IV liga. Remis Gryfa Słupsk. Porażka Pogoni Lębork [ZDJĘCIA]

W spotkaniu 14. kolejki IV ligi, Gryf Słupsk zremisował z Gedanią Gdańsk 2:2 (1:0) Łukasz Capar

Gryf Słupsk - Gedania Gdańsk 2:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Fabian Słowiński (45), 2:0 Fabian Słowiński (50), 2:1 Paweł Deja (66), 2:2 Bartosz Zalewski (94-głową)

Gryf: Bielańczuk - K.Gołojuch (19 K.Bednarczyk), Piechowski (46 Szmytkiewicz), Kozakowski, Rewenko, Zieliński (90 Ronowski), Jendruch, Szmon Mytych (86 Piekarski), Dąbrowski, Majcher (76 Dzwonnik), Słowiński.

Gedania: Machola - Gorwa, Pisowacki, Kobyliński, Molga, Wroński, Regliński (88 Wróblewski), Dejk (83 Richert), B.Bławat (58 Malinowski), Deja, Zalewski.

W 6. minucie Fabian Słowiński próbował przelobować bramkarza gości strzałem z ponad 30 metrów. Nie udało się tym razem. W rewanżu Maciej Gorwa z 10 metrów posłał piłkę nad poprzeczką. Następnie z bliska do siatki trafił Bartosz Bławat, ale sędzia gola nie uznał, gdyż faulowany był Filip Bielańczuk. W 29. minucie Szymon Mytych posłał prostopadłe podanie do Marcjana Majchera, który w polu karnym zbyt długo zwlekał ze strzałem i piłka została mu odebrana. Chwilę potem Daniel Piechowski wślizgiem zastopował atak Pawła Deji. Goście mieli kolejną okazję, ale podanie przeciął Kacper Bednarczyk. Patryk Dąbrowski próbował z wolnego z 30 metrów, ale strzał w środek bramki nie mógł sprawić kłopotu Mateuszowi Macholi. Ataki słupszczan powiodły się tuż przed końcem pierwszej połowy. Strzelał Majcher, do odbitej piłki dopadł Słowiński. Uderzył ją jakby od niechcenia po ziemi i piłka wpadła tuż przy słupku do siatki. Po przerwie Słowiński wykorzystał podanie Majchera nad obrońcami i uderzył po długim rogu podwyższając na 2:0. W 60. minucie po dryblingu strzał zza pola karnego oddał Dąbrowski. Machola odbił piłkę, a nad nim podciął ją Majcher, ale sędzia gola nie uznał, gdyż słupszczanin znalazł się na pozycji spalonej. Chwilę potem znów dobry płaski strzał oddał Słowiński i Machola zdołał wybić piłkę na rzut rożny po którym znów próbował Słowiński, ale uderzył obok słupka. Przewaga dwóch goli, kolejne ataki i nic nie wskazywało, że słupszczanie mogą w tym spotkaniu stracić punkty. W 66. minucie prostopadłe podanie wykorzystał jednak Paweł Deja uderzając z 10 metrów. Pięć minut potem znów podanie Bartosza Zalewskiego do Deji, który jednak z 17 metrów trafił w słupek. W 75. minucie po niegroźnym dośrodkowaniu Bielańczuk sprokurował sobie niebezpieczną sytuację. Piłka odbiła mu się od rąk na poprzeczkę, a dobitka Seweryna Wrońskiego została zablokowana. W 94. minucie przy rzucie wolnym pod bramkę słupską podbiegł nawet Machola. Gola strzelił jednak na 6 metrze nieobstawiony Zalewski.

Niespodziewanej porażki na własnym boisku doznali piłkarze Pogoni Lębork ulegając niżej notowanemu Wikędowi Luzino 0:1 (0:1).

Pogoń Lębork – Wikęd Luzino 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Krystian Opłatkowski (17)

Pogoń: Labuda – Okrój, Siłkowski, Kochanek, Kozerkiewicz, Dobek, Janowicz, Kwaśnik (55 Choszcz), Atanackovic, Miotk (75 Stenka), Kostuch.

Wikęd: Smolak – Landowski, Regulski, Lisowski, Kożyczkowski, Czoska, Borski, Wicon (67 Barzowski), Formela (87 Droździel), Murakowski (65 Wiczkowski), Opłatkowski (75 Mienik).

Trener Walkusz nie mógł skorzystać z kilku kluczowych zawodników. W kadrze zabrakło z powodu choroby Artura Formeli, Wojciecha Musuły czy Przemysława Iwańskiego. Ten ostatni z gry wyłączony jest na co najmniej miesiąc. Do tego Łukasz Kwaśnik przez cały tydzień był przeziębiony. W wyjściowej „11” od pierwszej minuty zagrał więc Kozerkiewicz i Janowicz. W ataku kolejny raz wystawiony został Przemysław Kostuch. Drużynę gości oficjalnie poprowadził w tym meczu trener Wojciech Krasucki. Zastąpił on zawieszonego za czerwoną kartkę w poprzednim meczu Tomasza Bronera. Trener Broner był jednak obecny na meczu na ławce rezerwowych Wikędu, oficjalnie w innej roli. Pierwszy kwadrans upłynął na ofensywie Pogoni, która praktycznie nie schodziła z połowy gości. To jednak drużyna z Luzina otworzyła wynik. W 17. minucie nie naciskany Krystian Opłatkowski precyzyjnym strzałem wyprowadził drużynę Wikędu na prowadzenie. 25 minuta to kolejne zagrożenie bramki Labudy. Po rzucie wolnym piłka minimalnie minęła bramkę. Najwięcej sytuacji dla Pogoni wypracował Atanacković. W 36. minucie piłka po jego kopnięciu uderzyła w zewnętrzną część słupka. Tuż przed przerwą „Aleks” trafił w poprzeczkę. Odbitą od bramki piłkę uderzył do siatki Kostuch. Sędzia wskazał jednak spalonego. Po zmianie stron kolejną setkę zaliczył Opłatkowski. Piłka szczęśliwie minęła lęborską bramkę. Pod nieobecność Wojciecha Musuły opaskę kapitana w militarnej stylizacji założył Adrian Kochanek. To właśnie ten zawodnik po godzinie gry mógł doprowadzić do remisu, gdy dobrze dysponowany bramkarz gości Tycjan Smolak zderzył się ze swoim zawodnikiem i odkrył bramkę. Niestety, misternie przygotowywane uderzenie zostało zablokowane. 75. minuta to nieuznana bramka Atanackovicia (spalony). Trzy minuty później mocny strzał „Aleksa” obronił bramkarz.

Mecz Cartusia Kartuzy - Jantar Ustka nie odbył się. Do biura Cartusii wpłynęła informacja z Pomorskiego Związku Piłki Nożnej o decyzji podjętej przez Komisję ds. rozgrywek, na mocy której odwołany został mecz pomiędzy Cartusią 1923 Kartuzy a Jantarem Ustka. Powodem podjęcia tej decyzji był wniosek przedstawicieli Jantara o przełożenie spotkania z powodu zachorowania kilku zawodników i sztabu szkoleniowego na Covid-19.

Anioły Garczegorze tym razem pauzowały.

W pozostałych spotkaniach: Arka II Gdynia - GKS Kowale 1:1, Wda Lipusz - Lechia II Gdańsk 3:2, Jaguar Gdańsk - Wierzyca Pelplin 4:0, MKS Władysławowo - Grom Nowy Staw 2:0, Powiśle Dzierzgoń - Kaszubia Kościerzyna 0:2, Sokół Zblewo - Stolem Gniewino 0:2, Chojniczanka II Chojnice - Gwiazda Karsin 3:1.

Liderem Kaszubia - 36 punktów przed Stolemem - 35. Gryf Słupsk i Anioły Garczegorze zajmują piąte i szóste miejsce z 25 punktami. Siódma jest Pogoń - 22. Na ostatnim miejscu Jantar - 4 punkty.