IV liga: Gryf Słupsk - Pogoń Lębork 2:2 (zdjęcia). Porażki Aniołów i Jantara. Wyniki klas niższych

IV liga: Gryf Słupsk - Pogoń Lębork 2:2 (zdjęcia)
IV liga: Gryf Słupsk - Pogoń Lębork 2:2 (zdjęcia) Krzysztof Piotrkowski
W spotkaniu 25. kolejki IV ligi, Gryf Słupsk zremisował z Pogonią Lębork 2:2 (1:1).

Początek spotkania nie był zbyt interesujący jak na mecz derbowy. Dawid Więckowski z lewej strony dośrodkował. Piłka trafiła do Oskara Zielińskiego, który wycofał na 17 metr do Fabiana Słowińskiego, który technicznie przymierzył i piłka o centymetry minęła bramkę lęborczan. W rewanżu po rzucie rożnym piłka przeleciała wzdłuż bramki słupskiej, ale żaden zawodnik gości nie zdołał sięgnąć piłki. Zieliński przedarł się prawą stroną, ale Słowińskiemu zabrakło centymetrów by zamknąć akcję. W 28. minucie kolejny rzut rożny dla Pogoni. Minął się z piłką rozgrywający dopiero drugi mecz w Gryfie młody bramkarz Krystian Dożynkiewicz i z kilkunastu centymetrów wepchnął piłkę do siatki Przemysław Kostuch.

Strzału z dystansu próbował Patryk Dąbrowski, ale zrobił to bardzo niecelnie. W 39. minucie po akcji i podaniu Łukasza Kwaśnika w idealnej sytuacji po minięciu słupskiego obrońcy na lewej stronie pola karnego znalazł się Artur Formela, który praktycznie mógł zapytać wychodzącego Dożynkiewicza, w który róg strzelić gola, ale w bramkę... nie trafił. W 44. minucie w rogu pola karnego przy końcowej linii przez Arkadiusza Kolke faulowany był Zieliński. Pewnym strzałem z 11 metrów wyrównał Artiom Kowtunenko. W 52. minucie po rzucie rożnym bliski zdobycia gola był Zieliński, ale w ostatniej chwili nieczysto bitą piłkę wybił bramkarz Pogoni. W 59. minucie po rzucie rożnym wycofanie na 17 metr do Zielińskiego, po którego strzale piłka o centymetry minęła okienko bramki gości.

W 66. minucie faulowany w środku pola na około 40 metrze był zawodnik Gryfa. Do piłki podszedł Kowtunenko, który wziął pod uwagę zamieszanie pod bramką jakie mogą wytworzyć zawodnicy Gryfa oraz to, że słońce wprost oślepiało lęborskiego golkipera. Ukraiński pomocnik zdecydował się na uderzenie, a piłka odbijając się od ziemi tuż przed bramką wpadła do siatki skutecznie zaskakując Kolke. Indywidualną akcją w swoim stylu popisał się Zieliński, ale uderzył niestety niecelnie w kierunku dalszego słupka. W rewanżu próbował Paweł Piór, ale słupski bramkarz bezproblemowo wybronił. W 79. minucie bardzo silny strzał z 25 metrów oddał Błażej Siłkowski, lecz fantastycznie interweniował 16-letni Dożynkiewicz w pełni rehabilitując się za błąd z pierwszej połowy. Wyrównał Kostuch po rzucie karnym za zagranie ręką przez Michała Wiśniewskiego.

Gryf Słupsk - Pogoń Lębork 2:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Przemysław Kostuch (28), 1:1 Artiom Kowtunenko (44-karny), 2:1 Artiom Kowtunenko (66-wolny), 2:2 Przemysław Kostych (82-karny)

Gryf: Dożynkiewicz - D.Więckowski, Wiśniewski, Kowtunenko, Szymon Mytych (60 Wańdzio), Jendruch, Piekarski, Dąbrowski (85 D.Mikołajczyk), Zieliński, Majcher, Słowiński.

Pogoń: Kolke - Kochanek, Kostuch, Musuła, Kwaśnik (67 Miotk), Dobek (71 Janowicz), Iwański (85 Stenka), Kozerkiewicz, Piór, Formela, Siłkowski.

Nie powiodło się innym zespołom z regionu słupskiego. Jantar mimo kilku dobrych okazji przegrał w Ustce w meczu dwóch najlepszych zespołów rundy wiosennej z rezerwami Arki Gdynia 0:1.

Jantar Ustka - Arka II Gdynia 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Jakub Wilczyński (90)

Jantar: Gołębiewski - Fedorow, M.Dawid, Budziński (78 Łukasik), Żebrowski (90 Niemkowicz), K.Dawid, Szałek, Piechowski, Szabat, Stasiak, K.Wójcik (85 Miecznikowski).

Arka II: Przybysz - Stec, Łabojko, Ślesicki (46 Przyborowski), Motyl, Kamiński (56 Książkiewicz), Faltyński (72 Trzepałko), Bednarski, Wawszczyk, Wilczyński, Hosek.

Bliscy sprawienia niespodzianki byli piłkarze Aniołów Garczegorze. - Znakomity występ, zważywszy, że nasza kadra liczy obecnie 14 osób i co mecz martwimy się czy na kolejny skompletujemy meczową "11". Ta skromna grupa w środę pokazała po raz kolejny charakter i mocno postawiła się liderowi. W drugiej połowie byliśmy lepszym zespołem, a idealne okazje do wyrównania mieli Damian Wojda i Hubert Syldatk. Niewiele brakowało byśmy sprawili niespodziankę - powiedział Tadeusz Wanat junior, trener Aniołów.

Stolem Gniewino - Anioły Garczegorze 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Mateusz Dampc (5)

Stolem: Dąbrowny - Sobczyński, K.Patelczyk (75 J.Styn), Paluch, Maciołek, A.Bukowski, Wachowiak, A.Klarecki, Kątny, Dampc, Jurkowski (90 Jank).

Anioły: Mayer - Ryuta (84 Narewski), B.Tomasiewicz, G.Smolarek (25 Godula), Drzazgowski, Choszcz, Pawlik, D.Wojda, K.Wojda, Syldatk, Słumiński.

W pozostałych spotkaniach: Chojniczanka II Chojnice - GKS Kowale 6:0, Wierzyca Pelplin - Gedania Gdańsk 1:6, Kaszubia Kościerzyna - Jaguar Gdańsk 2:4, Wda Lipusz - MKS Władysławowo 1:2, Powiśle Dzierzgoń - Wikęd Luzino 2:0, Lechia II Gdańsk - Gwiazda Karsin 4:0, Cartusia Kartuzy - Grom Nowy Staw 0:1.

W tabeli grupy prowadzi Stolem - 59 punktów przed Kaszubią - 57 i Jaguarem - 54. Anioły są piąte, a Pogoń szósta. Oba zespoły z 34 punktami. Ósmy jest Gryf z 32 punktami. Jantar jest piętnasty z 27 punktami.

W klasie okręgowej
Start Miastko - Bytovia II Bytów 5:1, MKS Debrzno - Jantaria Pobłocie 0:2, Sokół Wyczechy - Myśliwiec Tuchomie 2:2, Kaszubia Studzienice - Lipniczanka Lipnica 4:3, Piast Człuchów - GTS Czarna Dąbrówka 5:2.

W klasie A
Grupa I: Garbarnia Kępice - Gryf II Słupsk 1:5, Szansa Siemianice - Skotawia Dębnica Kaszubska 0:4, Błękitni Główczyce - Polonez Bobrowniki 1:1, KS Damnica - Pomorze Potęgowo 4:1, Słupia Kobylnica - Unison Machowino 0:2.

Grupa II: LKS Łebunia - Zenit Redkowice 3:2, Sparta Konarzyny - Brda Przechlewo 0:5, Dolina Gałąźnia Wielka - GKS Kołczygłowy 3:0, Orkan Gostkowo - Victoria Dąbrówka 4:1, Grom Nakla - Skotawa Budowo 5:0, Arkonia Pomysk Wielki - Magic Niezabyszewo 3:1.

W klasie B
Grupa I: Start Łebień - Sokół Kuleszewo 5:3, Diament Trzebielino - Victoria Słupsk 7:2, KS Zaleskie - Dąb Kusowo 4:5.
Grupa II: Urania Udorpie - Granit Koczała 4:0, WKS Nożyno - Baza 44 Siemirowice 0:2, Kaszubia II Studzienice Błękitni Motarzyno 0:4.