IV liga: Gryf wygrywa z Pogonią Lębork 3:0 (zdjęcia)

Gryf Słupsk 3 - 0 Pogoń Lębork Bramki: 36' Bednarczyk, 48' Wańdzio, 90' Barnik.Składy:Gryf: Kędzia, Piechowski, Wańdzio, Więckowski (kpt), Amoah, Nałęcz, Bednarczyk, Barnik, Piekarski, Szmytkiewicz, Mikołajczyk.Pogoń: Labuda, Kliński, Siłkowski, Kostuch, Kochanek, Jurić, Musuła (kpt), Iwański, Atanacković, Miotk, Miszkiewicz. Fot. Łukasz Capar
Bez punktów z derbowego meczu w Słupsku wróciła ekipa Pogoni Lębork. Słupszczanie po raz kolejny okazali się lepsi.

Gryfici mogli objąć prowadzenie już w pierwszej minucie spotkania. Z rzutu wolnego dośrodkował piłkę Tomasz Piekarski, ale nie zdołał trącić piłki Damian Mikołajczyk, która padła łupem bramkarza Pogoni Patryka Labudy. Po kolejnym rzucie wolnym praktycznie z tego samego miejsca do dośrodkowania Piekarskiego nie zdołał dobiec na piątym metrze Daniel Piechowski. Następnie w pole karne wstrzeliwał piłkę Joseph Amoah. Futbolówkę na 12 metrze tyłem do bramki przejął Piekarski, szybko się obrócił i strzelił, ale akurat w środek bramki, gdzie czekał Labuda. Następnie po szybkiej akcji tuż nad poprzeczką uderzał Kacper Bednarczyk. Po dłuższym okresie niemocy, także Pogoń potrafiła stworzyć zagrożenie. Z prawej strony dośrodkował Aleksander Atanacković, ale z 17 metrów fatalnie uderzył Wojciech Musuła. Nie miał szczęścia tego dnia Mikołajczyk. Po dośrodkowaniu Damiana Więckowskiego z pięciu metrów przestrzelił głową. Drugi raz zaatakowała Pogoń, ale Wiktorowi Miotkowi z prawej strony nie wyszedł ani strzał, ani dośrodkowanie. Ten sam zawodnik ponownie stanął przed szansą na zdobycie bramki w sobotnim spotkaniu, ale w skutecznym oddaniu strzału przeszkodził mu Daniel Piechowski. Słupszczanie z kolei nadal nie rezygnowali ze zdobycia gola jeszcze przed przerwą.

Pierwsza bramka padła w 36. minucie, gdy Kacper Bednarczyk wykorzystał podanie Damiana Mikołajczyka z boku i uderzył celnie do praktycznie pustej bramki. Mikołajczyk otrzymał świetne otwierające podanie od Piekarskiego, minął Labudę i idealnie podał Bednarczykowi, któremu z 10 metrów pozostało tylko dostawić nogę.

Po zmianie stron Gryf szybko strzelił na 2:0. Tym razem drogę do siatki znalazł w 48. minucie Krzysztof Wańdzio, który po rzucie rożnym przejął piłkę na piątym metrze i potężnie strzelił pod poprzeczkę. Widząc niemoc swojego zespołu trener Waldemar Walkusz wprowadził kilka zmian, które jednak niczego nie dały. Pogoń nie stworzyła już sobie praktycznie żadnej bramkowej sytuacji. Raz w polu karnym znalazł się tylko Gracjan Miszkiewicz, ale jak spod ziemi wyskoczył mu w polu karnym interweniujący Joseph Amoah.
Po okresie słabszej gry, również trener Grzegorz Bednarczyk wprowadził na boisko nowych zawodników, i wprowadziło to świeży oddech do gry słupszczan. W71. minucie silnie po ziemi uderzał Damian Mikołajczyk, ale dobrze interweniował Labuda. Bardzo chciał zdobyć gola Marcjan Majcher, ale najpierw uderzył lewą nogą tuż obok bramki, a następnie przestrzelił po próbie z dystansu. W 90. minucie akcję zainicjował Barnik. Oddał piłkę do Amoaha, który dośrodkował w pole karne, gdzie głową zgrał piłkę Mikołajczyk, a z trzech metrów do pustej bramki uderzył Barnik ustalając wynik tego spotkania.

Gryf Słupsk - Pogoń Lębork 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Kacper Bednarczyk (36), 2:0 Krzysztof Wańdzio (48), 3:0 Wojciech Barnik (90)

Gryf: Kędzia - D.Więckowski, Wańdzio, Piechowski, Amoah, K.Bednarczyk (68 M.Majcher), Szmytkiewicz (87 Hołowienko), Piekarski (81 Jendruch), Nałęcz (68 Dąbrowski), W.Barnik, D.Mikołajczyk.

Pogoń: Labuda - Miotk, Kochanek, Musuła (66 Kozerkiewicz), Kliński, Iwański, Jeruć (63 Podkański), Atanacković (61 Kwaśnik), Kostuch, Siłkowski (74 Janowicz), Miszkiewicz.

W innym meczu IV ligi w Ustce, Jantar uległ Wikędowi Luzino 1:4 (1:0).

Początek meczu w Ustce należał do Wikędu Luzino. Patryk Wójcik wybronił groźny strzał Krystiana Opłatkowskigo. W rewanżu po podaniu Piotra Sienkiewicza w idealnej sytuacji znalazł się Maciej Mieczni-kowski, ale przekombinował i uderzył nad poprzeczką. Następnie znów Opłatkowski zaatakował, ale z bliskiej odległości posłał piłkę nad poprzeczką. W 26. minucie sędzia podyktował rzut karny, którego jednak nie zdołał wykorzystać Bartłomiej Granosik. Jego intencje wyczuł Robert Wika. Chwilę potem daleką piłkę zagrał Dominik Kaczmarek. Z prawej strony dośrodkował Miecznikowski, a pięknym strzałem z pierwszej piłki w samo okienko popisał się Mateusz Żebrowski, który zastąpił kontuzjowanego Kamila Wójcika. Tuż po przerwie po rzucie wolnym Opłatkowski głową uderzył, a piłka odbijając się od słupka trafiła do siatki. Po rzucie wolnym główkował K.Dawid i bramkarz wybił piłkę na rzut rożny. Dobry strzał z dystansu oddał Michał Fierka, ale bardzo dobrze interweniował Patryk Wójcik. Po ostrym dośrodkowaniu Macieja Borskiego z kilku metrów przestrzelił Opłatkowski. W 81. minucie po dośrodkowaniu Borskiego gola zdobył Mateusz Dąbrowski. Po kontrze i dośrodkowaniu Dąbrowskiego z bliska przestrzelił fatalnie Fierka. W 86. minucie już jednak zachował się lepiej strzelając z bliska. Tuż przed końcem meczu podanie zdołał przeciąć Oleszczuk, ale w taki sposób, że piłka zmierzała w stronę bramki. Patryk Wójcik końcami palców zdołał zatrzymać piłkę, ale tak nie fortunnie, że ta spadła pod nogi Fierki, który zdobył czwartą bramkę dla zespołu gości.

Jantar Ustka - Wikęd Luzino 1:4 (1:0)
Bramki: 1:0 Mateusz Żebrowski (30), 1:1 Krystian Opłatkowski (48-głową), 1:2 Mateusz Dąbrowski (81), 1:3 Michał Fierka (86), 1:4 Fierka (90)

Jantar: P.Wójcik - B.Oleszczuk, Granosik, Kaczmarek (74 Juśkiewicz), Fedorow (80 Brzostowicz), Sienkiewicz, Sadowski, M.Dawid, K.Dawid, Miecznikowski, K.Wójcik (21 M.Żebrowski).

W pozostałych meczach: Stolem Gniewino - Wierzyca Pelplin 7:1, Powiśle Dzierzgoń - Jaguar Gdańsk 2:1, Cartusia Kartuzy - Lechia II Gdańsk 0:2, Gedania Gdańsk - GKS Przodkowo 1:2, Gwiazda Karsin - Arka II Gdynia - przełożony na 23.10.