IV liga: Polonez Bobrowniki - Wisła Tczew 3:2 (1:0), TKP Unia Tczew - Koral Dębnica 3:4 (0:3)

Tomaszowi Perkowskiemu z Poloneza (niebieski strój) udało się zdobyć gola.
Tomaszowi Perkowskiemu z Poloneza (niebieski strój) udało się zdobyć gola. Fot. Łukasz Capar
Piłkarze Poloneza Bobrowniki rozpoczęli obiecująco rundę wiosenną. Na boisku w Damnie pokonali tczewską Wisłę 3:2. W Tczewie, TKP Unia przegrała z Koralem Dębnica 3:4.

Gospodarze świetnie zdawali sobie sprawę z tego, że przeciwnik jest wymagający. Nic więc dziwnego, że próbowali go zaskoczyć. Zawodnicy Poloneza atakowali z większym rozmachem, ale tylko do pola karnego. Tczewianie nastawieni byli na kontrataki. Dopiero na pięć minut przed przerwą Kamil Duda wywiódł w pole wiślaków i zdobył upragnione prowadzenie.

W niedzielny mecz gracze z Bobrownik włożyli mnóstwo sił i energii. To samo zrobili zawodnicy z Tczewa, którzy szczególnie w drugiej połowie postawili bardzo trudne warunki. Odgryzali się niebezpiecznymi atakami i nie dawali za wygraną. Obydwie drużyny zaprezentowały fajny futbol, bo prowadziły otwartą grę, bez murowania własnych bramek. W ekipie z Bobrownik wkradło się trochę nerwowości w samej końcówce. Przyjezdni postawili wszystko na jedną kartę i ruszyli do frontalnego szturmu. Udało się im tylko zmniejszyć rozmiary porażki.

W Polonezie nieźle zaprezentowała się obrona. Przebłyski dobrej formy miał Tomasz Perkowski, który dał się we znaki tczewskim defensorom.

- Jedni i drudzy walczyli niezwykle ambitnie po sportowemu, bez żadnych złośliwości - ocenił Tadeusz Wanat, szkoleniowiec Poloneza. - Nasze szeregi jeszcze się konsolidują. Słabiej zaprezentowała się linia pomocy. Zasłużyliśmy na zwycięstwo. Końcówka była niezwykle napięta, bo chcieliśmy utrzymać korzystny wynik. Cel został zrealizowany. Wszystkim zawodnikom dziękuję za ogromną wolę walki.

Polonez Bobrowniki - Wisła Tczew 3:2 (1:0).

Bramki: 1:0 Kamil Duda (40), 1:1 Piotr Kaczmarczyk (67), 2:1 Perkowski (głową - 82), 3:1 Sławomir Radoń (86), 3:2 Michał Matusiak (głową - 89).

Polonez: Mikołajczak, Reutt, Moszczyński, D. Giszka, Kamiński, Radoń, Pietruszewski (75 Juśkiewicz), Rzadkiewicz (62 Kozak), Świątczak (75 P. Staszczuk), Perkowski (88 Jarmułowicz - ż.k.).

Goście mieli swój dzień

- Spotkanie toczyło się pod naszą kontrolą, a tczewianie niczym nas nie zaskoczyli, bo mieliśmy przygotowaną odpowiednią taktykę - przyznał Zbigniew Cyzman, grający trener dębnickiego Korala. - Odnieśliśmy w pełni zasłużone zwycięstwo, bo stworzyliśmy więcej sytuacji podbramkowych.

Szczególnie efektowna była pierwsza połowa w naszym wykonaniu. Wszystko nam wychodziło. Zupełnie niepotrzebnie, na własne życzenie, stworzyliśmy sobie horror w końcówce, gdyż za głęboko cofnęliśmy się do obrony. My mamy swój cel. Chcemy się utrzymać w czwartej lidze. Konsekwentnie do niego będziemy dążyć. W sobotę nasza drużyna zademonstrowała dużą waleczność. To był dla nas niezwykle ważny mecz i na szczęście od początku ułożył się po naszej myśli. Oby tak dalej.

TKP Unia Tczew - Koral Dębnica 3:4 (0:3).

Bramki: 0:1 Adrian Moś (20), 0:2 Piotr Dowksza (24), 0:3 Dawid Wachnik (40), 1:3 Paweł Radzimski (57), 1:4 Michał Adamczyk (75), 2:4 Bogusław Lizak (78), 3:4 Daniel Niedzielski (82).

Koral: Babiński, Kałdowski (75 Kaczmarek), Cyzman, Tarczyluk, G. Dowksza, Moś (61 Kulczyk - ż.k.), Bulwan, Szada- Borzyszkowski (85 Lewicki), Wachnik, K. Bednarek (70 Adamczyk).

Wyniki pozostałych meczów w 16. kolejce: Orzeł - Pomezania 1:1 (1:0), Powiśle - Lechia II 0:0, Czarni - Start 0:2 (0:1), Murkam - GTS 2:1 (1:0), Gryf
- Chojniczanka 1:2 (1:0).