IV liga: Olimpia Sztum - Jantar Ustka 0:3 (0:1)

Łukasz Stasiak strzelił gola dla Jantara.
Łukasz Stasiak strzelił gola dla Jantara. archiwum
W Sztumie miejscowa Olimpia została zaskoczona przez wicelidera czwartej ligi. Gospodarze przegrali z Jantarem/Euro-Industry Ustka 0:3. Goście pokazali wiele udanych i efektownych zagrań. Zwycięstwo ustczan było zasłużone.

W usteckiej drużynie zadebiutowali: bramkarz Kamil Gołębiewski (pozyskany z trzecioligowej Pogoni Barlinek) i obrońca Dawid Giszka (jesienią reprezentował barwy trzecioligowego Druteksu-Bytovii Bytów). Obaj pokazali się z dobrej strony.

Inauguracja wiosenna wypadła wyjątkowo pomyślnie dla ustczan. Początek spotkania był trochę nerwowy z obu stron. W miarę upływu czasu goście zaczęli dyktować tempo gry, częściej byli przy piłce. Efektem ich przewagi były to, że coraz goręcej robiło się pod sztumską bramką. Worek z golami otworzył Adrian Solczak. Prowadzenie trochę uśpiło czujność przyjezdnych graczy i chwilowo oddali inicjatywę gospodarzom, ale tylko przez ostatni kwadrans pierwszej połowy. Po przerwie wszystko wróciło ponownie do normy i dominacja była po stronie ustczan. Udokumentowana też została drugim golem. Jego strzelcem był Marcin Pluta. Końcowy wynik przypieczętował Łukasz Stasiak. Sztumska drużyna sporadycznie wyprowadzała kontry. Były one bardzo anemiczne i łatwe do rozszyfrowania przez usteckich defensorów.

- Obawiałem się tego wyjazdowego spotkania, ale wszystko ułożyło się po mojej myśli. Bardzo się cieszę z tak okazałego zwycięstwa na trudnym terenie w Sztumie. Boisko było grząskie i nierówne. W takiej sytuacji zawsze z pewnymi obawami przystępuje się do grania. W sobotnim meczu mieliśmy wiele fragmentów, w których moi podopieczni grali naprawdę bardzo dobrze. Gdyby nie brak konsekwencji w ataku, to już w pierwszej połowie byłoby po meczu. Moja drużyna miała trzy doskonałe sytuacje, które wystarczyło wykorzystać - tak skomentował zadowolony Tadeusz Żakieta, szkoleniowiec usteckiego Jantara /Euro-Industry.

Olimpia Sztum - Jantar/Euro-Industry Ustka 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Adrian Solczak (30), 0:2 Marcin Pluta (76), 0:3 Łukasz Stasiak (82).

Jantar/Euro-Industry Ustka: Gołębiewski, Budziński (77 Michał Mytych), Giszka, Jarowski, Pluta (85 Terefenko), Kowalewski, Solczak, Wólczyński, Oczujda - żółta kartka (70 Cudziło), Badowski - ż.k.(82 Górniewicz), Stasiak - ż.k.