IV liga. Jantar Ustka - Wierzyca 2:2 (zdjęcia). Remis Sparty i porażka Aniołów

Jantar Ustka (czerwone stroje) zremisował z Wierzycą Pelplin 2:2
Jantar Ustka (czerwone stroje) zremisował z Wierzycą Pelplin 2:2 Fot. Mariusz Jasłowski
W Ustce Jantar zremisował z Wierzycą Pelplin 2:2, ratując remis dzięki Łukaszowi Stasiakowi. Punkt zdobyła też Sparta Sycewice. Porażki doznali piłkarze Aniołów Garczegorze.

W Ustce w 3. minucie Dominik Szukiełowicz zagrał do Łukasza Stasiaka, ale jego próbę zdołał wybronić Daniel Czapiewski. W rewanżu z prawej strony dośrodkował Paweł Szejko o główkował Shotaro Obata, ale Kamil Gołębiewski nie dał się pokonać. Ponownie nieco pracy ustecki golkiper miał w 25. minucie po strzale Szejki. Następnie znów akcja Szejki i podanie do Obaty, ale ten trafił w rękę Gołębiewskiego. Szejko był w tym okresie bardzo aktywny. Kolejna akcja po której mógł podać do dwóch biegnących obok kolegów, ale zdecydował się na zamknięcie akcji samemu i zdołał go zablokować Maciej Dawid. Ponownie następnie we znaki dał się Szejko, ale i tym razem Gołębiewski stanął na wysokości zadania. W 39. minucie Kacper Dawid z lewej strony zagrał do Michała Szałka, ale jego uderzenie z 20 metrów minęło bramkę. W 43 minucie znów strzelał Szejko. Piłka odbiła się od obrońcy Jantara trafiając pod nogi Pawła Dirdy, który uderzył celnie w długi róg wyprowadzając Wierzycę na prowadzenie. Jeszcze raz próbował Dirda, ale tym razem lepszy był Gołębiewski. W 54. minucie na bramkę uderzył Stasiak, ale minimalnie się pomylił. Trzy minuty potem z lewej strony zagrał Kamil Wójcik, a wyrównał strzałem w krótki róg Szukiełowicz. W 67. minucie odbita piłka trafiła do Obaty, który na szczęście uderzył niecelnie. Kolejne okazje dla Jantara stworzyli sobie Maciej Miecznikowski oraz Szukiełowicz. W 73. minucie Stasiak przyjął piłkę na linii pola karnego, ale zdołał wybić jego strzał Czapiewski. Trzy minuty potem goście wyszli na prowadzenie. Po stracie piłki przez Miecznikowskiego przejął piłkę Szejko i uderzył na bramkę, strzał został zablokowany, ale jego szybka poprawka już nie i silnie bita piłka trafiła pod poprzeczkę. Wyrównanie padło w 86. minucie. Spod linii końcowej zagrał Maciej Dawid znajdując w polu karnym Stasiaka, który nie dał szans bramkarzowi gości. Następnie po strzale Szałka z linii bramkowej piłkę wybił Obata. W ostatnich sekundach dobra akcja gości, ale końcowe dośrodkowanie doświadczonego Łukasza Rackiego było bardzo złe i z okazji nic nie wyszło.

- Ten wynik nas satysfakcjonuje, zwłaszcza, że ten mecz nie układał się po naszej myśli. Wierzyca postawiła nam bardzo trudne warunki, zwłaszcza fizycznie. Wygrywali bardzo dużo pojedynków fizycznością. Może sytuacja by się zmieniła, gdyby na początku bardzo dogodną sytuację wykorzystał Łukasz Stasiak. Goście wykorzystali swoją sytuację i musząc gonić się odkrywaliśmy. Cieszę się z wyniku 2:2, bo naprawdę to był trudny mecz - powiedział Dominik Kaczmarek, trener Jantara Ustka.

Jantar Ustka - Wierzyca Pelplin 2:2 (0:1)
0:1 Paweł Dirda (43), 1:1 Dominik Szukiełowicz (57), 1:2 Paweł Szejko (76), 2:2 Łukasz Stasiak (86)

Jantar: Gołębiewski - Oleszczuk (68 Fedorow), Dopierała (79 Książkiewicz), Szałek, M.Dawid, Granosik, Budziński, K.Dawid (77 Karpiński), Szukiełowicz, K.Wójcik (65 Miecznikowski), Stasiak.

Bardzo dobry mecz jak na czwartą ligę oglądano w Bożympolu Wielkim. Duże tempo, sporo sytuacji. Przy stanie 1:1 (bramkę zdobył Marcin Staszczuk w zamieszaniu podbramkowym) Mateusz Słuminski z 7 metrów strzelił w bramkarza, a później Błażej Tomasiewicz główkował w poprzeczkę. Potem doświadczeni goście wypunktowali zawodników Aniołów wykorzystując ich błędy i strzelając bramki po kontrach

Anioły Garczegorze - Grom Nowy Staw 1:4 (1:3)
0:1 Mateusz Niedźwiecki (13), 1:1 Marcin Staszczuk (22), 1:2 Mateusz Gruszewski (39), 1:3 Mateusz Niedźwiecki (45), 1:4 Krystian Kielar (90-karny)

Anioły: Mayer - Choszcz, Drzazgowski, F.Tomasiewicz, B.Tomasiewicz, Zgortiuk (80 Siwak), Narewski (80 Katsura Ryuta), T.Godula (46 K.Wojda), Staszczuk, Syldatk (75 Witaszek), Słumiński (65 K.Godula).

Sparta Sycewice - Arka II Gdynia 0:0
Sparta: Libigocki - Cudziło, Michalak, Bobrowski (62 K.Klawikowski), Krzyżanowski, Kosiński (86 Klimas), Solczak, Marciszewicz (62 Terefenko), Slusarz (75 Gulbiński), Kiełczykowski (86 Hildebrandt), Skierka.

W innych spotkaniach: Jaguar Gdańsk - Borowiak Czersk 0:0, Gedania Gdańsk - Kaszubia Kościerzyna 4:4, MKS Władysławowo - Czarni Pruszcz Gdański 1:2, GKS Kowale - Lechia II Gdańsk 0:2, Gryf Wejherowo - Orkan Rumia 6:3, Chojniczanka II Chojnice - Wikęd Luzino - mecz w niedzielę