Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak bezpiecznie spędzić Wielkanoc? Radzi słupska policja

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Okres Świąt Wielkanocnych to czas wzmożonego ruchu drogowego i aktywności społecznej
Okres Świąt Wielkanocnych to czas wzmożonego ruchu drogowego i aktywności społecznej Archiwum PolskaPress
Okres Świąt Wielkanocnych to czas wzmożonego ruchu drogowego i aktywności społecznej. To także czas wzmożonych patroli policji na ulicach miasta i powiatu. Funkcjonariusze przedstawiają kilka elementarnych zasad bezpieczeństwa, do których warto stosować się w czasie Świąt Wielkanocnych.

Słupska Komenda Miejska Policji zapowiedziała wzmożone kontrole na drogach w okresie wielkanocnym. Będą one przede wszystkim polegały na sprawdzaniu trzeźwości kierowców, sprawdzaniu stanu technicznego pojazdów, a także pomiarach prędkości.

- W okresie Świąt Wielkanocnych wiele osób podróżuje, dlatego policjanci wzmocnią swoją obecność na głównych szlakach komunikacyjnych, ale także na dworcach kolejowych i autobusowych – mówi Jakub Bagiński, oficer prasowy KMP w Słupsku. - W okresie świątecznym Policja często współpracuje z innymi służbami, takimi jak straż pożarna, służby medyczne oraz straże miejskie, aby zapewnić szybką i skuteczną pomoc osobom w potrzebie lub właściwie zabezpieczyć odbywające się uroczystości lub wydarzenia plenerowe. Warto pamiętać, że każdy z nas może również przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa poprzez zachowanie ostrożności i przestrzeganie obowiązujących przepisów – dodaje.

Jednocześnie, funkcjonariusze policji przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, do których powinien zastosować się każdy, kto wyjeżdża na święta:

  • wyjeżdżając na święta, pamiętajmy o prawidłowym zabezpieczeniu mieszkania: nigdy nie zostawiajmy uchylonych okien, nawet tych w pomieszczeniach piwniczych, gospodarczych i na strychach;
  • sprawdźmy, czy okna i drzwi balkonowe są prawidłowo zamknięte;
  • rozważmy możliwość zamontowania dodatkowych atestowanych zamków oraz systemów antywłamaniowych. Dobrze jest też ubezpieczyć dom lub mieszkanie;
  • w przypadku dłuższego wyjazdu, najlepiej jest poprosić zaufaną osobę o opiekę nad mieszkaniem;
  • wieczorne zapalenie światła, wyjęcie listów, ulotek z drzwi czy włączenie telewizora lub radia odstrasza potencjalnego złodzieja;
  • skutecznym zabezpieczeniem mieszkania może okazać się czujny sąsiad, który zareaguje w sytuacji, kiedy zwróci uwagę, że ktoś interesuje się naszym domem czy mieszkaniem;
  • o swoim wyjeździe nie informujmy innych osób w Internecie. Należy pamiętać, że umieszczenie na portalu społecznościowych zdjęcia z wyjazdu, jest informacją dla potencjalnego przestępcy o naszej nieobecności w miejscu zamieszkania.

- Aby nie stać się ofiarą przestępstwa, nie chwalmy się swoim majątkiem i zasobnością portfela. Pamiętajmy, że podczas świątecznych zakupów prawie zawsze towarzyszy nam pośpiech. Gorączkę przedświątecznych zakupów wykorzystują kieszonkowcy. Złodzieje obserwują nasze zachowania, sprawdzają na ile jesteśmy czujni i gdzie chowamy portfel. Wystarczy chwila nieuwagi i nasze pieniądze oraz dokumenty padną łupem przestępcy. Nie dawajmy przestępcom żadnych okazji do tego, aby stać się ich ofiarą. Zachowajmy czujność i trzeźwy umysł zarówno w okresie przedświątecznych zakupów, jak i w czasie świętowania z rodziną – przestrzega Bagiński.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza