IV liga: Zwycięstwa Jantara i Korala. Pomorze remisuje w Sztumie

Koral Dębnica pokonał Gryfa Tczew 3:2.
Koral Dębnica pokonał Gryfa Tczew 3:2. archiwum
28. kolejka IV ligi. W Dębnicy Koral pokonał lidera tabeli Gryfa Tczew 3:2. Dębniczanie mają już tylko punkt straty do drugiego w tabeli Pomorza Potęgowo, które bezbramkowo zremisowało w Sztumie z Olimpią.

Koral bardzo szybko objął prowadzenie po bramkach Damiana Adamczyka w drugiej i Andrzeja Kierskiego w szóstej minucie. Goście zdołali jednak wyrównać. W ostatniej minucie to jednak do gospodarzy uśmiechnęło się szczęście, a zdobywcą gola na wagę trzech punktów został Mateusz Frymark.

Karol Pęplino przegrał z ostatnią w tabeli Pogonią w Prabutach. Prowadzenie dla gości zdobył Janusz Cieślak w 43 minucie. Gospodarze wyrównali w 45 minucie po strzale Marka Kowalskiego z rzutu karnego. Kolejne gole dla Pogoni zdobyli: w 58 minucie Przemysław Promiński, a w 70. Piotr Ruciński. Wynik ustalił w 90 minucie z rzutu karnego bramkarz Marcin Rusakiewicz.

W Ustce wciąż mający szansę na awans do III ligi Jantar Ustka pokonał Wierzycę Pelplin 2:1 (1:0). Gole w tym meczu strzelali: Marcin Pluta (39) i Piotr Lisowski (48 - głową) dla Jantara i Łukasz Racki (59) dla Wierzycy.