IV liga: Gryf Słupsk - Wierzyca Pelplin 1:1 (zdjęcia)

Krzysztof Piotrkowski
W meczu 28. kolejki IV ligi, Gryf Słupsk zremisował z Wierzycą Pelplin 1:1 (0:0).

Gryf Słupsk - Wierzyca Pelplin 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Fabian Słowiński (51-głową), 1:1 Daniel Sławiński (80)

Gryf: Bielańczuk - D.Więckowski, Wiśniewski, Tsykalo, Dąbrowski, Parzych, Jendruch, Kowtunenko (61 Majcher), Zieliński, Piekarski, Słowiński (76 Szymon Mytych).

Na początku meczu słupszczanie mogli objąć prowadzenie, ale okazji sam na sam nie wykorzystał Fabian Słowiński. Ten sam zawodnik przestrzelił po dwóch kwadransach. Udało mu się dopiero pokonać bramkarza gości po przerwie, gdy uprzedził go po dośrodkowaniu Dawida Więckowskiego. W 74. minucie po dwóch żółtych kartkach boisko opuścić musiał Tomasz Piekarski. Chwilę potem jednak kolejną okazję miał Oskar Zieliński, który minął obrońcę i bramkarza, ale do siatki już się trafić nie udało. Niewykorzystane okazje się zemściły. Po rzucie wolnym z 25 metrów piłka trafiła na narożnik piątego metra pod nogi Daniela Sławińskiego. Piłka po jego uderzeniu z kąta odbiła się jeszcze od słupka i trafiła do bramki Filipa Bielańczuka, który obok grającego w pierwszym składzie Tomasza Parzycha.

Przed meczem przy wejściu na stadion nie zgadzający się z polityką zarządu klubu kibice wystawili taczkę. Mecz obserwowali z okolic przystanku przy ulicy Słonecznej.