IV liga: Zwycięstwa Gryfa Słupsk i Pogoni Lębork

Piłkarze Pogoni Lębork zdobyli 3 punkty
Piłkarze Pogoni Lębork zdobyli 3 punkty Pogoń Lębork
Kolejne trzy punkty zanotowali na swoim koncie piłkarze lidera IV ligi - Gryfa Słupsk. Pokonali w Kowalach tamtejszy GKS 2:1 (1:0).

W 24. minucie urwał się obrońcom Damian Mikołajczyk i dostał prostopadłe podanie od Pawła Szmytkiewicza. Poprawił sobie piłkę i potężnie uderzył na bramkę, wyprowadzając gryfitów na prowadzenie. W polu karnym w zamieszaniu podbramkowym był faulowany Oskar Zieliński. Sam chciał wymierzyć sprawiedliwość, ale jego intencje wyczuł bramkarz. W 60. minucie bezpańską piłkę wybijał Michał Szałek. Nastąpiła przebitka i z lewej strony dośrodkowanie, a efektownym szczupakiem popisał się Krzysztof Kwasny. Podrażniło to gryfitów, którzy ruszyli do przodu. Tomasz Piekarski z blisko 30 metrów uderzył w poprzeczkę. W 80. minucie Mikołajczyk zaatakował ze środka pola. Kacper Bednarczyk podał do Łukasza Stasiaka, a ten posłał prostopadłą piłkę do Mikołajczyka, który uderzył po długim rogu ku uciesze około 100-osobowej grupy słupskich kibiców. W sytuacji sam na sam był jeszcze Stasiak, ale lobowanie się nie udało. W okręgówce w derbach gminy Kobylnica lepsza Sparta.

GKS Kowale - Gryf Słupsk 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Damian Mikołajczyk (24), 1:1 Kwasny (60-głową), 1:2 Mikołajczyk (80)

39 - karnego nie wykorzystał Oskar Zieliński

Gryf: Gołębiewski - D.Więckowski, Szałek, Piechowski, Amoah, Zieliński (60 K.Bednarczyk), Felisiak (73 Słowiński), Piekarski, Szmytkiewicz (73 Stasiak), Jendruch, D.Mikołajczyk.

Ważne trzy punkty zdobyła także Pogoń, która grała w Lęborku, ale w roli gospodarzy występował Orkan.

Orkan Rumia - Pogoń Lębork 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Łukasz Janowicz (42), 1:1 Kliński (54-sam.), 1:2 Przemysław Kostuch (65) - mecz w Lęborku

Pogoń: Labuda - Kliński, Musuła, Kostuch, kochanek, Jeruć (67 Szymański), Dobek (88 Miotk), Janowicz, Iwański (74 Stankiewicz), Węgliński (61 Atanacković), Miszkiewicz.

Anioły Garczegorze - Grom Nowy Staw 1:4 (1:1)

Bramki: 0:1 Robert Wesołowski (23), 1:1 Damian Formela (42), 1:2 Krzysztof Błażek (72), 1:3 Mateusz Gruszewski (68), 1:4 Tomasz Grabowski (76)

Anioły: Młynarczykowski - S.Trawiński, Kowalski, Kulas (58 Mariusz Karpińskil), Narewskil, Ryuta Katsura, M.Staszczuk (75 B.Tomasiewicz), Smolarek, Formela (68 Stanischewski), Słumińskil (79 Sidor), Renusz.

Bytovia II Bytów - Lechia II Gdańsk - przełożony na 10.04. godz. 14.00

Pozostałe wyniki: Arka II Gdynia - Powiśle Dzierzgoń 4:1, Kaszubia Kościerzyna - Gedania Gdańsk 0:2, Wikęd Luzino - Jaguar Gdańsk 1:4, Stolem Gniewino - GKS Przodkowo 1:0, Wda Lipusz - GKS Kolbudy 2:3. Pauza Jantar Ustka.