Istne szaleństwo medalowe Akademii Młodego Lekkoatlety Słupsk

Gdańsk był miejscem rywalizacji przedstawicieli królowej sportu w grupie wiekowej U-16, którzy uczestniczyli w mistrzostwach województwa pomorskiego. Najwięcej powodów do radości miała ekipa Akademii Młodego Lekkoatlety Słupsk, która zdobyła aż 27 medali (14 złotych, 8 srebrnych, 5 brązowych). Dobrze wypadli również reprezentanci innych klubów z naszego regionu, bo też zdobyli medale.

Coraz częściej lekkoatleci i lekkoatletki spotykają się na stadionach i rywalizują w różnych imprezach i zawodach, bo powoli sezon 2021 zbliża się do końca. Mistrzostwa województwa pomorskiego w lekkiej atletyce dla grupy wiekowej U-16 (czyli kategoria młodzików - dotyczy dziewcząt i chłopców) odbyły się w Gdańsku, a miejscem rywalizacji był stadion Gdańskiego Ośrodka Sportu. Wśród startujących byli między innymi reprezentanci: Gdańska, Gdyni, Sopotu, Pucka, Chojnic, Słupska, Ustki, Rumi, Borzytuchomia, Sztumu, Kwidzyna, Redy, Starogardu Gdańskiego. Po raz kolejny znakomite przygotowanie do mistrzostw potwierdzili przedstawiciele Akademii Młodego Lekkoatlety Słupsk, którzy zdobyli aż 27 medali (14 złotych, 8 srebrnych, 5 brązowych), a niektórzy ustanowili nowe rekordy życiowe. Ten imponujący dorobek medalowy świadczy o systematycznej i znakomitej pracy szkoleniowej, którą wykonują trenerzy: Bernadeta Kopeć (pełni również funkcję prezesa klubu), Tomasz Czubak, Mirosław Witek, Mateusz Diak i Wojciech Rumiński.

Złoto wywalczyli: Milena Czepiel w biegu na 100 metrów (12,87 s) i w biegu na 300 m (43,37 s), Milena Patejuk w skoku w dal (5.03 m - rekord życiowy) i skoku wzwyż (171 cm), Jakub Wilczewski w skoku wzwyż (176 cm) i w skoku w dal (6.29 m), Ignacy Wawierowicz w pchnięciu kulą (14.42 m r.ż.) i w rzucie oszczepem (47.28 m), Małgorzata Miedziewska w rzucie oszczepem (44.45 m - r.ż.), Melisa Gładikowska w pchnięciu kulą (12.75 m), Michalina Mucha w biegu na 300 m przez płotki (49,44 s - r.ż.), Natalia Szczegielniak w biegu na 2000 m (7.40,97 min - r.ż.), Aleksandra Skapowicz w wieloskoku (10.07 m), w sztafecie 4 x100 m - Kinga Kozłowska, M. Patejuk, Magdalena Pruss, M. Czepiel (51,70 s).

Srebro zdobyli: K. Kozłowska w biegu 100 m (13,06 s), Martyna Mucha w skoku wzwyż (151 cm), Michalina Mucha w biegu na 80 m przez płotki (12,78 s - r.ż.), M. Miedziewska w pchnięciu kulą (10.39 m), Karolina Michalak w rzucie oszczepem (36.10 m), Kajetan Kosicki w biegu na 600 m (1.31,50 min - r.ż.), Mateusz Czajka w biegu na 110 m przez płotki (17,36 s - r.ż.), Szymon Wziątek w wieloskoku (11.77 m - r.ż.).

Brąz wywalczyły: Martyna Mucha w wieloskoku (9.95 m - r.ż.), M. Gładikowska w rzucie oszczepem (35.50 m), K. Michalak w pchnięciu kulą (10.34 m), Marta Szczudrawa w biegu na 1000 m (3.12,74 min), sztafeta 4x100 m II - Alicja Pacholczyk, Zofia Kosicka, A. Skapowicz, Michalina Mucha (54,85 s).

Lekkoatletyczny Klub Sportowy Jantar Ustka może pochwalić się dwoma medalami. Złoty zdobył faworyt Aleksander Nurkowski w biegu na 300 m przez płotki z czasem 40,70 s (r.ż.). Brązowy przypadł Janowi Zwolińskiemu w rzucie młotem z wynikiem 22.51 m (r.ż.).

Dorobek Feniksa Słupsk to złoto Aleksandra Kowalskiego w rzucie dyskiem z rezultatem 42.04 m oraz brąz Igora Wołosewicza w rzucie oszczepem z wynikiem 32.66 m.

Talex Borysław Borzytuchom miał satysfakcję z trzech medali. Srebrny krążek zdobył Miłosz Manikowski w biegu na 1000 m (2.54,60 min - r.ż.). Brązowe medale na 2000 m wybiegali: Nadia Kiedrowska (7.52,66 min) i Jakub Watral (6.47,70 min).
Podczas mistrzostw nastąpiło podsumowanie Wojewódzkiej Ligi Młodzików. W końcowym rozrachunku nie było niespodzianki. Najlepszą ekipą lekkoatletyczną w województwie pomorskim została Akademia Młodego Lekkoatlety. Brawo! Drugie miejsce zajął Sopocki Klub Lekkiej Atletyki. Trzeci był Skoczek Pogórze. Ponadto wyróżnieni zostali także najlepsi młodzicy w konkurencjach biegowych i technicznych. W technicznych prym wiedli słupszczanie Milena Patejuk i Ignacy Wawierowicz. Gratulujemy!