IV liga: Trzy punkty Jantara Ustka. Porażka Pogoni Lębork

Kolejne trzy punkty na swoim koncie zanotowali piłkarze Jantara Ustka, którzy pokonali Wdę Lipusz 1:0.

W pierwszej połowie nieco bardziej groźnym zespołem byli goście. Jeden z ataków wybronił Patryk Wójcik. Z rzutu wolnego w słupek trafił Krzysztof Cysewski. Kolejne dwa strzały znów wybronił Wójcik. Tuż przed przerwą do siatki trafił Maciej Miecznikowski, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Po przerwie mocniej zaatakowali gospodarze. Tuż nad poprzeczką strzelał Kacper Dawid. Chwilę potem już z lepszym skutkiem po akcji Bartłomieja Oleszczuka trafił Maciej Dawid. W 72. minucie po dobrej akcji w słupek trafił Miecznikowski. Goście jednak też mieli okazję po rzucie wolnym, ale świetną paradą popisał się Wójcik.

Porażkę w Gdańsku zanotowała Pogoń. W pierwszej połowie Atanacković trafił w Macholę. Kolejna akcja tego zawodnika i Kostuch uderzył piłkę głową, ale tylko w słupek. Pierwsza bramka padła równo po godzinie gry, kiedy to kapitan Wojciech Musuła górnym uderzeniem po błędzie obrońcy Gedanii z 12 metrów strzelił do siatki. Gospodarze wyrównali po problematycznym rzucie karnym. Po rzucie wolnym i strzale z kilku metrów Szopiński zdobył gola na wagę trzech punktów dla Gedanii.

Jantar Ustka - Wda Lipusz 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Maciej Dawid (52)

Jantar: P. Wójcik - B.Oleszczuk, Sadowski, Kaczmarek (58 M.Żebrowski), Fedorow, M.Dawid, Sienkiewicz, Granosik, K.Dawid, Miecznikowski, K.Wójcik (70 Juśkiewicz).

Gedania Gdańsk - Pogoń Lębork 2:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Wojciech Musuła (60), 1:1 Paweł Pianka (71-karny), 2:1 Karol Szopiński (78)

Pogoń: Labuda - Kliński, Siłkowski, Kochanek, Musuła, Jeruć (46 Dobek), Iwański (70 Kozerkiewicz), Atanacković (40 Podkański), Miotk, Miszkiewicz (84 Janowicz).

Pozostałe wyniki: Kowale - Jaguar 1:1, Stolem - Arka II 2:1, Powiśle - Lechia II 3:2, Gwiazda - Przodkowo 2:1, Cartusia - Kaszubia 0:4.