IV liga: Zwycięstwa Bytovii Bytów oraz Gryfa Słupsk (zdjęcia)

Sparta Sycewice przegrała z Gryfem Słupsk 0:2
Sparta Sycewice przegrała z Gryfem Słupsk 0:2 Fot. Łukasz Capar
Po spotkaniach 20. kolejki rozstrzygnęło się wiele. Na pewno w górnej części tabeli grać będą Bytovia Bytów oraz Gryf Słupsk. O tym, kto zajmie ostatnie „wolne” miejsce w grupie „mistrzowskiej” rozstrzygnie spotkanie, które zostanie rozegrane za tydzień w sobotę: Gryf Wejherowo - Wierzyca Pelplin.

Orkan Rumia - Bytovia Bytów 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Włodzimierz Kajdrowicz (41-karny), 0:2 Michał Wdowiak (49-głową), 1:2 Jakub Krefft (53)

Bytovia: Ryngwelski - Wdowiak, Szmidke, Lejk, Wolski (80 Barra), Błaszkowski, Kajdrowicz, Chojnacki (80 Wojach), Wirkus (63 Kropidłowski), Malich (68 Tochman), Rzepiński (75 Jakubek).

- Cieszą trzy punkty, z takim zamiarem przyjechaliśmy do Rumi. Pierwsza połowa była pod nasze dyktando, ale nie ustrzegliśmy się kilku błędów. Wymarzone wejście w drugą część meczu. Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego i idealne wejście Michała Wdowiaka. Pod koniec meczu było kilka razy niebezpiecznie, ale najważniejsze, że wywieźliśmy trzy punkty - mówił Karol Szymlek, trener Bytovii.

Sparta Sycewice - Gryf Słupsk 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Tomasz Parzych (47), 0:2 Oskar Zieliński (82)

Sparta: P.Wójcik - Michalak, Bobrowski, Kopciński (84 Kiełczykowski), Cudziło, K.Klawikowski (66 Solczak), Kosiński, D.Adkonis (51 Krzyżanowski), Pietrykowski, Gulbiński (60 Slusarz), Miecznikowski (58 Terefenko).

Gryf: Bielańczuk - Mytych (46 Prusaczyk), Parzych, Gregorek (90 Grygiel), Jendruch, Słowiński, Zieliński, K.Gołojuch (86 Dąbrowski), D.Więckowski, Piekarski, Kozakowski.

W Sycewicach pierwszy gol padł po przerwie. Tomasz Parzych przejął piłkę przy linii bocznej z prawej strony. Minął obrońcę i z boku zza pola karnego wrzucał piłkę która z wiatrem wpadła za kołnierz bramkarza. Płaskim strzałem z 9 metrów wynik ustalił Oskar Zieliński.

W klasie okręgowej rezerwy Gryfa Słupsk przegrały z Lipniczanką Lipnica 0:1 (0:1). Bramkę w 21. minucie zdobył Gracjan Kuik Studziński.