Jak dbać o cyfrową tożsamość? PWPW z nowymi produktami dla użytkowników. Priorytetem bezpieczeństwo

Artykuł sponsorowany Kongres 590
Udostępnij:
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych (PWPW) oferuje coraz więcej cyfrowych produktów. Bez wychodzenia z domu, dzięki e-dowodowi i aplikacji eDO App użytkownik może załatwić setki różnych spraw.

W czasie pandemii cyfrowa rewolucja, z którą od kilku lat mamy w Polsce do czynienia, znacznie przyspieszyła. Coraz więcej spraw możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Dotyczy to także kwestii urzędowych oraz podpisywania umów. W tym celu, już od kilku lat, nowe rozwiązania rozwija Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Przedsiębiorstwo, znane do tej pory raczej z tradycyjnej działalności, włącza się również do cyfrowego „wyścigu”.

- Rozwijamy rozwiązania, takie jak eDO App, czyli aplikacja, która pozwala odczytać wersję cyfrową dowodu osobistego oraz certyfikaty, które się w tym dowodzie znajdują - mówi nam Tomasz Goźliński, doradca ds. rozwoju strategii PWPW. Jak podaje, aplikację pobrało już ponad milion użytkowników, choć pojawiła się na rynku nieco ponad rok temu.

eDO App pozwala na zdalne potwierdzenie swojej tożsamości. To szczególnie istotne podczas załatwiania spraw z administracją publiczną. Pandemia przyspieszyła procesy związane z e-urzędem. Coraz więcej osób chce korzystać z usług bez wychodzenia z domu. - Już teraz, poza załatwianiem spraw z administracją publiczną, możemy np. podpisać umowę na gaz, zainwestować w fundusz inwestycyjny czy otworzyć rachunek bankowy - trwają wdrożenia w kilku największych bankach w Polsce. Na chwilę obecną proponujemy ponad 400 usług - dodaje Goźliński.

Obawa wielu osób przed cyfryzacją związana jest z bezpieczeństwem. Niepewne aplikacje istotnie są zagrożeniem dla użytkowników, dlatego tak ważne są inwestycje w zabezpieczenia. - Jeśli chodzi o bezpieczeństwo samego dowodu osobistego, wykorzystujemy rozwiązania, które są obecnie najbardziej innowacyjne nie tylko w Polsce, ale globalnie. Wiele krajów mogłoby marzyć o takich zabezpieczeniach, jak chroniące certyfikaty algorytmy oparte o krzywe eliptyczne, z których korzystamy. Superkomputery potrzebują setek lub tysięcy lat, żeby je złamać. Na tym nie poprzestajemy i rozwijamy dodatkowe zabezpieczenia w kolejnych wersjach e-dowodu osobistego - wyjaśnia Tomasz Goźliński z PWPW.

Wideo

Materiał oryginalny: Jak dbać o cyfrową tożsamość? PWPW z nowymi produktami dla użytkowników. Priorytetem bezpieczeństwo - Polska Times

Dodaj ogłoszenie