Jantar wysoko przegrał pierwszy mecz na wiosnę

red
MKS Jantar Ustka uległ na własnym stadionie Aniołom Garczegorze 0:5.
MKS Jantar Ustka uległ na własnym stadionie Aniołom Garczegorze 0:5. Mariusz Surowiec
Nie udał się powrót na ligowe boiska piłkarzom usteckiego Jantara. Mocno odmłodzona drużyna Piotra Piszko nie miała zbyt wielu argumentów w tym meczu i przegrała wysoko 0:5.

Hawdurowicz, Przybylski, Szabat, Zborowski i Czubak, to piłkarze z rocznika 2000 ( kilka tygodni temu podczas Mistrzostw Polski U16 zdobyli srebrne medale), którzy w sobotę dostali szansę na pokazanie się w IV ligowej drużynie seniorów. Trudno uznać debiutancki egzamin dojrzałości za zdany, ale winą za tak wysoką porażkę nie można obarczać tych bardzo młodych jeszcze zawodników.

Przewaga gości była widoczna od samego początku spotkania. Goście mocno przycisnęli i rzadko pozwalali na przedostanie się piłkarzom Jantara pod własne pole karne. Festiwal strzelecki rozpoczął w 18 minucie spotkania Sebastian Staszczuk, który pokonał uderzeniem głową Wojtanowskiego. Anioły szukały swojej szansy na skrzydłach i ta taktyka okazała się zabójcza. Na 2:0 po bardzo podobnej akcji podwyższył w 35 minucie Piotrowski.

Piłkarze Jantara starali się przejąć inicjatywę ale brakowało kogoś, kto potrafiłby mądrze pokierować poczynaniami drużyny. Piłkę starał się rozgrywać Rzadkiewicz ale ustczanie nie stwarzali sobie sytuacji bramkowych.

Po przerwie piłkarze trenera Tadeusza Wanata nie odpuszczali i dołożyli kolejne trafienia. Gospodarzy pogrążyli kolejno Smolarek, Sebastian Staszczuk i w samej końcówce Fierka, a kilka razy przed utratą bramki ustczan ratował Wojtanowski.

- Jeśli chcemy myśleć o solidnej grze nie możemy popełniać tak prostych błędów w obronie - mówił po meczu trener usteckiej jedenastki, Piotr Piszko. - Dałem dziś szansę gry młodym zawodnikom. Trochę to było podyktowane brakiem Wojtka Barnika i Szymona Kozery ale również innymi względami. Jest kilku nowych chłopaków ale potrzeba trochę czasu aby wprowadzić ich do zespołu. Mamy trochę przerwy w lidze i chcemy poświęcić ten czas na wkomponowanie nowych zawodników - kończy Piszko.

JANTAR USTKA -ANIOŁY GARCZEGORZE 0:5 (0:2)
0:1 Staszczuk (18), 0:2 Piotrowski (35) 0:3 Smolarek (54) 0:4 Staszczuk (70), 0:5 Fierka (89)