IV liga. Remis w meczu w Ustce. Osiem bramek w spotkaniu Gryfa Słupsk z wiceliderem

W Ustce Jantar zremisował z Pogonią Lębork (białe stroje)
W Ustce Jantar zremisował z Pogonią Lębork (białe stroje) Fot. Jarosław Stencel
W spotkaniach 30. kolejki IV ligi, Jantar zremisował w Ustce z Pogonią Lębork 1:1, a Gryf Słupsk również wywalczył remis, ale w wyjazdowym spotkaniu z wiceliderem Jaguarem Gdańsk. Mecz zakończył się hokejowym wynikiem 4:4.

Jantar Ustka - Pogoń Lębork 1:1 (0:0)
0:1 Damian Formela (68), 1:1 Igor Skwierz (83)

Jantar: Hucał - B.Oleszczuk, Szałek, Budziński (16 Niemkowicz), Rymarz, Książkiewicz, Granosik (87 Wonitowy), K.Dawid, Fedorow (65 Data), M.Żebrowski (81 Biernat), Skwierz.

Pogoń: Kolke - Dettlaff, Musuła, Iwański, Wojda, A.Formela (87 Samulski), Kwaśnik (80 Piór), Miotk (34 Okrój, 57 Janowicz), Kajca (57 Pawlik), Siłkowski, D.Formela.

W 13. minucie z 18 metrów płasko uderzył Igor Skwierz i piłka trafiła w słupek. W rewanżu Damian Wojda ładnie uderzył na bramkę, również zza pola karnego, ale piłka minęła bramkę o około metr. Tuż przed końcem pierwszej połowy atakował Kacper Dawid. Już padając uderzył na bramkę, ale bardzo dobrze zachował się Arkadiusz Kolke. Główkował także Dawid Niemkowicz, ale zbyt słabo by zaskoczyć lęborskiego golkipera. Również głową po przerwie próbował Michał Szałek, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę gości. W 63. minucie w boczną siatkę uderzył Szymon Pawlik. Pięć minut potem z lewej strony zagrał piłkę wzdłuż bramki Artur Formela a z bliska zakończył akcję bramką Damian Formela. Kwadrans potem wprowadzony chwilę wcześniej Szymon Biernat zagrał z prawej strony, a z pierwszej piłki w długi róg uderzył na 1:1 Igor Skwierz. W 88. minucie znów zagrywał Biernat. Tym razem ostro wzdłuż bramki, ale nie zdążył Maksymilian Data.

- Co by nie mówić o Jantarze, bardzo dobrze się zaprezentowali. Trudny teren tutaj. Zdawałem sobie sprawę z tego, że w grupie spadkowej każdy mecz jest "na żyle" i trzeba grać do samego końca. Nas punkt, że tak powiem zadowalał w dzisiejszym spotkaniu. Aczkolwiek po zakończonym meczu niedosyt pozostaje. Zdobyliśmy bramkę na 1:0, potem mamy sytuacje na podwyższenie wyniku. Po wyrównaniu do końca nerwówka. Każde dośrodkowanie obu drużyn mogło zakończyć się bramką. Wynik cały czas był otwarty. Nie możesz meczu wygrać, to go zremisuj. Udało się to zrobić - powiedział Waldemar Walkusz, trener Pogoni.

- W pierwszej połowie mimo sporej przewagi w posiadaniu piłki zabrakło nam gry do przodu, podań otwierających. Troszeczkę więcej odwagi i myślę, że w chłopakach głowach zostało by bramki nie stracić i nie popełnić błędu stąd wynikała mała liczba sytuacji w pierwszej połowie. W drugiej odsłonie wydaje mi się, że pierwszą sytuację jaką stworzyli sobie goście zamienili na bramkę. Mówiłem chłopakom w szatni, że mimo tej kontroli wydawałoby się nad meczem, żeby uważali na kontrataki rywali. Niestety nie udało się uniknąć błędu i tą bramkę strzelili. Zmieniliśmy nieco ustawienie po tej bramce. Zagraliśmy bardziej ofensywnie, bo zależało nam na zwycięstwie. Sytuacja jest jaka jest w tabeli i musimy wygrywać. Udało się zremisować, ale szkoda, że tylko tyle - mówił Karol Izmajłowicz, trener Jantara.

Jaguar Gdańsk - Gryf Słupsk 4:4 (2:1)
1:0 Paweł Czychowski (13), 1:1 Marcjan Majcher (14), 2:1 Klaudiusz Filas (34), 2:2 Patryk Dąbrowski (48-karny), 2:3 Oskar Zieliński (70-wolny), 3:3 Kacper Świątek (75), 3:4 Fabian Słowiński (79), 4:4 Daniel Mikołajewski (82)

Jaguar: Jakubowski - Bladowski, Pietrowski (56 P.Wieczorek), Pietruszewski, Zalow (56 Świątek), Gaszka (56 Pawlak), Głodek, Czychowski, Filas (56 Mikołajewski), Deleu (46 Brzeski), Rychłowski.

Gryf: M.Gołojuch - D.Więckowski (62 K.Gołojuch), T.Prusaczyk, Kozakowski, Grygiel (46 Parzych), Dąbrowski (62 Ronowski), Szymon Mytych, Jendruch, Zieliński, Majcher, Słowiński.

Pierwsi bramkę zdobyli gospodarze, ale minutę później Marcjan Majcher po podaniu Oskara Zielińskiego doprowadził do wyrównania. W 34. minucie znów na prowadzenie wyszedł Jantar. Gryfici wyrównali po rzucie karnym Patryka Dąbrowskiego podyktowanym za faul na Oskarze Zielińskim. W 70. minucie rzut wolny z około 18 metrów wykorzystał Zieliński i to słupszczanie po raz pierwszy w tym meczu wyszli na prowadzenie. Utrzymało się ono tylko kilka minut, ale znów błyskawiczna odpowiedź Gryfa i w 79. minucie po podaniu Zielińskiego ponownie Gryf wyszedł na prowadzenie za sprawą Fabiana Słowińskiego. Także tym razem po chwili gospodarze wyrównali i takim wynikiem zakończył się ten mecz. W bramce gospodarzy zadebiutował 16-letni junior Łukasz Jakubowski.

Lechia II Gdańsk - Bytovia Bytów - mecz w niedzielę
Orkan Rumia - Sparta Sycewice - mecz w niedzielę

Pauza: Anioły Garczegorze. Kaszubia Kościerzyna - Gryf Wejherowo 2:1, Gedania Gdańsk - Grom Nowy Staw 3:1, Wikęd Luzino - Arka II Gdynia 3:0, Borowiak Czersk - Czarni Pruszcz Gdański 2:0, GKS Kowale - Chojniczanka II Chojnice 2:5, MKS Władysławowo - Wierzyca Pelplin 0:1.