Jarota Jarocin- Drutex Bytovia Bytów 1-2 (1-1)

Archiwum
Bytovia wygryała z Jarotą w Jarocinie.
Bytovia wygryała z Jarotą w Jarocinie. Archiwum
Drutex-Bytovia jest rewelacją drugoligowych rozgrywek. Bytowianie odnieśli czwarte z rzędu zwycięstwo, a trzecie na wyjeździe. Pokonali w Jarocinie 2:1 Jarotę Hotel.

W Jarocinie pierwsza połowa niedzielnego meczu zaczęła się od nieznacznej przewagi gości. To oni częściej byli w posiadaniu piłki. Bytowianie trzykrotnie poważnie zagrozili bramce miejscowemu zespołowi. W 20. minucie w polu karnym faulowany był bytowski napastnik Dawid Retlewski i sędzia bez żadnych wątpliwości wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie na gola zamienił Dawid Ambroziak.

Potem walka odbywała się w środkowej strefie boiska. Trzeci kwadrans należał do gospodarzy, którzy przejęli inicjatywę. Jarota Hotel doprowadził do remisu. Błąd bytowskiego pomocnika Łukasza Kłosa wykorzystał Krzysztof Bartoszak w 34. minucie. W drugiej połowie jarociński zespół atakował odważniej. Jego gracze próbowali strzałów zza linii pola karnego, ale dobrze interweniowali obrońcy z Bytowa.

Ponadto między słupkami pewnie zachowywał się Mateusz Oszmaniec. Interwencje bytowskiego golkipera były skuteczne. Bytowianie kontrolowali bieg wydarzeń na boisku. Momentami ich gra wyglądała bardzo dobrze. Jedna z niebezpiecznych kontr przyniosła powodzenie. Akcja Wojciech Pięta - Krzysztof Bryndal - Retlewski zakończyła się strzałem tego ostatniego do pustej bramki w 67. minucie. Od tego momentu główna uwaga Druteksu-Bytovii skoncentrowana była na obronie jednobramkowej zaliczki.

W końcówce spotkania miejscowi gracze postawili już wszystko na jedną kartę i przystąpili do bardziej zdecydowanych ataków. Bytowski beniaminek bronił się dość szczęśliwie i utrzymał do ostatniego gwizdka arbitra korzystny rezultat. Obydwie drużyny włożyły w to spotkanie sporo ambicji i zaangażowania. W zespole z Jaroty do grania wszedł Sebastian Kamiński, który w poprzednim sezonie występował w trzecioligowym Gryfie Słupsk.

Jarota: Brzostowski, Oczkowski - ż.k., Garbarek - ż.k.,Skowron, Śliwa, Czabański - ż.k., Grobelny (74 A. Owczarek), Tomkowiak (62 Kamiński), Pawlak, Danielak, Bartoszak.

Drutex-Bytovia: Oszmaniec, Jakub Szałek, Wróbel, Michał Szałek, Szmidke, Zejglic (46 Bryndal), Pietrzyk - ż.k. (46 Piotr Łapigrowski), Pięta, Kłos, Ambroziak (82 Waleszczyk), Retlewski