IV liga: Zwycięstwo, remis i porażka - taki jest bilans naszych zespołów w minionej kolejce

Krzysztof Niekrasz [email protected]
Janusz Fabich ma coraz większe zmartwienie. Koral jest blisko klasy okręgowej.
Janusz Fabich ma coraz większe zmartwienie. Koral jest blisko klasy okręgowej. Fot. Krzysztof Tomasik
W Malborku wyżej notowana Pomezania okazała się słabsza od Pomorza Potęgowo i przegrała 0:2. Przez 30 minut gospodarze sprawiali dobre wrażenie. Trzeci kwadrans I połowy należał już do ambitnych potęgowian. Po przerwie gra toczyła się w środkowej strefie boiska.

Częściej w posiadaniu piłki byli gracze z Potęgowa, którzy zagrali koncertowo w samej końcówce. Prowadzenie zdobył Mariusz Kalamaszek z rzutu karnego. Potem potęgowianie poszli za ciosem i strzelili drugiego gola. W roli jokera wystąpił Łukasz Kotusiewicz, ktory zaraz po wejściu na boisko trafił do siatki. Pomezania nie miała pomysłu nawet na kontaktowego gola. Jej ataki były chaotyczne.

Pomezania Malbork - Pomorze Potęgowo 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Mariusz Kalamaszek (78), 0:2 Łukasz Kotusiewicz (79).

Pomorze: Sokołowski, Pakosz, Kozera, Kaczmarek, Burak (76 M. Mikołajczyk) Gałka, Kalamaszek, Wólczyński, Formela (78 Kotusiewcz), Patyk, D. Mikołajczyk.

Orlęta Reda nie dały żadnych szans Koralowi Dębnica i pewnie wygrały 5:1. Goście mieli problemy ze skompletowaniem obrony. Ich podstawowi gracze zmuszeni byli do przerwy w rozgrywkach z powodu nadmiaru kartek. Nic więc dziwnego, że dębnicka defensywa przypominała ser szwajcarski.

- Orlęta okazały się dla nas za mocne. Przewaga wicelidera tabeli nie podlegała dyskusji. Moi podopieczni - popełnili dużo prostych błędów w obronie - ocenił Janusz Fabich, szkoleniowiec dębnickiej drużyny.

Orlęta Reda - Koral Dębnica 5:1 (3:1)

Bramki: 1:0 Radosław Styn (15), 2:0 Marcin Królik (rzut wolny - 30), 2:1 Krzysztof Bednarek (34), 3:1 Styn (37), 4:1 Styn (55), 5:1 Królik (rzut karny - 73).

Koral: Babiński, Nawacki - ż.k. (64 Synak), Wieczorek, Purgał (84 Kartuszyński), Drążek, Ł. Bednarek (64 Dłużniewski), Bulwan, G. Dowksza, Wachnik, K. Bednarek (46 Kulczyk), Adamowicz.

Olimpia Sztum zremisowała z Czarnymi Czarne 1:1. Więcej z gry miała czarneńska drużyna, ale jej piłkarze razili nieskutecznością. W 7. minucie pecha miał Seweryn Remieniewcz. Pomocnik z Czarnego doznał złamania łokcia z przemieszczeniem.

Olimpia Sztum - Czarni Czarne 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Wojciech Pluta (38), 1:1 Tomasz Kapiszka (61)

Czarni: Handel, Łagoda, Bernatek, Grzegorz Kozanko, Karol Kozanko, Remieniewicz (7 Wegner), Kopiszka, T. Spryszyński (54 Łazor), Kościan, Sztuba, Jankiewicz.

Pozostałe wyniki: Gryf 2009 Tczew - Lechia II Gdańsk 3:1 (1:0), Orzeł Trąbki Wielkie - Żuławy Nowy Dwór Gdański 2:0 (1:0), Rodło - Murkam 0:0, Powiśle - Wierzyca 4:4 (1:4), Czarni P. Gd. - Wietcisa 2:2 (1:1).

1. Lechia II Gdańsk 28 59 63-17
2. Orlęta Reda 28 56 53-29
3. Gryf 2009 Tczew 28 52 51-40
4. Murkam Przodkowo 28 46 45-25
5. Pomezania Malbork 28 46 41-28
6. Wierzyca Pelplin 28 44 72-55
7. Pomorze Potęgowo 28 43 54-46
8. Olimpia Sztum 28 42 34-36