IV liga Pomorze

(fen)
Gryf 95 Słupsk - Drutex-Bytovia Bytów 2:2 (0:1) Wierzyca Pelplin - Jantar Ustka 2:3 (2:0)

Gryf 95 Słupsk - Drutex-Bytovia Bytów 2:2 (0:1)

Remis w meczu Gryfa 95 Słupsk z Druteksem-Bytovią Bytów zadowolił obie strony. Nie umawialiśmy się na taki wynik - zarzekali się szkoleniowcy obu drużyn.
BRAMKI: 0:1 - Spryszyński - głową -17 min, 1:1 - Chałubiński - 67 min, 1:2 - Cech - 68 min, 2:2 - Tęcza - 72 min.
GRYF 95: Żukowski - Moszczyński, Giszka (65 - Próchnicki), Pietras, Żyliński (82 - Pakulniewicz) - Matuszewski (46 - Tęcza), Kaczmarek (58 - Hładuniuk), Izmajłowicz, Pluta - Chałubiński, Milewczyk.
DRUTEX-BYTOVIA: D. Misiura - Oblizajek, Cierson, Mielewczyk, Pietrasik - Bryndal (62 - Maciejewski), P. Łapigrowski (88 - Szymlek), Kłączyński, Kalamaszek (77 - A. Kobiella) - Cech, Spryszyński (46 - Sandak).
ŻÓŁTE KARTKI: Matuszewski i Kaczmarek (obaj Gryf 95) oraz Cech i Kalamaszek (obaj Drutex-Bytovia).
CZERWONA KARTKA: Cech (Drutex-Bytovia) - po dwóch żółtych kartkach w 82. minucie.
Przeważnie mecze z udziałem lokalnych drużyn z regionu słupskiego kończą się wynikiem nierozstrzygniętym. Tak też było w przypadku spotkania piłkarskiego w Słupsku Gryf 95 - Drutex-Bytovia Bytów. Goście dwukrotnie prowadzili, a gryfici skutecznie ich gonili. Dla bytowskiego beniaminka jest to pierwszy punkt wywalczony na wyjeździe w rundzie jesiennej sezonu 2005/2006.
Sobotni mecz na słupskim stadionie rozpoczął się od incydentu. Fani Gryfa zaatakowali sektor, w którym siedzieli kibice z Bytowa. Zabrali im flagę, a jeden z nich uderzył gościa w twarz. Po interwencji służb porządkowych skupiono się na piłkarskim spotkaniu. Już w 4. minucie ładnym strzałem popisał się gryfita Marcin Pluta. Prowadzenie dla bytowskiego zespołu to efekt precyzyjnego dośrodkowania z prawej strony boiska Krzysztofa Bryndala, który zauważył Pawła Spryszyńskiego, a ten z główki zmusił do kapitulacji Krzysztofa Żukowskiego. Drutex-Bytovia dyktował warunki rywalizacji.
Dopiero po przerwie bardziej aktywni byli słupscy piłkarze. Przewaga Gryfa 95 rosła z minuty na minutę. Efektem tego był wyrównujący gol zdobyty przez Tomasza Chałubińskiego, który wykorzystał niefrasobliwość gości. Radość trwała bardzo krótko, bo zaledwie 60 sekund. O sobie dał znać najgroźniejszy snajper bytowskiej ekipy Roman Cech. Najpierw wykorzystał błąd obrońców, a następnie ograł słupskiego bramkarza i piłkę skierował do pustej bramki.

Wierzyca Pelplin - Jantar Ustka 2:3 (2:0)

Na stadionie w Pelplinie ustczanie dokonali rzeczy niemożliwej. Byli już znokautowani przez piłkarzy miejscowej Wierzycy. Jednak potrafili się podnieść z kolan i wygrać.
BRAMKI: 1:0 - Mazurek - rzut karny - 9 min, 2:0 - Wicek - rzut karny - 44 min, 2:1 - Stasiak - 64 min, 2:2 - Stasiak - 70 min, 2:3 - Pijanowski - 76 min.
JANTAR: Rykowski - Łukasik, Białek, Kozera - Małkowski, Markiewicz (59 - Tomas), Wólczyński, Opuchlik (67 - Iwański), Piszko - Grzelak (46 - Stasiak), Pijanowski.
ŻÓŁTA KARTKA: Małkowski (Jantar).
Sobotnia rywalizacja rozpoczęła się zgodnie z przewidywaniami. Wierzyca ruszyła do frontalnych ataków. Porażającą bronią były stałe fragmenty gry w ich wykonaniu. Obie bramki dla gospodarzy zdobyto po rzutach karnych, przy czym pierwsza jedenastka była z tak zwanego "kapelusza". Jantarowcy tylko sporadycznie wyprowadzali kontry w pierwszych trzech kwadransach spotkania. Po przerwie na boisku pojawił się "dżoker Jantara" Łukasz Stasiak. Ustecki napastnik sam zdobył dwie piękne bramki. Trzeci gol był autorstwa Krzysztofa Pijanowskiego, który powoli zaczyna powracać do dobrej formy. W usteckiej bramce wystąpił Mariusz Rykowski. Godnie zastąpił "weselnika" Jakuba Graczyka.

Pozostałe wyniki meczów w 9. kolejce:

Unia Tczew - Olimpia Sztum 3: 2 (2: 0), Czarni Pruszcz Gdański - Arka II Gdynia 5:1 (1:0), Orkan Rumia - Powiśle Dzierzgoń 2:1 (1:0), Kaszuby Połchowo - Start Mrzezino 1:1 (0:1), Rodło Kwidzyn - Wierzyca Starogard Gdański 2:0 (0:0), Pomezania Malbork - Orlęta Reda 1:1 (0:1), Wisła Tczew - Bałtyk Gdynia 0:3 (0:0).