Jakość i tradycja Sadów Rajewscy w naturalnych sokach

Artykuł sponsorowany Rajewscy
Wielopokoleniowa tradycja sadownicza rodziny Rajewskich to dziś nie tylko jabłka i gruszki, ale również wysokiej jakości przetwory owocowe w tym naturalne soki. Produkty dostępne są w ponad 100 punktach na terenie Pomorza Zachodniego i szybko zdobywają uznanie smakoszy z całego województwa.

Dziś za jeden ze sztandarowych produktów firmy można uznać Sok jabłkowy 100% NFC (not from concentrate), czyli sok tłoczony na zimno, z jabłek klasy pierwszej. Jak powstaje? Otóż, jak wyjaśnia założycielka firmy Karolina Rajewska, sok jest produkowany z owoców pochodzących z własnego gospodarstwa sadowniczego, trzykrotnie sortowanych przed tłoczeniem. Napój tworzą konkretne odmiany jabłek deserowych, począwszy od letniego okresu i dostępnej wówczas papierówki na jesiennych odmianach kończąc, takich jak melarose czy ligol.

Produkt charakteryzuje się wysoką jakością, ponieważ w odróżnieniu od większości producentów, nie jest produkowany z jabłek przemysłowych. To sok premium, naturalnie mętny, lekko pasteryzowany dla zachowania trwałości, ale także walorów odżywczych. Produkt opakowany w szklaną butelkę oraz charakterystyczną etykietkę z papieru czerpanego. W tym miejscu warto zaznaczyć, że jest to opakowanie umożliwiające posortowanie odpadów na trzy kategorie: szkło, metal i papier.

Soki spod brandu Rajewskich są obecne na rynku lokalnym, w sklepach ze zdrową żywnością oraz piekarniach, a także we własnym sklepie firmowym zlokalizowanym na Pogodnie w Szczecinie. Firma planuje w niedługim czasie wprowadzić sprzedaż na terenie całego kraju, a także poza nim. Firma planuje rozwój na rynkach zagranicznych, uczestnictwo w kilku wydarzeniach branżowych. W najbliższym czasie można wymienić: targi w Paryżu i giełdę kooperacyjną w Rydze.

- Nasza działalność w sposób naturalny nierozerwalnie jest związana z gospodarstwem sadowniczym i dąży do pełnego wdrożenia filozofii zero waste – opowiada Karolina Rajewska. - Owoce zebrane w sadzie sprzedawane są w hurcie oraz detalu (w sklepie firmowym) pozostałe owoce, wysokiej jakości, w mniejszym kalibrze są przetwarzane na sok. Wytłoki z soku są przekazywane do zaprzyjaźnionego gospodarza, który karmi nimi krowy, a mleko z gospodarstwa współpracującego dostępne jest także w sklepie firmowym.

Firma prowadzi szereg badań nad wykorzystaniem produktów, ale także jego pozostałości. Obecnie prowadzone są badania przy współpracy z Uniwersytetem Szczecińskim pozwalające na ocenę kaloryczności wytłoków poprodukcyjnych i zweryfikowaniu ich pod kątem ewentualnego wykorzystania do odzyskania energii.

Sok Rajewskich otrzymał kilka wyróżnień i nagród, m.in. znak „Zrobione w Szczecinie" oraz znak „Dziedzictwo kulinarne Pomorze Zachodnie". - Chętnie chwalimy się osiągnięciami i tytułami przy okazji różnych wydarzeń czy spotkań, każdorazowo podkreślając nasze pochodzenie i regionalne wyróżnienia – mówi Karolina Rajewska. - Dodatkowo propagujemy produkty lokalne, nie tylko własne, ale także innych firm lokalnych prowadząc sprzedaż od zaprzyjaźnionych producentów w naszym sklepie firmowym.

Więcej na:
www.sadyrajewscy.pl

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: Jakość i tradycja Sadów Rajewscy w naturalnych sokach - Głos Koszaliński

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza