IV liga: Remisy Pomorza i Jantara. Porażki Karola i Korala

Pomorze Potęgowo (na zdjęciu Henryk Patyk) zaledwie zremisowało z GKS Kolbudy 2:2. archiwum
29. kolejka IV ligi. Bardzo ciekawa jest walka o drugie premiowane awansem do III ligi miejsce. Pomorze Potęgowo zaledwie zremisowało z GKS Kolbudy 2:2. Nie wykorzystali tego potknięcia zarówno piłkarze Jantara Ustka, jak i Korala Dębnica.

W Potęgowie miejscowi kibice wiele obiecywali sobie po spotkaniu z broniącą się przed spadkiem GKS Kolbudy. Zamiast oczekiwanego zwycięstwa padł tylko remis 2:2 (1:1).

Bramki strzelali: Kamil Gapski (45 - głową) i Damian Mikołajczyk (66 - głową) dla gospodarzy oraz Radosław Łaszczuk (11) i Jakub Poźniak (79) dla gości.

W Malborku piłkarze Jantara Ustka zremisowali z Pomezanią 1:1 (1:1). Bramkę dla Pomezanii strzelił w 30 minucie Piotr Wilk, a siedem minut potem wyrównał Adrian Solczak. Jantar gdyby wygrał, wciąż liczyłby się w walce o awans do III ligi.

W Nowym Dworze Gdańskim walczyli gracze Korala Dębnica. Wygrali gospodarze 2:1 (1:1). Gola dla gości strzelił w 19 minucie Damian Adamczyk. Wcześniej w 13 minucie jeden z piłkarzy Korala trafił do własnej bramki. Na domiar złego potem goście nie wykorzystali rzutu karnego, a jeszcze stracili gola po strzale Grzegorza Bonieckiego w 68 minucie.

W Pęplinie miejscowy Karol gładko przegrał z walczącym o utrzymanie Gromem Kleszczewo 0:3 (0:0).

W pozostałych meczach:

Olimpia Sztum - Wietcisa Skarszewy 0:0
Wierzyca Pelplin - Start Mrzezino 5:0
Powiśle Dzierzgoń - Pogoń Prabuty 1:0 (0:0)
Gryf Tczew - Murkam Przodkowo 2:1

W ostatniej kolejce 18 czerwca o 17.30 Jantar Ustka podejmie Pomorze Potęgowo. Gościom do awansu do III ligi wystarczy remis. Koral Dębnica zagra na własnym boisku z Karolem Pęplino.

W tabeli prowadzi Gryf Tczew 65 punktów, przed Pomorzem (55) i Koralem (53). Jantar jest czwarty (51), a Karol czternasty (24).