwać będzie Dziecięca Zagroda pod hasłem „Przyjaciele z mojego dzieciństwa”. Na terenie Zagrody Albrechta będzie można spotkać się z bohaterami bajek sprzed lat, stworzyć własne zabawki z drewna. Zabawki będzie też można kupić na kiermaszu. W programie jest również pisanie bajek gęsim piórem lub farbami. Dzieci nauczą się grać i śpiewać bajki. Każdego dnia o godz. 14 będzie też można zobaczyć przedstawienia w wykonaniu wędrownego teatru lalek Mała Mi. W sobotę będą to „Księżycowe opowieści”, pięć historii zaczerpniętych z różnych kultur. W niedzielę zobaczymy „Finlikluszki, czyli folkowe okruszki”, zabawne opowieści o ludowych obyczajach i wierzeniach, ale również o olbrzymach i domowych skrzatach. Bezpośrednio po przedstawieniach rozpoczynać się będą warsztaty kreatywne z aktorami. W Chałupie Albrechta na wszystkich czekać będą przekąski, które przypomną smaki dzieciństwa.

Dziecięca Zagroda czynna będzie w sobotę i niedzielę w godz. 11-17, bilety: 8 złotych.

Waldemar i przyjaciele

Waldemar Rychły zagra w niedzielę o godz. 12 w parku Waldorffa podczas kolejnego koncertu w cyklu Garden Party u Karola. Waldemar Rychły to muzyk, kompozytor i aranżer znany słupskiej publiczności. Z wykształcenia jest architektem. Razem z bratem Maciejem współtworzył istniejący nieprzerwanie od połowy lat 80., legendarny Kwartet Jorgi. Jego muzyka bazuje na elementach ludowej tradycji wielu narodów, korzysta z doświadczeń muzyki klasycznej i jazzu. W projekcie Waldemar Rychły i Przyjaciele prezentuje w duetach, triach, kwartetach czy kwintetach nowe, rozbudowane, aranżacje motywów obecnych w jego muzyce filmowej lub teatralnej.

W przypadku złej pogody koncert zostanie przeniesiony do sali filharmonii przy ul. Jana Pawła II 3. Wstęp wolny.

Ekologiczny jarmark

„EKO-SOK” - to hasło niedzielnego Jarmarku Gryfitów. Jego gospodarzem będzie Słupski Ośrodek Kultury. Podczas kilkugodzinnej imprezy goście jarmarku zapoznają się z ofertą SOK, a także zobaczą występy artystyczne młodzieży i nie tylko. Będą muzyczne i teatralne gry oraz zabawy. Nie zabraknie również atrakcji ekologicznych.

Podczas jarmarku swoje stoiska przygotują też lokalni rękodzielnicy i kolekcjonerzy. Początek o godz. 12, wstęp wolny.

Święto latarni

Po raz 25. w Ustce odbędzie się familijna impreza pod hasłem Święto Latarni. Zamysłem zdarzenia jest twórcze działanie dzieci, które przyjechały nad morze z różnych stron Polski i Europy, zabawa, wspólne poznanie się w miejscu szczególnym - na wzgórzu latarni morskiej. Zadaniem rodzin będzie przygotowanie prac plastycznych na określony temat. Na koniec przewidziano zwiedzanie latarni morskiej. Początek o godz. 16, wstęp jest wolny.

Polska noc

Podczas wakacyjnej edycji imprezy „Polish my Polskę!”, w klubie Dom Ówka w piątek od godz. 21 będzie się można pobawić przy polskiej muzyce rozrywkowej lat 80. i 90. wzbogaconej współczesnymi przeróbkami rodem. Muzyczną przestrzeń wypełnią utwory takich zespołów i solistów, jak m.in.: Perfect, Kult, Obywatel G.C., Dżem, Republika, O.N.A., Tadeusz Nalepa, Zdzisława Sośnicka, Mira Kubasińska, Hey, Czesław Niemen, Maanam, Kombi, Breakout, Blenders, Breakout, Lady Pank, Andrzej Zaucha. Wejściówki: 10 zł.

Letnie techno

Podczas sobotniej akcji w cyklu Trochę Techna w Środku Lata Nie Zaszkodzi, od godz. 21 o dobrą zabawę w klubie Dom Ówka zadba Modular Systems z Berlina. Powstał on z połączenia pasji do muzyki elektronicznej oraz zamiłowania do ostrych, mechanicznych dźwięków. Łącząc najgłębsze, minimalistyczne, surowe techno Modular. Zagrają też Ombo & Ma Ja. Wejściówki: 10 zł.

Noce zabaw

Wieczory z muzyką i tańcami organizuje klub Duo Cafe przy ul. Szczecińskiej 29. Podczas piątkowego Summer Party i Gorączki letniej sobotniej nocy będzie się można pobawić przy gorących przebojach gwiazd światowej muzyki od lat 60. aż do współczesnych. Będą rytmy disco, house i klubowe. O dobór hitów zadbają didżeje. Wejściówki: 10 zł.

Angielski za darmo

W sobotę o godz. 19 w Herbaciarni w Spichlerzu Richtera odbędzie się kolejne spotkanie w ramach English Cafe. Przyjść mogą zarówno ci, którzy mówią biegle po angielsku, jak i osoby dopiero uczące się. Zajęcia poprowadzą Katarzyna Macegoniuk i Marcin Grębowicz. Wstęp wolny.

Parafinowe ozdoby

W sobotę o godz. 12 w Lądowisku Kultury w Redzikowie odbędą się warsztaty dla dorosłych „Czary z parafiny”. Uczestnicy wykonają świece w 3D, witraże parafinowe z kwiatami, a nawet desery parafinowe, które mogą być intrygującą ozdobą stołów. Zajęcia poprowadzi Ewa Wyrzykowska. Zapisy: ladowisko@gok.slupsk.pl, telefonicznie lub w Lądowisku Kultury. Koszt: 50 zł.

Górale z Beskidów na promenadzie. Będzie muzycznie, sportowo i smacznie

W sobotę i niedzielę trwać będzie impreza „Bielsko-Biała i Beskidy w Ustce”. Na promenadzie i na plaży czekają wydarzenia muzyczne i sportowe. Pojawią się też bohaterowie bajek. To już 20. spotkanie z kulturą góralską.

W sobotę i niedzielę o godz. 15 w Domu Kultury w Ustce przy ul. Kosynierów 19 zorganizowane zostaną pokaz filmów animowanych dla dzieci „Reksio”, „Bolek i Lolek” i innych powstałych w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Wstęp jest wolny.

Natomiast na promenadzie w sobotę od godz. 15 trwać będą góralskie gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. Na scenie od godz. 15.30 wystąpią zespoły muzyczne z Beskidów: PoPieronie, Włóczykije, kapela góralska Wałasi, publiczność bawił będzie Sławomir Trojak. Od godz. 20.30 trwać będzie zabawa taneczna z zespołem Pearl Band.

W ramach imprezy rozegrany zostanie XVII Międzynarodowy Turniej Piłki Plażowej o Puchar Przewodniczącego Euroregionu Beskidy. Zapisy w sobotę od godz. 9.30, początek zawodów o godz. 10. Zwycięzców turnieju poznamy o godz. 18.

W sobotę i niedzielę na promenadzie, obok sceny, czynne będzie stoisko gastronomiczne z tradycyjnymi potrawami kuchni beskidzkiej. Czynny będzie także kiermasz beskidzkiej sztuki ludowej.

Od godz. 15 trwać tam będą również artystyczne happeningi dla dzieci. Obędzie się prezentacja modelu fiata 126p - uzbrojonego malucha MSW. Będzie można zobaczyć także wagonik Kolejki Linowej „Szyndzielnia” oraz spotkać przechadzającą się maskotkę Reksia.

W niedzielę o godz. 12 uczestnicy bielskiej delegacji, beskidzcy twórcy ludowi w strojach regionalnych oraz kapele góralskie uczestniczyć będą w mszy w kościele Najświętszego Zbawiciela.

Natomiast na promenadzie od godz. 15 wystąpią Sławomir Trojak, kapela Wałasi, zespół Włóczykije oraz kapela PoPieronie. Spotkanie z kulturą góralską zakończy o godz. 20.30 zespół Pearl Band.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3