IV liga: Pogoń Lębork - Gryf Wejherowo 1:3 (zdjęcia)

Fatalnie rozpoczęli pierwszy mecz mistrzowski w 2009 roku czwartoligowi lęborczanie. U siebie piłkarze Pogoni nie dali rady Gryfowi Wejherowo i przegrali 1:3.
W meczu IV ligi Pomorze, Pogon Lebork przegrala z Gryfem Wejherowo 1:3.

Pogoń - Gryf Wejherowo 1:3

Tak więc w zaległym meczu z jesieni nie było niespodzianki, bo wyżej notowany rywal zainkasował trzy punkty.

W Lęborku gospodarze świetnie zdawali sobie sprawę z tego, że przeciwnik jest wymagający. Nic więc dziwnego, że do gry przystąpili spięci.

Wykorzystali to zawodnicy Gryfa, którzy atakowali z rozmachem i raz po raz dochodziło do gorących momentów na przedpolu bramkowym Pogoni. Miejscowi gracze starali się odgryzać kontrami, ale były one zbyt anemiczne.

Gryf zaprezentował fajny futbol, mając poukładany każdy element gry. W jego szeregach była duża wymienność pozycji. Pierwszoplanową postacią na boisku był Łukasz Król. Napastnik ten swoją wyśmienitą grę udokumentował dwoma golami.

Momentami taktyka graczy Gryfa była chytra i prosta. Wciągali oni ambitnych piłkarzy Pogoni na własną połowę, a kiedy ci rozochoceni daleko zapędzali się, to wtedy kontrowali. Po przerwie lęborczanie zagrali trochę lepiej, ale to było za mało na kandydata do III ligi, który nadal posiadał inicjatywę.

Akcje Gryfa były bardzo przemyślane. W końcówce środowego spotkania nastąpiła krótka przerwa w grze, bo lęborscy kibice wtargnęli na boisko. Jednak służby porządkowe i policja szybko zareagowały i zaprowadziły porządek na stadionie. Mecz odbył się w trudnych warunkach boiskowych.

- Moja drużyna nie zrealizowała założen taktycznych - stwierdził Andrzej Malecki, szkoleniowiec Pogoni. - Gole straciliśmy po naszych ewidentnych błędach. Przespaliśmy pierwszą odsłonę. Gryf był lepszy i zasłużenie wygrał. Czwartoligowa rzeczywistość jest zdecydowanie inna niż ta w grach kontrolnych.

Pogoń Lębork - Gryf Wejherowo 1:3 (0:2).

Bramki: 0:1 Jakub Gronowski (30), 0:2 Łukasz Król (44), 1:2 Grzegorz Górski (głową - 53), 1:3 Ł. Król (57).

Pogoń: Skrzypczak, P. Małecki, Mądrzak (62 Malek), Górski, Trawiński, Władyka, Bogucki, Kalamaszek - ż.k., Gusmann (46 Witkowski), D. Mielewczyk (70 Kijek), Rosiński (82 Duda).