Jesienny turniej szachowy w Słupsku wygrał Dymitry Pylyp

Dymitry Pylyp (z lewej) przyjmuje gratulacje od Witalisa Sapisa
Dymitry Pylyp (z lewej) przyjmuje gratulacje od Witalisa Sapisa Fot. Szymon Wojewoda
W Słupsku rozegrany został jesienny turniej szachowy dla dzieci i młodzieży pod honorowym patronatem Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej, prezydent miasta.

Miejscem dwudniowej rywalizacji był bardzo popularny Emcek przy al. 3 Maja. Do turnieju zgłoszono 46 uczestników w wieku do 15 lat, ale z powodu różnych przypadków losowych do zmagań na 64 polach przystąpiło ostatecznie 40 osób. Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie dziewięciu rund, a tempo gry wynosiło po 30 minut na każdego zawodnika.

Nad właściwym przebiegiem zmagań czuwał Witalis Sapis, mistrz międzynarodowy, arbiter klasy międzynarodowej, trener szachowy. Rywalizacja zakończyła się triumfem faworyta, a był nim Dymitry Pylyp (Słupsk). Zwycięzca otrzymał bon upominkowy wartości 200 zł. Drugi był lęborczanin Jan Paluszek (150 zł). Trzecie miejsce zajął słupszczanin Piotr Gołębiewski (100 zł).
Najlepszymi szachistami w poszczególnych kategoriach wiekowych okazali się: do 9 lat - Wojciech Zawada
(Ustka) - nagroda 100 zł, do 12 lat - Jakub Protas (Kwakowo) - 100 zł.

Najlepszą szachistką została Lena Cyprych (Siemianice) - 100 zł.

Dwudziestu uczestników zdobyło V lub IV kategorię szachową. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe torby z upominkami oraz okolicznościowe dyplomy. Nagrody sfinansowano ze środków Słupskiego Ośrodka Kultury oraz Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Słupsku. Projekt został zrealizowany w ramach Studia Inicjatyw Słupskiego Ośrodka Kultury.