IV Letni Bieg Hamera w Miastku. Zobacz zdjęcia z imprezy [wyniki]

ang
IV Letni Bieg Hamera w Miastku.
IV Letni Bieg Hamera w Miastku. Andrzej Gurba
Żar lał się z nieba w czasie niedzielnego IV Letniego Biegu Hamera w Miastku. Na dystansie 10 kilometrów rywalizowało 200 zawodników, którzy mieli do pokonania trzy pętle w mieście. Przed biegiem głównym odbył się bieg dla dzieci. Każdy jego uczestnik otrzymał upominek.

W biegu na 10 kilometrów od początku ton nadawali Krzysztof Bartkiewicz z Torunia i Łukasz Wirkus z Lipnicy, zmieniając się na prowadzeniu. Ostatecznie wygrał Łukasz Wirkus z czasem 0:33:44. Drugi był Krzysztof Bartkiewicz – 0:33:58, a trzeci Tomasz Bagrowski ze Sztumu – 0:35:11.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy okazał się Stanisław Kryczka (18. miejsce) – 0:39:29. Wśród kobiet najlepsza była Antonina Wirkus ze Szczecinka – 0:38:37, przed Małgorzatą Tuwalską ze Sztumu – 0:39:24 i Małgorzatą Pazda-Pozorską ze Słupska – 0:41:11.

W klasyfikacji klubowej wygrał TKKF Koszalin, przed MTS Hamer Miastko i Maratończykiem Wielki Klincz.
W klasyfikacji biegających małżeństw zwyciężyli Antonina i Łukasz Wirkusowie, przed Katarzyną i Piotrem Merda oraz Haliną i Arkadiuszem Herman.