IV liga: Łukasz Stasiak zapewnia trzy punkty liderowi ze Słupska

Kolejne zwycięstwo odnieśli piłkarze Gryfa Słupsk - lidera IV ligi. Słupszczanie pokonali w Gdańsku Gedanię 3:2 (1:0). Wszystkie bramki dla Gryfa zdobył Łukasz Stasiak.

Gedania Gdańsk - Gryf Słupsk 2:3 (0:1)
0:1 Łukasz Stasiak (7-głową), 0:2 Łukasz Stasiak (53), 1:2 Paweł Pianka (54-karny), 1:3 Łukasz Stasiak (64-głową), 2:3 Ernest Skórka (68)

żółta kartka: Staniaszek

Gryf: Kędzia - D.Więckowski, Piechowski, Staniaszek, Amoah, Felisiak, Piekarski, Wandzio (78 D.Mikołajczyk), K.Bednarczyk (66 Zieliński), Tofil (66 Kopciński), Stasiak.

Pierwszy gol padł po rzucie rożnym bitym przez Damiana Tofila, a Łukasz Stasiak strzałem w okienko pokonał bramkarza gości. Po przerwie Stasiak skorzystał z błędu obrońcy, zabrał piłkę, minął bramkarza i podwyższył na 2:0. Chwilę potem rzut karny za faul Dawida Więckowskiego wykorzystał Paweł Pianka. W 64 minucie akcję zainicjował Więckowski, Tomasz Piekarski pociągnął do linii końcowej, dośrodkował, a z bliska głową trzeciego gola w tym meczu zdobył Stasiak. Wynik ustalił Ernest Skórka strzałem z około 20 metrów w długi róg.

Nie powiodło się pozostałym zespołom z regionu słupskiego: Jantar Ustka doznał klęski ze Stolemem Gniewino 1:8 (Czubak 71 - Dampc 1, 26, 30, Wachowiak 6, Madziąg 62, 82, Patok 55, Patelczyk 83), a Pogoń Lębork przegrała 0:2 z GKS w Kowalach.

Pozostałe wyniki: Powiśle Dzierzgoń - GKS Kolbudy 1:1, Grom Nowy Staw - GKS Przodkowo 0:0, Kaszubia Kościerzyna - Wikęd Luzino 2:3,

Mecze niedzielne Arka II - Bytovia II 4:0, Anioły Garczegorze - Wda Lipusz 1:0 (0:0) - bramka Grzegorz Smolarek (80)

W tabeli: 1. Gryf Słupsk - 31, 2. Stolem Gniewino - 26, 3. GKS Przodkowo - 26.