IV Liga. Gryf Slupsk - Wikęd (GOSRiT) Luzino 0:0 [zdjęcia]

REDZaktualizowano
W inauguracyjnym spotkaniu IV ligi, Gryf Słupsk zremisował z Wikędem Luzino bezbramkowo.

Gryfici mogli po błędzie stracić gola już w 30. sekundzie, na szczęście Michał Kędzia obronił strzał Krystiana Opłatkowskiego. Chwilę potem w rewanżu dobry strzał oddał Kacper Jendruch i młody bramkarz wypożyczony z Gryfa Wejherowo Robert Wika zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Jeszcze niecelny strzał z dystansu zaprezentował Joseph Amoah. Potem długi czas walczono głównie w środku pola, brakował osytuacji bramkowych. Gryfitów obudził nieco niesygnalizowany strzał Mateusza Dąbrowskiego, który z blisko 40 metrów trafił w słupek. Tuż przed przerwą w polu karnym zatrzymywany był Damian Mikołajczyk.

Druga połowa rozpoczęła się od bardzo niecelnych strzałów Kacprów Bednarczyka i Jendrucha. Potem groźnie atakował Wikęd i trzykrotnie Opłatkowskiemu zabrakło niewiele, by dopaść do piłki. W 90 minucie silnie uderzał z 20 metrów powracający do Gryfa (powrócili również Bartłomiej Nałęcz, Karol Świdziński i Krzysztof Wańdzio) Patryk Dąbrowski, ale Wika świetnie wybronił

Gryf Słupsk - Wikęd Luzino 0:0

żółte kartki: Nałęcz, Wańdzio - Fierka

Gryf: Kędzia - D.Więckowski (86 Hołowienko), Piechowski, Wańdzio, Amoah, K.Bednarczyk, Barnik, Jendruch (77 Majcher), Nałęcz (64 Świdziński), Piekarski, D.Mikołajczyk (73 Dąbrowski).

Inne drużyny z naszego regionu też nie strzelały goli, jednak nie zdobył nawet punktu.

Gwiazda Karsin - Jantar Ustka 2:0 (2:0) - gole: Jakub Prondziński (10), Mateusz Borowski (40)
Pogoń Lębork - Wda Lipusz 0:1 (0:0) - gol Kacper Butowski (81)
Lipniczanka Lipnica - GKS Kowale 0:1 (0:0) - gol w 92 minucie