IV liga Pomorze

(fen)
Grzegorz Porzega (z lewej) był najaktywniejszym graczem gryfowskiego zespołu. Został też okrzyknięty bohaterem zwycięskiego meczu z Orkanem Rumia. Fot. Sławomir Żabicki
Gryf 95 Słupsk - Orkan Rumia 2: 0 (0: 0) Jantar Ustka - Rodło Kwidzyn 4: 2 (2: 2)

Dwa razy Porzega

Na własnym boisku piłkarze Gryfa 95 Słupsk długo nie mogli sforsować obrony Orkana Rumia. Udało się, i to dwukrotnie, dopiero w końcówce meczu, gdy goście grali w dziesiątkę.
W pierwszej połowie gra była wyrównana. Już w 3. minucie Orkan mógł objąć prowadzenie, ale Dariusz Hebel trafił w słupek. Właśnie ten zawodnik najbardziej zagrażał bramce słupskiej drużyny. Orkan często starał się uruchamiać swoich napastników długimi podaniami. Gryfici często posiadali piłkę, ale nic z tego nie wynikało. W 21. minucie kontuzji doznał słupski obrońca Łukasz Schulz. Gryf 95 starał się grać z kontry. Dwa razy piłka jak zaczarowana minimalnie minęła bramkę gości po główkach Dominika Kaczmarka w 30. minucie i Henryka Pakulniewicza w 42. minucie. Po pierwszych trzech kwadransach nic nie wskazywało na to, że gryfcii zainkasują komplet punktów, bo mieli fatalnie ustawione celowniki.
W przerwie trener słupszczan nie szczędził ostrych słów swoim zawodnikom. W II połowie gospodarze rzucili się do ataku. Ofensywna taktyka przyniosła efekty, gdy z boiska za drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji za czerwony kartonik, usunięty został Waldemar Dampc z Rumi. 23-minutowe osłabienie zostało znakomicie wykorzystane. Gol dodał animuszu miejscowym. Właśnie po dośrodkowaniu rezerwowego Arkadiusza Próchnickiego futbolówka trafiła na główkę Grzegorza Porzegi, a ten skierował ją do siatki tuż, tuż przy słupku. Kolejne i szybkie akcje zapowiadały dalsze emocje. Decydujące rozstrzygnięcie nastąpiło na cztery minuty przed końcowym gwizdkiem arbitra. Rumscy obrońcy zachowywali się biernie i na czystą pozycję strzelecką wyszedł Porzega. Zawodnik ten silnym, płaskim strzałem postawił kropkę nad "i". Po tej skutecznej akcji na słupskim stadionie przy ulicy Zielonej zapanowała ogromna radość.

Wyniki 23. kolejki:

Gryf 95 Słupsk - Orkan Rumia 2: 0
(0: 0), KP Sopot - Wisła Tczew 1: 0
(0: 0), Powiśle Dzierzgoń - Chojniczanka Chojnice 1: 5 (0: 2), Kaszuby Połchowo - Bałtyk Gdynia 1: 0 (0: 0), Wierzyca Starogard Gdański - Pomezania Malbork 2: 0 (0: 0), Cartusia Kartuzy - Gryf Wejherowo 1: 0 (1: 0), Jantar Ustka - Rodło Kwidzyn 2: 4 (2: 2), Orlęta Reda
- Gedania Gdańsk 4: 0 (2: 0), Olimpia Sztum - Arka II Gdynia 1: 0 (0: 0).