Nasza Loteria

Jak działają urzędy i instytucje w regionie (LISTA)

olo
Zamiast wcześniejszego ograniczenia godzin otwarcia dla interesantów, całkowite zamknięcie na petentów. Formalności w urzędach załatwisz przez telefon, maila i profil zaufany.

Urzędy gminy zamykają się na interesantów. Choć jeszcze przed weekendem samorządy wprowadziły ograniczone godziny otwarcia, to teraz zdecydowano się podjęcie bardziej radykalnych kroków.

Słupsk
W UM Słupsk bez zmian. Ratusz do 25 marca jest nieczynny dla interesantów. Ograniczenie dotyczy wszystkich budynków, a sam termin może ulec wydłużeniu. Korespondencja przyjmowana jest wyłącznie za pośrednictwem operatora usług pocztowych. Nie działa Centrum Obsługi Mieszkańców. Nie będą nakłane kary administracyjnych za ten okres  za niezarejestrowanie auta. Wizyty w USC możliwe tylko w przypadku rejestracji zgonów i urodzeń. Wizyty wymagające osobistego kontaktu należy zgłaszać wcześniej telefonicznie. Zawieszona zostaje także bezpośrednia działalność punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego
Tel. 5984 88 300

MOPR Słupsk
Do 25 marca wejście do siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie będzie ograniczone. Wszystkie sprawy należy załatwiać telefoniecznie lub mailowo.
Poradnia psychologicznych udziela porad telefonicznie w dni robocze między godz. 8, a 15. Można dzwonić pod numery telefonów:  59 814 28 18, 59 814 28 21.
Akcję wsparcia osób starszych i w potrzebie koordynuje "Widzilna ręka" koordynuje Hufiec ZHP Ziemi Słupskiej (tel. 507 795 684).
Sekratariat MOPR: 59 814 28 01; 59 814 28 02
Działa Świadczeń Rodzinnych: 59 848 10 50; 59 848 10 51
Dział Usług Opiekuńczych: 59 814 28 26
[email protected]
   

Ustka
Urząd pracuje pracował w systemie ograniczonej dostępności dla mieszkańców. Sprawy wymagające osobistego kontaktu będą zrealizowane tylko po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty. Wprowazono obowiązek bezdotykowego pomiaru temperatury u każdej osoby wchodzącej do budynku oraz obowiązek wypełnienia krótkiej ankiety, w przypadku stwierdzenia podwyższonej temperatury. Kasa urzędu pozostaje nieczynna.
Biuro Obsługi Interesantów: 59 8154 300, e-mail:  [email protected]
Biuro Ewidencji Ludności: 59 8154 307
Urząd Stanu Cywilnego: 59 8154 326

MOPS Ustce
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej całkowicie zaprzestaje przyjmować interesantów. Kontakt w sprawach pilnych: 59 8154 390, e-mail: [email protected]. Seniorom miasto oferuje bezpłatny dowóz zakupów. Potrzebę ich zrobienia należy zgłosić telefonicznie do: CIS: 59 7260604, MOPS: 59 8154390, do godz. 11, zakupy dostarczane będą do godz. 15. Pracownicy wyposażeni są w identyfikatory.

Starostwo
Dostęp do Starostwa Powiatowego w Słupsku jest ograniczony. Sprawy pilne, wymagające obecności w urzędzie będą załatwiane tylko po uprzednim telefonicznym ustaleniu terminu wizyty. Brak rejestracji pojazdów między 13 a 31 marca nie będzie podlegać karze.
Telefon: 59  841 85 00
[email protected]

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności
Obsługa interesantów zostaje wstrzymana do odwołania. Wnioski dotyczące orzekania, odwołania od orzeczeń, wnioski o wydanie legitymacji i uzupełnienia formalne można przesyłać pocztą. Wstrzymuje się wydawanie legitymacji i kart parkingowych. Nowe terminy posiedzeń komisji zostaną wyznaczone, a wnioskodawcy powiadomieni.
Tel. 59 842 08 95, 59 842 69 63, 59 840 20 98

Gmina Słupsk
Urząd jest nieczynny dla intersantw. Ograniczenie dotyczy wszystkich budynków gminnych ocząwszy od samego urzedu przy ul. Sportowej przez Centrum Usług Wspólnych, GOPS do Centrum Kultury i Bibliotki w Głobinie. Wejście na teren tych obiketów wyłącznie po wczesniejszym umówieniu. Formalności tak w gminie jaki w ZGK Jezierzyce można załatwiać drogą elektroniczną lub telefoniczną.
Gmina tel. 59 842-84-60, 59 842-84-69
[email protected]
ZGK sekretariat  tel. 059 847 39 23 [email protected]
GOPS tel:. 59 842 84 02.

Kobylnica
Do 25 marca Urząd Gminy w Kobylnicy będzie nieczynny dla interesantów. Kontakt z urzędnikami możliwy będzie w godzinach pracy Urzędu –  telefonicznie, mailowo oraz za pośrednictwem platformy ePUAP.
W wybranych, pilnych sprawach wyjątkowo będzie możliwa wizyta w Urzędzie, ale tylko po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie: tel. 59 842 90 70-71 w. 230 (wyznaczony zostanie termin i godzina wizyty).
Do Urzędu wpuszczani będą wyłącznie pracownicy oraz (wyjątkowo) umówieni mieszkańcy Gminy (pracownik BOI będzie podsiadał listę uprawnionych do wejścia w danym dniu).
OPS w Kobylnicy nie przerywa działalności  – ale także ogranicza kontakt bezpośredni z interesantami.
Centrala Urzędu Gminy Kobylnica: 59 842 90 70, 59 842 90 71
[email protected]

Gmina Ustka
Urząd i tamtejszy GOPS zostają zamknięte dla interesantów do dowołania. Nie ma możliwości osobistego składania dokumentów. Wprzedsionku głównego wejścia do UG Ustka (zamkniętego dla osób z zewnątrz)  ustawiono skrzynkę podawczą,
do której można wrzucać korespondencję,  z wyłączeniem spraw dotyczących dowodów osobistych i spraw meldunkowych, które mogą być załatwiane wyłącznie z wykorzystaniem skrzynki EPUAP.
[email protected]
[email protected]
Tel.59 8146 044 

Potęgowo
Urząd zamknięty na interesantów do odwołania. Sprawy niecierpiące zwłoki będą konsultowane telefonicznie. Zmiana sposobu funkcjonowania urzędu oraz jednostek nie oznacza, że pracownicy nie będą wykonywali swoich obowiązków. 
GOPS informujemy, że wypłaty gotówkowe z pomocy społecznej w odbywać się będą wyłącznie 26 marca.
Świadczeniobiorcy będą obsługiwani pojedynczo.
UG Potęgowo tel. 59 811 50 72 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej tel. 59 811 51 14

Damnica
Wejście do urzędu tylko w sprawach pilnych i po umówieniu. Tel. 59 848 44 31. Pisma można kierować pocztą lub mailowo na [email protected]. Kasa urzęu jest nieczynna.

Główczyce
Urząd prosi mieszkańców o ograniczenie bezpośredniego składania dokumentów. Wizyty osobiste we wszelkich sprawach co do zasady należy zastąpić kontaktami przez telefon lub pocztę elektroniczną, a w razie konieczności spotkania uzgodnić je wcześniej z właściwymi pracownikami.
Tel. 59 811 6010
[email protected]

Dębnica Kaszubska
Urząd zachęca do o ograniczenie wizyt w swojej siedzibie do niezbędnego minimum. Najlpeiej dzwonić lub słać maile.
Tel. 59 813 17 19
[email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze 20

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
23 marca, 20:11, Petent:

Może jednak UM i wydział komunikacji Starostwa pomyślą nad sposobem rejestracji samochodów. Można przecież złożyć kpl dokumentów w kopercie lub pocztą, zarejestrować i wysłać dowód i tablice pocztą. Ale wygodniej zamknąć wszystko i pracować zdalnie w domu. W innych miastach tak działają, lub umawiają się na godzinę, lub potrafili uruchomić rejestrację przez skrzynkę elektroniczną, ale w Słupsku nie da rady nic ruszyć.

Prawda, zgadzam się. Od tygodnia czekam żeby zarejestrować samochód i nic...

P
Petent

Może jednak UM i wydział komunikacji Starostwa pomyślą nad sposobem rejestracji samochodów. Można przecież złożyć kpl dokumentów w kopercie lub pocztą, zarejestrować i wysłać dowód i tablice pocztą. Ale wygodniej zamknąć wszystko i pracować zdalnie w domu. W innych miastach tak działają, lub umawiają się na godzinę, lub potrafili uruchomić rejestrację przez skrzynkę elektroniczną, ale w Słupsku nie da rady nic ruszyć.

I
Iga
18 marca, 6:25, Gość:

Każdy się chroni A co z innymi ludźmi pracującymi np.Milarex czy Movi tam proszę się spytać ludzi jak oni się czują w tej sytuacji ilu tam ludzi pracuje obok siebie .

21 marca, 7:48, Gość:

Oni muszą pracować bo nie mają urzędniczej pensyjki co miesiąc. To jest chore, że budżetówki siedzą w domu a wypłata i tak się należy.

21 marca, 8:48, Marcin:

Ale wystarczy, że jeden urzędas zarazi się od klienta i prosze sobie wyobrazic co się dzieje dalej. Przyjmujemy około 100 osób dziennie , a więc 1 " urzędas" zarazi te 100 osób, Ci zarażeni klienci członków swojej rodziny i ludzi na ulicy. Zarażeni zostaną inni urzędnicy(wtedy na pewno nic nie załatwisz). My też mamy w domu dzieci z obniżoną odpornością, małżonków onkologicznych. Chce żyć, chce aby moi i moich kolegów , koleżanek bliscy też przeżyli. Możesz nie wierzyć, ale chce by klienci też byli bezpieczni.

Możesz na nas pluć ale zastanów się czy lepiej dmuchać na zimne czy mieć u siebie drugie Włochy. A wiesz , że z Włoch Wielkiej Brytanii czy Niemiec przyjeżdżają do nas rodziny z dziećmi zrobić dowód osobisty? Tak , bo to teraz najważniejsze. Nie wiem czy już nas nie zarazili? Bo przecież nie mamy nawet miseczek czy płynów do dezynfekcji rąk

Ma Pan rację Marcinie. Byłam w kolejce rano po bilet w UM w Słupsku i tam ludzi tlum, jeden za drugim. Kaszlących też. Słyszałam, że ludzie tam się omal nie pobili , bo jacyś kaszlali a przyjechali z zagranicy.

M
Marcin
18 marca, 6:25, Gość:

Każdy się chroni A co z innymi ludźmi pracującymi np.Milarex czy Movi tam proszę się spytać ludzi jak oni się czują w tej sytuacji ilu tam ludzi pracuje obok siebie .

21 marca, 7:48, Gość:

Oni muszą pracować bo nie mają urzędniczej pensyjki co miesiąc. To jest chore, że budżetówki siedzą w domu a wypłata i tak się należy.

Ale wystarczy, że jeden urzędas zarazi się od klienta i prosze sobie wyobrazic co się dzieje dalej. Przyjmujemy około 100 osób dziennie , a więc 1 " urzędas" zarazi te 100 osób, Ci zarażeni klienci członków swojej rodziny i ludzi na ulicy. Zarażeni zostaną inni urzędnicy(wtedy na pewno nic nie załatwisz). My też mamy w domu dzieci z obniżoną odpornością, małżonków onkologicznych. Chce żyć, chce aby moi i moich kolegów , koleżanek bliscy też przeżyli. Możesz nie wierzyć, ale chce by klienci też byli bezpieczni.

Możesz na nas pluć ale zastanów się czy lepiej dmuchać na zimne czy mieć u siebie drugie Włochy. A wiesz , że z Włoch Wielkiej Brytanii czy Niemiec przyjeżdżają do nas rodziny z dziećmi zrobić dowód osobisty? Tak , bo to teraz najważniejsze. Nie wiem czy już nas nie zarazili? Bo przecież nie mamy nawet miseczek czy płynów do dezynfekcji rąk

G
Gość
18 marca, 6:25, Gość:

Każdy się chroni A co z innymi ludźmi pracującymi np.Milarex czy Movi tam proszę się spytać ludzi jak oni się czują w tej sytuacji ilu tam ludzi pracuje obok siebie .

Oni muszą pracować bo nie mają urzędniczej pensyjki co miesiąc. To jest chore, że budżetówki siedzą w domu a wypłata i tak się należy.

G
Gość
18 marca, 07:54, Gość:

rozumiem ,jest korona urzędy pozamykane ,to jakaś masakra ,rozumiem ograniczenia,w sklepach typu casto,obi fimal,nie jesteśmy wstanie się zarazić,jak wszyscy to wszyscy się zamykają,ludzie z pracy mają na chleb,ja przez zamknięte urzedy zabrali mi go bo nie mogę kontynuować pracy,bo brakuje jednego papierka,

Nie pleć bzdur, wszystkie sprawy w urzędach są załatwiane.

J
Ja
18 marca, 7:51, Gość:

urzad czy pracuje czy nie to tak samo.niewielka strata

18 marca, 8:00, Gość:

STRAZ MIEJSKA NIE PRACUJE .U NAS OD WCZORAJ NA TRAWNIKU STOJA 3 SAMOCHODY GSL I I CO ,I NIC .

Straż miejska nie pracuje? A w innych miastach pomaga starszym ludziom kupować co im potrzebne do codziennej egzystencji. DO ROBOTY,A NIE TYLKO SIEDZIEĆ ZA BIURKIEM!!!!!

G
Gość

Część pracowników ratusza pracuje zdalnie i tak na prawdę w domu nie robi nic. Jest okazja przyjrzeć się bliżej zasadności utrzymywania niektórych wydziałów lub weryfikacji potrzeb zatrudnienia w nich takiej ilości urzędników jak to jest obecnie.

C
Czytelnik

Niemożliwe źe teraz można zalatwic wszystko przez telefon! Nikt juz nie zasłania się RODO? Jak tak to wcześniej nic sie nie załatwiło przez tel. Koronawirus ma swoje plusy

S
Stachu

Lepiej gdyby GP napisało coś mądrego np. telefony do sztabu kryzysowego sanepidu i osób, które pomogą po godzinie 15, bo każdy znajdzie bez problemu do urzędów w swoim regionie. Napiszcie lepiej jak się zachować, czego nie robić, ograniczenia kontaktów itp. Nie róbcie z ludźmi debili.

G
Gość

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-trzech-zolnierzy-nato-wskiej-dywizji-w-elblagu-z-koronawirusem/n8ytlgm?fbclid=IwAR1QnVwTThiopvv7eFLAJraJrJv7JEkRlXVzDiJ07YCGSaDUrwlXhClUjiU

A jak nasze brudaski z Redzikowa. Nowe ognisko pandemii?

G
Gosc

Rozumie koronawirus. Ja osobiście tesz się boję. Myślę że większość na trochę strach. Ale nie mogę zrozumieć ludzi którzy mogą mieć wolne A nie chcą. I idą do pracy. Narażając innych współpracowników. Co o tym sądzicie.

G
Grzegorz Kunda

jak działają Urzędy w Słupsku? Tak żeby zniszczyć i wykończyć Słupszczan... teraz np. Urząd Miejski jest zamknięty, a zamknięta powinna zostać "władza" i niektórzy "urzędnicy".... i to na długo...

G
Gość
18 marca, 6:09, Gość:

Podali tel, ale nie mogłem pilnej sprawy załatwić ,nic że dzwonisz do urzędu ale i tak jak osobiście robią pod górę i prawie nic nie załatwisz to teraz całkiem w czarnej du....IE ,do odwołania i tyle powiedzą

PROSILAM URZAD O POSTAWIENIE ZNAKU ZAKAZU WJAZDU NA TRAWNIK ,TAK ZWANA OCHRONA PRZYRODY ,I CO I NIC.

G
Gość
18 marca, 7:51, Gość:

urzad czy pracuje czy nie to tak samo.niewielka strata

STRAZ MIEJSKA NIE PRACUJE .U NAS OD WCZORAJ NA TRAWNIKU STOJA 3 SAMOCHODY GSL I I CO ,I NIC .

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza