Jazz zabrzmi w Smołdzińskim Lesie

  Jazz zabrzmi w Smołdzińskim Lesie

  Natalia Kwapisz

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Grażyna Auguścik

  Grażyna Auguścik ©Fot. Archiwum

  W najbliższą sobotę w Galerii Sen w Smołdzińskim Lesie wystąpią Grażyna Auguścik i Paulinho Garcia. Artyści wystąpią z okazji Święta Powitania Traw, które po raz trzeci w Smołdzińskim Lesie organizuje Krystyna Reichel, malarka z Sopotu.
  Grażyna Auguścik

  Grażyna Auguścik ©Fot. Archiwum

  - Kilka lat temu odkryłam to wspaniałe miejsce, jakim jest Słowiński Park Narodowy - wyznaje Reichel. - Nie mogłam się oprzeć i na skraju parku otworzyłam galerię, w której organizuję różne imprezy. W listopadzie obchodzimy Święto Światła, a w maju Święto Powitania Traw - dodaje.

  Każdej imprezie towarzyszą występy artystów oraz poczęstunek i degustacja win.

  - Wspólnie słuchamy występów, kosztujemy potraw i bawimy się do białego rana - wyznaje Reichel.
  Tegoroczną imprezę uświetni ekskluzywny koncert Grażyny Auguścik i Paulinho Garcia. - Zdecydowałam się zaprosić Grażynę Auguśnik, bo to wspaniała wokalistka jazzowa - tłumaczy Reichel. - Jest znana i ceniona na całym świecie, a w Polsce wiele osób wciąż o niej nie słyszało. Nawet tu w Słupsku, gdzie się urodziła i chodziła do szkoły.

  Bilety na to artystyczne wydarzenie będą do kupienia na miejscu, w Galerii Sen, która mieści się w dworku położonym w Smołdzińskim Lesie 26 A. Koszt zaproszenia za jedną osobę to 100 zł. W cenę wliczony jest koncert, poczęstunek oraz degustacja wina. Dla zainteresowanych istnieje również możliwość wykupienia noclegu w pobliskim pensjonacie (cena 180 zł za apartament na 6 osób).
  Koncert rozpocznie się o godz. 18. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 601 341 751 lub drogą mailową: pensjonat@galeria-sen.pl.

  Święto Powitania Traw w Galerii Sen w Smołdzińskim Lesie odbędzie się już po raz trzeci. Pierwszy raz, w 2008 roku, goście mogli usłyszeć Wojciech Staroniewicz Trio w jazzowym brzmieniu. W roku ubiegłym Galeria Sen gościła muzykę gitarową oraz piosenkę poetycką w wykonaniu Janusza Strobla i Anny Stankiewicz.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (8)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (8) forum.gp24.pl

  Warto zobaczyć

  Nowa edycja budżetu obywatelskiego Podwyżka opłat za śmieci w Słupsku

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 POLECAMY

  ☀ Kup dostęp do prenumeraty cyfrowej za POŁOWĘ CENY! ☀

  ☀ Kup dostęp do prenumeraty cyfrowej za POŁOWĘ CENY! ☀

  3. zawody rowerkowe dla dzieci w Miastku. Zapisz dziecko już dziś!

  3. zawody rowerkowe dla dzieci w Miastku. Zapisz dziecko już dziś!