IV liga. Niesamowite emocje w Słupsku. Gryf Słupsk - Pogoń Lębork 2:1 [zdjęcia, skrót meczu]

Krzysztof Głowinkowski
od 16 lat
W hicie piątej kolejki pomorskiej IV ligi Gryf Słupsk pokonał na własnym stadionie Pogoń Lębork 2:1. Gol dający zwycięstwo padł w ostatniej akcji spotkania!

Pojedynki Gryfa z Pogonią zawsze wzbudzają wiele emocji, zarówno na boisku, jak i trybunach. W niedzielę, 27 sierpnia było wszystko, co piłkarski kibic może sobie wymarzyć. Komplet widzów na trybunach (wszystkie możliwe bilety zostały sprzedane), walka o każdą piłkę na boisku i emocje do ostatniego gwizdka.

Przez 30 minut pierwszej połowy obie drużyny skupiły się na skutecznej grze w obronie. Żadna z drużyn nie chciała pierwsza stracić gola, co nie sprzyjało stwarzaniu dogodnych sytuacji bramkowych. Jedną z nielicznych sytuacji Pogoń miała w 26 minucie, kiedy próbowała zaskoczyć bramkarza gospodarzy strzałem z rzutu wolnego. Gołębiewski z małymi problemami, ale skutecznie poradził sobie ze strzałem.

Kolejna sytuacja lęborczan zakończyła się już bramką. W 33 minucie strzałem z szesnastego metra popisał się Paweł Kowalczyk. Na odpowiedź Gryfa nie musieliśmy długo czekać. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, doskonale w polu karnym odnalazł się Daniel Piechowski, który doprowadził do wyrównania. Była to 38 minuta. Tuż przed przerwą jeden z rezerwowych piłkarzy Gryfa otrzymał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie. W pierwszej połowie nie doczekaliśmy się kolejnych goli. Po 45 minutach gry na tablicy mieliśmy wynik 1:1.

W drugiej połowie gra się zaostrzyła. Sędzia wyjmował kartkę za kartką. Choć stuprocentowych sytuacji nie mieliśmy to emocji nie brakowało. Niesiona dopingiem słupskiej publiczności drużyna chciała doprowadzić do prowadzenia, ale brakowało kluczowego podania, lub dokładniejszego wykończenia.

Na decydującego gola w meczu musieliśmy czekać do ostatniej akcji! W 95 minucie po dalekim wybiciu piłki przez Gołębiewskiego futbolówkę otrzymał Fabian Słowiński, który strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza Pogoni! Stadion eksplodował! Lepszego zakończenia spotkania nie można było sobie wyobrazić.

Gryf Słupsk po pięciu meczach jest wciąż niepokonany i zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z 15 punktami.