MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak nie płacić podatku rolnego? Fotowoltaika dla rolnika

REDAKCJA
Instalacja fotowoltaiczna w gospodarstwie rolnym na budynku gospodarczym czy działce to w Polsce coraz częstszy widok. Skąd wzrost zainteresowania rolników fotowoltaiką? Jakie ulgi i dofinansowania może otrzymać gospodarstwo rolne?

RAZ ZASIEJESZ PLONY BĘDZIESZ ZBIERAŁ PRZEZ WIELE LAT

Niezależnie od przedmiotu działalności – czy chodzi o suszenie zboża, chłodzenie owoców po zbiorach czy chów zwierząt (w tym: chłodzenie mleka i jaj) branża rolnicza w każdym przypadku potrzebuje dużej ilości energii. Opłaty za prąd mogą stanowić ok. 20% całkowitych kosztów i wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych za 2 m-ce w zależności od wielkości gospodarstwa i wykorzystywanych urządzeń.

DLACZEGO WARTO?

• Posiadając własną elektrownię fotowoltaiczną produkujesz prąd na własne potrzeby generując oszczędności, które można zainwestować w rozwój gospodarstwa.
• Z fotowoltaiką uniezależniasz się od ostatnio coraz bardziej zmiennych cen prądu.
• Produkcja zdrowej żywności przy użyciu zielonej energii może wyróżnić produkty pochodzące z Twojego gospodarstwa na tle innych. W czasach coraz większej świadomości ekologicznej konsumentów takie produkty cieszą się większym popytem.
• Instalacja do 50kWp nie wymaga pozwoleń na budowę.
• Wykorzystujesz niezagospodarowaną powierzchnie (dachy, wiaty)
• Instalacja fotowoltaiczna charakteryzuje się bezobsługowym działaniem oraz minimalną potrzebą serwisowania (raz na kilka lat) dlatego koszty eksploatacji są znikome
• Nasze instalacje pracują nawet 25 lat z optymalną wydajnością cały czas generując oszczędności w postaci niższych lub zerowych rachunkach za prąd, a inwestycja zwraca się po 7-8 latach,
• 25% ULGA INWESTYCYJNA - Płacący podatek rolny mogą liczyć na ulgę inwestycyjną. Przysługuje ona m.in. z tytułu wydatków poniesionych na instalacje fotowoltaiczne – jeżeli wydatki te nie zostały sfinansowane w całości lub w części z udziałem środków publicznych (np. dotacji). Ulga inwestycyjna przyznawana jest po zakończeniu inwestycji i polega na odliczeniu 25% udokumentowanych rachunkami nakładów od należnego podatku (dotyczy użytków rolnych położonych na terenie danej gminy, w której została dokonana inwestycja). Ulga tego typu z tytułu tej samej inwestycji nie może być stosowana dłużej niż przez 15 lat i przechodzi na następców.
Program AGROENERGIA – możesz otrzymać dotację lub pożyczkę z NFOŚiGW, dofinansowaniu podlegają inwestycje w odnawialne źródła energii elektrycznej i cieplnej, takie jak: instalacje fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, elektrownie wiatrowe i wodne, a także pompy ciepła i magazyny energii. Więcej o głównych założeniach poczytasz na naszej stronie www.clearenergy.pl
Jeżeli jesteś zainteresowany obniżeniem kosztów i skorzystaniem z ulgi inwestycyjnej odwiedź naszą stronę www.clearenergy.pl zapraszamy także do kontaktu pod nr 798 611 011, 798 622 022 i pod adresem emailem [email protected]

Nasz multidyscyplinarny zespół posiada bogate doświadczenie zarówno w branży energetycznej jak i bankowej. Znajdziemy dla Ciebie źródła dofinansowania inwestycji oraz najkorzystniejszą ofertę kredytową.

Kompleksowa obsługa i zadowolenie klienta to główny cel naszej firmy. Cechuje nas wysoka jakość oraz dbałość o potrzeby klienta przy zachowaniu konkurencyjnych cen.

Certyfikowani instalatorzy dokonują montażu sprawnie i profesjonalnie wybierając dogodny dla Ciebie termin.

Instalujemy panele fotowoltaiczne i inwertery (falowniki) wiodących światowych producentów wykorzystując indywidualnie dobrany do każdej instalacji osprzęt najlepszych marek.

CLEAR ENERGY Sp. z o.o.
ul. Mieszka I 80
71-011 Szczecin
woj. zachodniopomorskie
Biuro czynne:
pon.-pt.: 9.00 -16.00.
tel.: 798 622 022, 798 611 011
e-mail: [email protected]
www.clearenergy.pl

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza