MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak się szybko opalić? 5 sprawdzonych sposobów. Jeśli zastosujesz je jednocześnie, szybko osiągniesz efekt brązowej skóry

Anna Moyseowicz
Można opalić się szybko, jednak warto pamiętać, by robić to rozsądnie i nie oparzyć skóry.
Można opalić się szybko, jednak warto pamiętać, by robić to rozsądnie i nie oparzyć skóry. nobilior/ pl.123rf.com
Lato w pełni, a ty marzysz o pięknej, złocistej opaleniźnie? Szybkie opalanie się może być kuszące, ale wcale nie jest takie łatwe. Nie sztuką jest oparzyć skórę, a później cierpieć. Warto pamiętać o bezpieczeństwie i zdrowiu. Czy to oznacza, że nie można się szybko opalić? Skąd! Oto kilka sprawdzonych metod, które pomogą ci osiągnąć wymarzoną brązową skórę bez ryzyka poparzeń słonecznych.

Spis treści

5 sposobów na szybką opaleniznę. Poznaj domowe protipy

Skóra muśnięta słońcem wygląda zdrowiej, ponadto całe ciało wydaje się wówczas smuklejsze. Pamiętaj jednak, że wszystko warto robić z głową! Zdrowa i piękna opalenizna to efekt stopniowego nabierania koloru, a nie intensywnego, jednorazowego opalania. Zastosuj się do poniższych wskazówek, a twoja skóra będzie promieniała złocistym blaskiem przez całe lato.

Jak szybko się opalić na słońcu? 5 wskazówek:

  1. Regularne nawilżanie skóry
    Nawilżaj skórę regularnie, aby była elastyczna i zdrowa. Jeszcze przed urlopem pamiętaj, by po kąpieli stosować balsamy nawilżające. Pij dużo płynów, co pomoże utrzymać nawilżoną skórę „od wewnątrz”.
  2. Peeling całego ciała
    Kilka dni przed planowanym opalaniem zrób peeling całego ciała. Usunięcie martwych komórek naskórka sprawi, że opalenizna będzie równomierna i dłużej się utrzyma.
  3. Beta-karoten w jedzeniu i suplementach
    Niektóre produkty spożywcze mogą wspomóc proces opalania. Marchewki, pomidory, dynia oraz inne warzywa i owoce bogate w beta-karoten przyspieszają produkcję melaniny, która odpowiada za kolor skóry. Beta-karoten możesz także suplementować. Zmniejsza on również wrażliwość na słońce, a tym samym ryzyko oparzeń. Skóra zyska rozświetlony, brązowy kolor. Warto jednak zacząć przyjmować suplementy około dwa tygodnie przed urlopem. Ponadto pij dużo wody, aby utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia organizmu.
  4. Spędź aktywnie czas na świeżym powietrzu
    Zbyt długie przebywanie na słońcu może prowadzić do oparzeń i uszkodzenia skóry. Zacznij od krótszych sesji opalania (ok. 15-30 minut) i stopniowo wydłużaj czas spędzany na słońcu, obserwując reakcję swojej skóry. Leżenie plackiem na słońcu nie dla każdego jest przyjemne. Pomyśl o spędzeniu aktywnie czasu na plaży. Może pograsz w siatkówkę lub badmintona albo popływasz? Dzięki temu uzyskasz równomierną opaleniznę.
  5. Przyspieszacze opalania
    Na rynku dostępne są różne olejki przyspieszające opalanie, które zawierają naturalne składniki wspomagające produkcję melaniny. Wybieraj produkty z dodatkiem oleju z marchwi, kokosowego czy orzecha włoskiego, które dodatkowo nawilżają skórę.

Jak szybko opalić nogi? To warto wiedzieć!

Zapewne zauważyłaś, że nogi nie opalają się tak szybko, jak na przykład ramiona. Skóra na nich (z powodu mniejszej liczby gruczołów łojowych niż na reszcie ciała), szybko się przesusza. Nawilżoną skórę łatwiej jest opalić, dlatego warto pamiętać, by nawilżać nogi balsamami. Chcesz je opalić zdrowo i równomiernie? Stosuj kremy z filtrem. Kolana i stopy szybciej „złapią” słońce, więc zastosuj na nie wyższy filtr, a na łydki i uda – niższy. Jeśli jednak opalasz się na siedząco, na przykład na leżaku lub rowerku wodnym, to wyższy filtr zastosuj również na uda.

Jak opalić twarz?

Opalanie twarzy wymaga zachowania szczególnej ostrożności, ze względu na wrażliwość skóry. Przed rozpoczęciem opalania ważne jest odpowiednie przygotowanie. Wykonaj delikatny peeling twarzy, aby usunąć martwe komórki naskórka. Dzięki temu opalenizna będzie równomierna i dłużej się utrzyma. Następnie nawilż skórę lekkim kremem nawilżającym.

Pamiętaj o kremach z filtrem. One nie przyspieszą opalania, ale dzięki nim ochronisz skórę. Nie oznacza to braku opalenizny, ale uzyskanie jej w powolniejszy, choć bezpieczniejszy sposób. Wybierz produkt o szerokim spektrum ochrony SPF 30-50, który zabezpieczy skórę przed szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB. Pamiętaj, aby aplikować krem co dwie godziny oraz po każdym kontakcie z wodą.

Stosuj balsamy do ust z filtrem SPF oraz okulary przeciwsłoneczne z odpowiednią ochroną UV. Możesz również używać kapelusza z szerokim rondem, który dodatkowo ochroni Twoją twarz przed bezpośrednim działaniem słońca.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Stronę Kobiet codziennie. Obserwuj StronaKobiet.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szeremeta odrzuciła pół miliona

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza