Jazz zabrzmi w Smołdzińskim Lesie

  Jazz zabrzmi w Smołdzińskim Lesie

  Natalia Kwapisz

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Grażyna Auguścik

  Grażyna Auguścik ©Fot. Archiwum

  W najbliższą sobotę w Galerii Sen w Smołdzińskim Lesie wystąpią Grażyna Auguścik i Paulinho Garcia. Artyści wystąpią z okazji Święta Powitania Traw, które po raz trzeci w Smołdzińskim Lesie organizuje Krystyna Reichel, malarka z Sopotu.
  Grażyna Auguścik

  Grażyna Auguścik ©Fot. Archiwum

  - Kilka lat temu odkryłam to wspaniałe miejsce, jakim jest Słowiński Park Narodowy - wyznaje Reichel. - Nie mogłam się oprzeć i na skraju parku otworzyłam galerię, w której organizuję różne imprezy. W listopadzie obchodzimy Święto Światła, a w maju Święto Powitania Traw - dodaje.

  Każdej imprezie towarzyszą występy artystów oraz poczęstunek i degustacja win.

  - Wspólnie słuchamy występów, kosztujemy potraw i bawimy się do białego rana - wyznaje Reichel.
  Tegoroczną imprezę uświetni ekskluzywny koncert Grażyny Auguścik i Paulinho Garcia. - Zdecydowałam się zaprosić Grażynę Auguśnik, bo to wspaniała wokalistka jazzowa - tłumaczy Reichel. - Jest znana i ceniona na całym świecie, a w Polsce wiele osób wciąż o niej nie słyszało. Nawet tu w Słupsku, gdzie się urodziła i chodziła do szkoły.

  Bilety na to artystyczne wydarzenie będą do kupienia na miejscu, w Galerii Sen, która mieści się w dworku położonym w Smołdzińskim Lesie 26 A. Koszt zaproszenia za jedną osobę to 100 zł. W cenę wliczony jest koncert, poczęstunek oraz degustacja wina. Dla zainteresowanych istnieje również możliwość wykupienia noclegu w pobliskim pensjonacie (cena 180 zł za apartament na 6 osób).
  Koncert rozpocznie się o godz. 18. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 601 341 751 lub drogą mailową: pensjonat@galeria-sen.pl.

  Święto Powitania Traw w Galerii Sen w Smołdzińskim Lesie odbędzie się już po raz trzeci. Pierwszy raz, w 2008 roku, goście mogli usłyszeć Wojciech Staroniewicz Trio w jazzowym brzmieniu. W roku ubiegłym Galeria Sen gościła muzykę gitarową oraz piosenkę poetycką w wykonaniu Janusza Strobla i Anny Stankiewicz.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (8)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (8) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepszych

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepszych

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!