Jak nie płacić podatku rolnego? Fotowoltaika dla rolnika

REDAKCJA
Udostępnij:
Instalacja fotowoltaiczna w gospodarstwie rolnym na budynku gospodarczym czy działce to w Polsce coraz częstszy widok. Skąd wzrost zainteresowania rolników fotowoltaiką? Jakie ulgi i dofinansowania może otrzymać gospodarstwo rolne?

RAZ ZASIEJESZ PLONY BĘDZIESZ ZBIERAŁ PRZEZ WIELE LAT

Niezależnie od przedmiotu działalności – czy chodzi o suszenie zboża, chłodzenie owoców po zbiorach czy chów zwierząt (w tym: chłodzenie mleka i jaj) branża rolnicza w każdym przypadku potrzebuje dużej ilości energii. Opłaty za prąd mogą stanowić ok. 20% całkowitych kosztów i wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych za 2 m-ce w zależności od wielkości gospodarstwa i wykorzystywanych urządzeń.

DLACZEGO WARTO?

• Posiadając własną elektrownię fotowoltaiczną produkujesz prąd na własne potrzeby generując oszczędności, które można zainwestować w rozwój gospodarstwa.
• Z fotowoltaiką uniezależniasz się od ostatnio coraz bardziej zmiennych cen prądu.
• Produkcja zdrowej żywności przy użyciu zielonej energii może wyróżnić produkty pochodzące z Twojego gospodarstwa na tle innych. W czasach coraz większej świadomości ekologicznej konsumentów takie produkty cieszą się większym popytem.
• Instalacja do 50kWp nie wymaga pozwoleń na budowę.
• Wykorzystujesz niezagospodarowaną powierzchnie (dachy, wiaty)
• Instalacja fotowoltaiczna charakteryzuje się bezobsługowym działaniem oraz minimalną potrzebą serwisowania (raz na kilka lat) dlatego koszty eksploatacji są znikome
• Nasze instalacje pracują nawet 25 lat z optymalną wydajnością cały czas generując oszczędności w postaci niższych lub zerowych rachunkach za prąd, a inwestycja zwraca się po 7-8 latach,
• 25% ULGA INWESTYCYJNA - Płacący podatek rolny mogą liczyć na ulgę inwestycyjną. Przysługuje ona m.in. z tytułu wydatków poniesionych na instalacje fotowoltaiczne – jeżeli wydatki te nie zostały sfinansowane w całości lub w części z udziałem środków publicznych (np. dotacji). Ulga inwestycyjna przyznawana jest po zakończeniu inwestycji i polega na odliczeniu 25% udokumentowanych rachunkami nakładów od należnego podatku (dotyczy użytków rolnych położonych na terenie danej gminy, w której została dokonana inwestycja). Ulga tego typu z tytułu tej samej inwestycji nie może być stosowana dłużej niż przez 15 lat i przechodzi na następców.
Program AGROENERGIA – możesz otrzymać dotację lub pożyczkę z NFOŚiGW, dofinansowaniu podlegają inwestycje w odnawialne źródła energii elektrycznej i cieplnej, takie jak: instalacje fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, elektrownie wiatrowe i wodne, a także pompy ciepła i magazyny energii. Więcej o głównych założeniach poczytasz na naszej stronie www.clearenergy.pl
Jeżeli jesteś zainteresowany obniżeniem kosztów i skorzystaniem z ulgi inwestycyjnej odwiedź naszą stronę www.clearenergy.pl zapraszamy także do kontaktu pod nr 798 611 011, 798 622 022 i pod adresem emailem kontakt@clearenergy.pl

Nasz multidyscyplinarny zespół posiada bogate doświadczenie zarówno w branży energetycznej jak i bankowej. Znajdziemy dla Ciebie źródła dofinansowania inwestycji oraz najkorzystniejszą ofertę kredytową.

Kompleksowa obsługa i zadowolenie klienta to główny cel naszej firmy. Cechuje nas wysoka jakość oraz dbałość o potrzeby klienta przy zachowaniu konkurencyjnych cen.

Certyfikowani instalatorzy dokonują montażu sprawnie i profesjonalnie wybierając dogodny dla Ciebie termin.

Instalujemy panele fotowoltaiczne i inwertery (falowniki) wiodących światowych producentów wykorzystując indywidualnie dobrany do każdej instalacji osprzęt najlepszych marek.

CLEAR ENERGY Sp. z o.o.
ul. Mieszka I 80
71-011 Szczecin
woj. zachodniopomorskie
Biuro czynne:
pon.-pt.: 9.00 -16.00.
tel.: 798 622 022, 798 611 011
e-mail: biuro@clearenergy.pl
www.clearenergy.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Ten rok szkolny był trudny, ale lepszy od ubiegłego

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie