IV liga: Zwycięstwa Gryfa Słupsk i Sparty Sycewice. Remis Bytovii

W meczach 8. kolejki IV ligi trzy punkty wywalczyły zespoły Gryfa Słupsk i Sparty Sycewice. Punkt zdobyła Bytovia Bytów.

W Sycewicach prowadzenie najpierw objęli goście po strzale Łukasza Kwaśnika z prawej strony w długi róg. Wcześniej jedną sytuację wybronił Patryk Wójcik. Przed przerwą jeszcze z 20 metrów z woleja nie trafił Adrian Solczak. Na początku drugiej połowy była okazja do wyrównania, ale świetnie spisał się Marcin Petrus. W 58. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony strzałem głową wyrównał Łukasz Skierka. Kwadrans przed końcem pięknym strzałem w samo okienko z ponad 20 metrów popisał się Krystian Klawikowski. Goście mieli okazję do wyrównania, ale znów dobrze zachował się Wójcik.

W Słupsku gryfici objęli prowadzenie po strzale z rzutu wolnego Macieja Kozakowskiego z 20 metrów. Sześć minut potem ładna akcja słupszczan. Oskar Zieliński zagrał w pole karne do Daniela Piechowskiego, który podbił piłkę dośrodkowując na środek pola bramkowego i najwyżej wyskoczył Fabian Słowiński. W 37. minucie lewą stroną (zresztą już po raz trzeci) zaatakował Mateusz Niedźwiecki, który zmieścił piłkę tuż przy bliższym słupku. Tuż po przerwie po rzucie rożnym do odbitej piłki dopadł Dawid Więckowski uderzając celnie pod poprzeczkę. Wynik ustalił Słowiński po zagraniu Macieja Gregorka i uderzeniu z 10 metrów z tzw. "czuba". Kolejne okazje mieli jeszcze Kacper Gołojuch oraz Patryk Dąbrowski.

Znakomicie w Gdańsku spisali się piłkarze Bytovii. Wyrwali dosłownie punkt liderowi przegrywając po godzinie gry już 0:3. Goście pokazali nie pierwszy raz w tym sezonie wielki charakter.

Gryf Słupsk - Grom Nowy Staw 4:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Maciej Kozakowski (29-wolny), 2:0 Fabian Słowiński (35-głową), 2:1 Mateusz Niedźwiecki (37), 3:1 Dawid Więckowski (48), 4:1 Fabian Słowiński (73)

Gryf: Bielańczuk - D.Więckowski, Tsykalo, T.Prusaczyk, K.Gołojuch, Kozakowski (64 Gregorek), Szymon Mytych (70 Majcher), Piechowski (74 Kowtunenko), Zieliński (86 Parzych), Słowiński (86 Dąbrowski).

Grom: Szafek - Bany, Jędrzejewski, Gwóźdź, Kielar, Polański (84 Błażek), Bucholc (60 Janowski), Danielak (71 Konieczka), Staniaszek (55 Włodarczyk), Gruszewski (69 Gutorski), Niedźwiecki.

Sparta Sycewice - Pogoń Lębork 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Łukasz Kwaśnik (29), 1:1 Łukasz Skierka (58-głową), 2:1 Krystian Klawikowski (75)

czerwona kartka: Łukasz Janowicz (54)

Sparta: P.Wójcik - Cudziło, Bobrowski, Michalak, Krzyżanowski, Kopciński, Marciszewicz, Solczak, Terefenko, Gulbiński, Skierka oraz Klawikowski, Kosiński

Pogoń: M.Petrus - Kochanek, D.Wojda, Musuła, Stenka (61 Miotk), Kwaśnik (59 Pawlik), Atanacković, Piór, Janowicz, D.Formela, Raulin (45 Iwański).

Gedania Gdańsk - Bytovia Bytów 4:4 (1:0)
Bramki: 1:0 Mateusz Borowski (13), 2:0 Maciej Gorwa (55), 3:0 Kamil Kankowski (60), 3:1 Artur Rzepiński (66), 3:2 Michał Wdowiak (68), 3:3 Jakub Malich (76), 4:3 Wojciech Zyska (93-karny), 4:4 Grzegorz Lejk (95)

czerwona kartka: Oleszkiewicz (90, Bytovia - rezerwowy bramkarz na ławce)

Gedania: Suliński - Kankowski (63 Pogorzalski), Zalewski, Kobyliński (76 Regliński), Gorwa (63 Deja), Gajewski, Molga, Michalewski, K.Bąk (40 Rybacki), Borowski (66 Bławat), Zyska.

Bytovia: Ryngwelski - Lejk, Błaszkowski, Szmidke, Wdowiak, Kajdrowicz, A.Szultka (57 Wojach), Barra (57 Malich), P.Wolski, Wirkus (63 K.Szultka), Rzepiński (89 Tochman).

Jantar Ustka - Orkan Rumia 2:3

Pozostałe wyniki: MKS Władysławowo - GKS Kowale 0:4, Gryf Wejherowo - Lechia II Gdańsk 1:3, Jaguar Gdańsk - Czarni Pruszcz Gdański 3:1, Chojniczanka II Chojnice - Kaszubia Kościerzyna 2:2, Wierzyca Pelplin - Wikęd Luzino 0:3, Arka II Gdynia - Borowiak Czersk - mecz w niedzielę o 11.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani