Jantar Ustka - Start Miastko 1:3 (1:2) (zdjęcia)

Mariusz Surowiec
Jantar Ustka - Start Miastko 1:3.
Jantar Ustka - Start Miastko 1:3. Mariusz Suwiec
W przedostatniej kolejce słupskiej grupy V ligi piłkarskiej Jantar Ustka mierzył się ze Startem Miastko. Ekipa gości przed 29 kolejką zajmowała 10 pozycję w tabeli. Jantarowcy zaś sklasyfikowani byli na miejscu 3.
Jantar Ustka - Start Miastko 1:3Jantar Ustka - Start Miastko 1:3

Jantar Ustka - Start Miastko 1:3

Patrząc na tabelę, faworyt spotkania mógł być tylko jeden. Potwierdzały to pierwsze minuty spotkania. Grający w żółto - czarnych koszulkach piłkarze z Ustki dominowali nad przyjezdnymi. Swoją przewagę udokumentowali zdobytą bramką przez Michała Mytycha. Z czasem jednak co raz więcej do powiedzenia mieli goście z Miastka. Niedługo po straconej bramce doprowadzili do remisu, a chwilę później wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie.

Piłkarze Jantara co prawda próbowali wyrównać stan meczu, jednak to Start Miastko strzelił bramkę. Spotkanie zakończyło się dość niespodziewanie porażką na własnym boisku 1:3. W przerwie meczu około setka kibiców na stadionie była świadkiem niewielkiej uroczystości. Prezes usteckiego klubu, Wojciech Krasucki odebrał Puchar za zajęcie I miejsca w grupie I Słupskiej Klasy Okręgowej Junior A. Zespół ten rozegra w najbliższych dniach baraż z drużyną Stegna Parchowo o awans do wyższej klasy rozgrywkowej (Liga Pomorska Junior A).

Jantar Ustka - Start Miastko 1:3 (1:2)
Bramkę dla Jantara zdobył Michał Mytych.
Bramki dla Startu zdobyli: Krzysztof Bryndal, Robert Breszka, Rafał Żukowski

Skład Jantara Ustka: Wilhelm - Cudziło, Kotłowski, Kozera, Waś - Budziński, Granosik, Mytych, Pawłyszyn ( Rzadkiewicz), Jaskólski - Lisowski ( Karpiński).

Skład Startu Miastko: Dobrowolski - Goman, Szlapinski, Swiader, Slizewski - Kapica, Bryndal(c), Szuta - Breszka R. (80' Szopa), Zukowski, (85' Mostowski P.), Smoluchowski.